REM GLEN HELEN MOTOCROS RACE REPORT: JE ČASOVÝ ČAS PRO GLEN HELEN'S 1 PLATE

Jason Potter (758) ze Spokane ve Washingtonu zametl třídu 450 Pro. Bývalý národní jezdec AMA Tony Amaradio byl celkově třetí.

V čem je snadno nejdelší americký nejdelší bod platící motokrosovou sérii, série Glen Helen's REM omezila svých 40 závodů na poslední čtyři závěrečné motokrosové závody? Vrcholem je speciální závod „Silvestrovské ráno“, který udělí desce Glen Helen číslo 1 za rok 2011 „Je úžasné, že nikdo neví, kdo bude # 1, nebo dokonce kdo je v utkání za # 1, protože REM zapečetil body zpět v říjnu a neřekne žádnému závodníkovi, kolik bodů je před nebo za? dokonce i na tom, na jakém místě jsou. Takže se čtyřmi závody (26. listopadu, 3. prosince, 10. prosince a 31. prosince) musí uchazeči bojovat, aby získali všechny možné body.

Přestože Švédi přišli do USA, aby se vyhnuli mrazivému počasí, místní obyvatelé SoCalu shledali 65stupňový den jako příliš chladný, a tak se seskupili jako Steven Tokarski od Vance & Hines, zatímco Švédové si svlékli košile.

Celkový vítěz bodů za rok 2011 nebude vyhlášen, dokud nedojde k silvestrovské akci. Není pochyb o tom, že nový jezdec číslo 1 pochází z jedné z větších tříd (protože třídy s největší účastí a nejvyšší úrovní dovedností získávají více bodů než třídy s menšími poli). To s největší pravděpodobností znamená, že závodník vyhraje nad 50 expertů, nad 60 odborníků nebo nad 40 let. Od té doby, co REM začal počítat sezonně dlouhé body zpět v roce 1989, existuje pouze jeden mladý jezdec, který získal nejvíce bodů (15letý Billy Musgrave zpět v roce 2004).

Pokud vyhrajete talíř # 1, dostanete velkou trofej a vaše jméno jde na zeď.

Protože profesionálové nikdy nemohou získat dostatek bodů, aby vyhráli desku číslo jedna (protože se závodí dost často), deska číslo jedna se nedostane k nejrychlejšímu jezdci (což je často pravda také v AMA), ale nejkonzistentnější interpret od 8. ledna 2011 do 31. prosince 2011.

Hugh McDonald (37) nějakou dobu trvá, než se na styl nějaký čas. McDonald byl sedmý ve třídě 250 středně pokročilých.

NA RACES

450 Pro: Jason Potter měl jeden z těch dnů, který se neobjevuje tak často. Jason zametl nejen motocykly, ale běžel skoro celý den sám, protože hlavní konkurenti Steven Tokarski (2-2), Tony Amaradio (3-3) a Brian Nelson (4-6) měli problémy se startováním , koleje a klamně obtížná trať.

Nisse Kjellstrom získá nádherný výhled na to, jak strmý Mt. Svatá Helena, v pozadí, opravdu je.

250 Střední: S pár stop sněhu na zemi doma ve Švédsku začal roční exodus na SoCal. Ve třídě 250 Intermediate byli dva Švédi a Italové (skončili druhé, páté a šesté), ale Santa Ynez, kalifornský Daniel Meynet, zametl oba motocykly. Švéd Simon Svardstrom použil 3-3 k nejlepším Ryanům Surrattovým, synům bývalého šampiona AMA 125 West Supercross Willy Surratt, 2-4 dny. Max Groom měl problémy s motorkou, která ho pustila zpět na 7., ale vrátil se v motoce, aby dokončil silnou sekundu, což bylo dost dobré na čtvrté místo před Švédem Nisse Kjellstrom (5-5) a italským Lorenzo Brogi (4-7) XNUMX).

Kris Palm závodí ve Spojených státech dva roky a pracuje pro dovozce TM Pete Vetrano. To mu nedovolí status favoritů, pokud jde o přidělování kol na závod. Palm vytáhl tento týden enduro kolo TM EN450, ale nechal to fungovat.

450 Střední: Další Švéd, Kristoffer Palm (žádné vztahy s pozdní GP hvězdou Uno Palm), vyhrál 450 Intermediates na TM 450 enduro kole (se světlometem).

Randel Fout se stal jedním z mála vybraných, který zvítězil v neuvěřitelně konkurenční třídě expertů REM nad 50 osob v Glen Helen. Bylo to jeho první vítězství po dlouhé době.

Odborník nad 50 let: Třída expertů nad 50 let byla jako vždy největší závod dne. Vítězem překvapení byl Randel Fout namontovaný na KTM 350SXF. Toto bylo Foutovo první vítězství nad 50 let za tři roky. Randel se zabýval zraněním, ale na základě výkonu tohoto týdne je konečně zpět na rychlost. Greg Nelson (3-2), Willie Amaradio (2-3), Dennis Boulware (5-4), Ron Lawson (144-4) namontovaný na Husqvarna CR5, Mike Monaghan (7-6), George Kohler (6-7) ), Pete Vetrano (9-8), Randy Skinner (8-9) a Robs Deeds (11-11) zaokrouhlili první desítku.

Ron Lawson Dirt Bike závodil v roce 2012 Husqvarna CR125 (s nainstalovanou 144 soupravou) na druhé místo ve dvoudobé třídě a na páté v kategorii expertů nad 50 let. Za Lawsonem jsou Scott Williams (20), Chris Alamangos (32) a Randel Fout (3). Sestupující z kopce za touto smečkou jsou Pete Vetrano (37) a Billy Seifert (610).

125 „A“: Třída 125 dvoudobých tahů by mohla být také další třídou Vet, protože vítěz Vítězství nad 50 let Randel Fout získal KX125 k vítězství před Husqvarnou Rona Lawsona (2-3), YZ125 Scotta Williamsa (4-2) a KTM 125SX od Chris Alamango (3-3). Nejmladší jezdec ve dvoudobé třídě byl stále starší 40 let.

O víkendech nevidíte prezidenty amerických Suzuki, American Honda, Kawasaki nebo Yamaha, ale prezident TM America Pete Vetrano nejen závodí s tím, co prodává, ale tento víkend závodil na TM MX2012 v roce 250 o dvě třídy.

250 Nováček: Matt Cerami zvítězil před pěti nejlepšími z Talon LaFountaine (3-2), Renton Minuto (5-3), Rudy Renka (4-4) a Steven De Rose (2-6).

Scott Williams (2) je jedním z překvapivých množství místních závodníků, kteří zaparkovali svých 450 čtyř úderů, aby se vrátili k radosti dvoustroků.

Mini: Vítězové třídy minicyklů byli: Ryan Higashi (65 Advance), Taryn Minuto (85 Novice), Landen Lowell (85 Intermediates), Renton Minuto (150 Advanced) a James Butte (150 Beginner).

Jednoho dne budou moci Geoff Patterson (211) a Christopher Lee (173) říci, že v závodě prošli AMA Hall of Famer Chuck „Feet“ Minert (62). Pravděpodobně se nezmíní o tom, že mu bylo 80 let, když to udělali.

Odborník nad 60 let: Pět nejlepších bylo známých jmen z minulosti. Bývalý závodník Saddleback Ray Pisarski zamířil oběma motocykly 1-1 před AMA Hall of Famer, dvojnásobným mistrem světa Vet a vítězem Inter-Am 500cc Larsem Larssonem (2-2), Jody Weisel závodil MXT KTM 300XC na 3 -3 den, bývalý vítěz Grand Prix Cataliny Chuck Minert měl letos svůj nejlepší den s pevným 5-4, Bill Seifert měl několik děr zničených pár havárií a skončil s 4-5 před Earlem Shulerem 6- 8. Shuler narazil na vrcholku kopce v motocyklu dva a zamotal se na kole.

Daniel Meynet (15) a Max Groom (659) zkoušejí dva různé přístupy ke stejnému tahu ve třídě 250 Intermediate.