ZPRÁVA REM GLEN HELEN MOTOCROSS: PERFEKTNÍ DEN, NOVÁ TRAŤ, ŠŤASTNÍ VÍTĚZOVÉ A ZBÝVÁ JEN JEDEN ZÁVOD REM

ZPRÁVA REM GLEN HELEN MOTOCROSS: PERFEKTNÍ
DEN, NOVÁ TRAŤ, ŠŤASTNÍ VÍTĚZOVÉ A POUZE
ZBÝVÁ JEDEN ZÁVOD REM

Sean Lipanovich smetl obě motorky třídy 450 Pro. Fotografie: Debbi Tamietti

FOTKY OD DEBBI TAMIETI, MARK RIKER & JON ORTNER

Pro běžné závodníky REM to byla dlouhá cesta, aby se dostali přes sezónu 2021. Nejen, že to začalo 9. ledna, ale jezdci čelili chladným (na Kalifornii) zimním dnům, horkým 105 stupňům letním dnům a vypořádávání se s nepříjemnými zraněními, která tato práce přináší. Ale vzhledem k tomu, že v plánu na rok 2021 zbývají pouze dva závody, každý poslední sobotu na REM byl v radostné náladě. Proč?

Preston Tilford (12) šel 2-2 v 450 Pros. Foto: Mark Riker

(1) Zaprvé, toto nebyl poslední REM závod – který byl oceněn v posledním kole 18. prosince (bylo to finále, protože Vánoce i Nový rok připadají na sobotu.

Havajec Brian Medeiros přijel do REM otestovat nastavení odpružení pro svou společnost Ekolu Suspension, ale bohužel si Brian v tréninku poranil kotník a musel závodění vyměnit za sezení na pohotovosti. Bylo to velké podvrtnutí a vlasová zlomenina. Foto: Mark Riker

(2) Byla to nejmírnější zima v novodobé historii a tuto sobotu tomu nebylo jinak. Bylo slunečno, teplo, 75 stupňů a klid.

Pětinásobný mistr světa ve veterinárním lékařství ve třídách nad 40 let, nad 50 let a nad 60 let Pete Murray (7) dosáhl vítězství ve třídě expertů nad 60 let. Foto: Mark Riker

(3) Trať měla některé nové vlastnosti, které i když drsné a drsné byly považovány za výzvu pro každého jezdce, který se s nimi vypořádal. Prudký sjezd na druhé straně Mt.

Jon Ortner skončil druhý za Petem Murrayem na REM, což je přesně místo, kde skončil za Murrayem na mistrovství světa veterináře nad 2021 let 60. Murray ví, jak se Jon cítí, protože byl 20 let ve stejné třídě jako Doug Dubach. Pfotka: Debbi Tamietti

(4) A kromě několika ojedinělých kickerů byla trať nejhladší v nedávné paměti. Při přechodu z tvrdého balíku přes hlínu k písku a zase zpět to jezdce nechalo soustředit se na průjezdy. Bylo to všechno o rychlé jízdě a prakticky v každé třídě a věkové skupině byli rychlí jezdci.

Vyhrát důležité třídy na REM není vždy možné, ale získat díru před smečkou bývalých profesionálů ano.

Ed Guajardo (27) jezdí ze Santa Barbary na závody do Glen Helen každý týden (a je tam téměř každý čtvrtek tréninkový den). Po 400 mil dlouhém zpátečním výletu tento týden musel Ed říct svým přátelům, že ho porazil Jon Ortner z druhého místa v soutěži Over-60 Experts – který také jezdí ze Santa Barbary. Fotografie: Debbi Tamietti

Při pohledu na tyto fotografie vám později v noci napumpují paže a křeče v nohách. Užívat si

MXA testuje motocykly závoděním, ne příležitostně, ale každý týden. Zde Mike Monaghan (32) a Randel Fout (36) odpalují kola na MXA's 2022 KTM 150SX a Yamaha YZ125. Fotografie: Debbi Tamietti

Yamaha YZ2022 z roku 125 také viděl čas na trati v rukou Jona Ortnera (36). Foto: Mark Riker

Když Ortner nezávodil s MXA YZ450F nebo 2022 YZ125, fotografoval Dana Alamangose ​​(36), jak testuje nový YZ125. Foto: Jon Ortner

Tyler Nichols (55) získal zlato ve třídě 450 Intermediate. Foto: Mark Riker

Je extrémně vzácné najít dva kluky, kteří proti sobě závodili po celá desetiletí, a přesto se rok co rok dokážou zapojit do přátelské rivality. Tento týden vyhrál Lars Larsson (13) první moto a Jody Weisel (192) vyhrál druhý moto. Fotografie: Debbi Tamietti

Bývalý britský tovární jezdec 500 GP Rob Andrews přijel do REM, aby si užil sluníčka a pokecal s přáteli, které před pár lety získal, když závodil v REM. Je také autorem nejprodávanější motokrosové knihy „The Inside Line“, kterou si můžete objednat www.robandrewsmx.com. Foto: Jon Ortner

Ian a jeho bratr Paul Fitz-Gibbon byli oporou motokrosové scény SoCal posledních 20 let, ale nyní Ian (21) žije v Coloradu, takže se svými kamarády může závodit jen příležitostně. Fotografie: Debbi Tamietti

Bruce Ashmore (111) se snaží dostat dovnitř dovozce dýmek Scalvini Peta Vetrana na Yamaha YZ2022 125 vybavené Scalvini. Nefungovalo to, Vetrano šel 5-4 na nejlepší Ashmoreovo 7-5. Fotografie: Debbi Tamietti

Australan Dan Alamangos (16) byl několik měsíců pohřešován poté, co se nakazil ošklivým případem Covid-19, kvůli kterému byl na 16 dní nasazen na respirátor. Byl jedním z těch šťastných. Minulou sobotu se poprvé vrátil k závodění. Fotografie: Debbi Tamietti

Eric Hjalmarson (95) byl ve střední třídě nad 50 let nedotknutelný. Fotografie: Debbi Tamietti

Robert Pocius (153) si bude navždy pamatovat den, kdy v první zatáčce předjel pětinásobného mistra světa ve veterinárním lékařství Peta Murrayho (7). Fotografie: Debbi Tamietti

Bob Rutten (83) nechtěl projít testovacím jezdcem MXA Randlem Foutem (36), který za Bobem tvrdě seděl na Yamaze YZ2022 125. Fred Nichols (56) sleduje akci. Fotografie: Debbi Tamietti

Mark Crosby (17) a Luc De Ley (23) svádějí malou bitvu dvoudobých versus čtyřtaktních v Intermediate nad 60 let. Fotografie: Debbi Tamietti

Greg Groom přivedl švédskou návštěvnici Karolinu, aby viděla její vůbec první motokrosový závod. Vrcholem jejího dne bylo setkání se švédskou motokrosovou hvězdou 1970. let Larsem Larssonem, ne proto, že by byl slavným závodníkem z její vlasti, ale proto, že jako jediný v boxech mluvil švédsky. Fotografie: Debbi Tamietti

Val Tamietti (31) stiskne tlačítko dolů na tomto výtahu Glen Helen. Fotografie; Jon Ortner

Kent Reed je velký muž. Jak velký? Dostatečně velký na to, aby GasGas MC 450F vypadal jako minibike. Kent dostal dva holeshoty a použil je k tomu, aby mu dal 1-1 sweep v Over-65 Meziprodukty. Foto: Jon Ortner

Danu Alamangosovi lze odpustit, že neví, kde přesně je závodní dráha, vždyť v Austrálii se jezdí po špatné straně silnice. Foto: Jon Ortner

Will Harper (7) porazil Boba Ruttena o vítězství ve třídě expertů nad 65 let. Fotografie: Debbi Tamietti

Vítězství Vet Novice získal Michael Oetzell na terénním modelu KTM. Foto: Jon Ortner

Casey Cromer (51) porazil trojku Chada Tewksbury (3-2) a Brian Schwichtenberg (2-3) ve třídě 450 Novice. Fotografie: Debbi Tamietti

Mark Sandzimier (50) šel 6-5 v meziproduktech nad 50 let. Foto: Jon Ortner

I s transpondéry bylo bodování v závodě Expertů nad 60 let průšvih (kromě tří nejlepších). Dave Eropkin (811) byl původně celkově 4., ale když byl závod přezkoumán, Mike Monaghan byl čtvrtý, Fred Nichols 5. a Eropkin 6. Foto: Jon Ortner

REM bude opět závodit 18. prosince – poslední závod roku 2021. Další informace o REM najdete na www.remsatmx.com or Klikněte zde pro REM stránku Facebooku.

Brian Mederiosdan alamangosdebbi tamiettiGlenlen Helen Racewayjody Weiseljonem ortneremLars LarssonMike MonaghanmotokrosPETE MURRAYrem motokrossean lipanovičval tamietti