REM GLEN HELEN: DARRYN DURHAM VÍTÁ V DOBRODRUŽSKÉM DNE

Fasthouse představuje životní styl, který je nabitý a plný vášně pro motocykly a motocyklové závody. Posláním Fasthouse je reprezentovat tuto vášeň naplno; jako návrháři oděvů, závodního oblečení a hardwaru, jako propagátoři a tvůrci akcí a večírků a vždy jako dodavatelé dobrých časů. Více se dozvíte na www.thefasthouse.com.

Fotografie Chris Alamnagos, Mark Chilson a Debbi Tamietti

Darryna Durhama. Fotografie: Mark Chilson

Darryn Durham se připravuje na návrat do AMA Nationals na Unadille za dva týdny, takže téměř zastavil na závodech REM v Glen Helen, aby si naladil závod. Durham si nevybral velmi dobrý víkend, aby se zúčastnil, protože většina jezdců REM Pro byla buď v Washougalu pro National, na závodě WORCS ve Washingtonu, nebo se nabalil na Lorettu Lynnsovou. Darryn však musel čelit dvěma hvězdným jezdcům Pashy Racing, Prestonovi Tilfordovi a šestnáctiletému Jeremymu Byrneovi.

Preston Tilford. Fotografie: Mark Chilson

Mezitím třídy powerhouse u REM, jezdců přes 50 bylo v dobré formě. Skládá se z bývalých profesionálů ze 1970. a 1980. let a je nad 50 let elitními jezdci REM. Může se to zdát divné, ale vzhledem k tomu, že téměř 40 procent závodníků v REM na týdenní bázi je nad 50 let, je pochopitelné, že jsou to diváci, na které se diváci dívají. Navíc závodí, jako by jim bylo osmnáct - nejsou.

Pořadí jedna: Darryn Durham (45) se dostane pod Jeremyho Byrne, když se trochu zvedají. Byrneovo přední kolo se zvedlo z koleje, což dává Durhamovi prostor. Fotografie: Mark Chilson

PRO SCHVÁLENÍ

Po pravdě řečeno, závod Pro byl hotovým závěrem, protože Darryn Durham byl třídou pole a snadno se propracoval dopředu a odtáhl se, aby vyhrál jeden před Jeremy Byrnem, Prestonem Tilfordem a Shawnem Hillionem. Bylo to ve druhém moto, kde došlo k ohňostroji. Jeremy Byrne dostal děrovku a dal ze sebe vše, aby se odtáhl, ale Durham se ho rychle zavřel a při zametání nad jedním z vlnitých vzestupů Glen Helen Durham udělal tah a Byrne šel dolů.

Dav byl smíšený v tom, zda Durham vyčistil Byrne, nebo jestli to byl jen závodní incident. Můžete posoudit sami podle havarijní sekvence Marka Chilsona, ale z fotografických důkazů se zdá, že Durham udělal dobrý krok, aby se dostal dovnitř Byrne. Byrne skončil tím, že šel přes berm a shazoval se. Ruka směřující mezi dvěma jezdci v dalším kole byla zábavná a amatérská, ale bezvýznamná. Byrne byl naštvaný, ale Durhamův řeč těla byl „vítán ve velkých ligách“.

Durham získal celkové vítězství v kombinovaném závodě Pro s 1-1 a na konci dvou motocyklů držel na Prestonu Tilford 20 sekundový náskok.

Sekvence dva: Byrne ztratí přední kolo přes berm a spadne na zadní kolo Darryn Durhamova kola. Fotografie: Mark Chilson

Pořadí tři: Darryn Durham jede dál, zatímco Byrneina kola na kole dolů z kopce. Fotografie: Mark Chilson

Sekvence čtyři: V příštím kole Jeremy Byrne gestikuloval: „Na co jsi myslel,“ zatímco Darryn Durham gestikuluje: „O čem to mluvíš?“ Fotografie: Mark Chilson

Více než 50 let je ve všech jejich možnostech

Ve REM jsou ve skutečnosti čtyři třídy nad 50 (nováček, středně pokročilý, expert a elita) - a dědictví lze snadno vysvětlit rozdílem rychlosti.

Kevin Barda (852) získává vedení před Willy Simons (za Bardou), Gregem Piercem (416) a Jonem Ortnerem (48). Fotografie: Debbi Tamietti

Nad 50 elit: Jedná se o nejrychlejší ze skupiny narozené před rokem 1964. Byli vyhozeni nahoře do své vlastní soukromé třídy, protože utekli od zbytku balíčku expertů přes 50. Minulý víkend se Willy Musgrave předvedl, aby vyhrál třídu Elite, ale tento týden se vrátil se závodními motokáry se svým týmem Musgrave Racing Company (MRC). To otevřelo dveře buď Willy Simons nebo Jon Ortnerovi, jak mnohonásobným vítězům v této třídě, tak oběma bývalým hvězdám indických Dunes. Aby byla třída Elite ještě zajímavější, byl přírůstek do dvou nejrychlejších jezdců Over-40 Pro. Mysleli byste si, že tato malá, ale vybraná skupina, by zajistila nudné závody - ale au contraire.

Více než 40 Pro Kevin Barda dělal motocykl a mocně bojoval, aby vydržel Více než 50 elit jezdec Willy Simons. Ale v obou motech si Simons vyrazil dopředu s Bardovým vteřinou. Za nimi byla bitva mezi Jonem Ortnerem a jezdcem nad 40 let Gregem Piercem. Vyměňovali si navzájem místa ve snaze o Bardu a Simonsa. S jedním kolem v moto dva Willy Simons přemohl velký hrbový skok a přistál vysoko na strmě převýšené straně závodní dráhy. Jeho kolo se vyměnilo a díky uvážlivému použití plynu byl Willy schopen to zachránit skokem ze svislé stěny zpět dolů do přistávací zóny skoku. Náraz mu vyfoukl přední pneumatiku.

Willy Simons (46). Fotografie: Debbi Tamietti

Typickým způsobem Willyho Simonsa se zapnul a ignoroval jeho pneumatiku předního kola. Pak, tři rohy od cíle, si uvědomil, že bere velké šance, aby porazil Bardu, která nebyla ve své třídě, takže zpomalil a zamával Kevinovi. Nakonec Kevin Barda vyhrál třídu Over-40 Pro a Simons vyhrál Over-50 Elity.

Vítěz nad 50 odborníků Val Tamietti pronásledoval Vítěz nad 50 hráčů Dirk Davidow (9). Fotografie: Debbi Tamietti

Více než 50 odborníků: Val Tamietti předvedl agilitu svého dvoutaktního motocyklu YZ250 tím, že se dostal na přední stranu obou přes 50 expertních motocyklů. Vítězství v tomto týdnu bylo třetím v řadě pro bývalého jezdce Maico a CMC číslo 1. 3-3 Phil Dowell ho dostal celkově druhý v celkovém pořadí před 2-5 Joe Suttera, který se na chvilku postavil vpředu v motocyklu jeden. Luther French byl čtvrtý s 6-2 a následoval ho deset nejlepších Dave Eropkina (4-4), Will Harper (5-7), který také během dne vedl několik kol, Jeff Fahy (8-6) ), Randy Skinner (7-9), Darren Lowry (9-8) a Doug Rupert (10-10).

Pokud si myslíte, že Durham a Byrne tvrdě závodili proti sobě, nedostaňte se mezi dva testovací jezdce MXA, když jsou v horku bitvy. Chris Alamangos (184) si půjčil YZ250 Dennise Stapletona a pokusil se zabít Marka Halla MXA (58). Fotografie: Debbi Tamietti

Více než 50 meziproduktů: Dirk Davidow nejen vyhrál oba motocykly z více než 50 meziproduktů, ale běžel v přední skupině expertů nad 50 let (startovali na stejné bráně). "The Jeff's" byly druhé a třetí, s Jeffem Scottem 2-2 porazil Jeffa Masona 4-3. Dicks Wilk Dicks Racing odjel z Utahu na svatbu a přinesl si s sebou své kolo - odešel 3-4 na čtvrté místo před 5-5 dovozcem TM Pete Vetrano. Terry Varner vyhrál celkově šesté místo, přestože postrádal začátek motocyklů a byl lapován. Ve spěchu, aby se dostal na startovní čáru, Terry zapomněl na rukavice - což jeho ruce platily za hrubou REM stopu.

Lonnie Paschal (51) a Ted Kukla (96) jdou proti zrnu ve třídě nad 50 nováčků. Fotografie: Chris Alamangos

Robert Pocius (153) - Vítěz nad 50 let. Fotografie: Debbi Tamietti

Více než 50 nováček: Poprvé v nedávné paměti nebyla třída nad 50 nováčků největšími třídami dne (byla to pátá největší). Robert Pocius vyhrál oba motocykly v tom, v co doufal, že se z něj stane výhra. Ted Kukla byl na druhém místě s 3-2 před 4-3 Lonnie Pascal.

Bill Maxim. Fotografie: Chris Alamangos

Více než 60 odborníků: Když se podíváte dolů na startovní čáru a uvidíte vedle sebe trojnásobného mistra světa Vet nad 60, víte, že celkově závodíte na druhém místě. Bill Maxim, mistr světa v této třídě v letech 2007, 2009 a 2010, se v obou motocyzích náhodně rozjel z pole. Tom White, bývalý hlídač nečistot AMA Grand National a nedávno uváděný do síně slávy AMA, byl celkově druhý - i když se musel po první motocyklové havárii zvednout ze země. Bill Seifert byl třetí a Brit Tony Parson čtvrtý.

Tom White (8) se zvedl ze země, aby se vrátil na druhé místo v moto. V motocyklu dva nemusel vstávat. Fotografie: Debbi Tamietti

Normálně překvapivě velká třída byla přes 60 odborníků bez Garyho Jonesa (zamířeno do Loretty Lynn's pro spojky Hinson), Lars Larsson (ve Švédsku na léto), Jody Weisel (trpící pneumonií zhoršenou závodem s pneumonií), poslední vítěz týdne Ken Ehlers (na dovolené), první vítěz motocyklů minulý týden John Alden (pracovní), George Kohler (přestěhoval se do Carson City minulý měsíc) a neznámé místo pobytu Carl Gazafy, Jim Latendresse, Alan Kent, Mike Marion, Mic Rodgers a TV Holmes.

NEJVĚTŠÍ TŘÍDA DNE

Hayden Cole (93) s Johnem Roggerem (222). Fotografie: Debbi Tamietti

V tom, co by bylo považováno za neobvyklý výskyt u REM zaměřeného na věk, byla největší třídou dne 250 nováček třída. Todd Sibell získal 2-1 v trofeji, zatímco první motocyklový vítěz Cole Tompkins získal celkově 1-4 za sekundu. John Roggero byl na třetím místě s 3-3, zatímco Hayden Cole, synovec bývalého závodního jezdce továrny Kawasaki Eddie Cole (který také založil Answer, Pro Taper, SixSixOne a Matrix), jel na čtvrté místo 9-2. Austin Wade je 6-5 ho dostal pátý.

Pasha Afshar sponzoruje mnoho Pro jezdců, ale jeho hlavní zaměření je na jeho vlastní závodění. Pasha byl celkově pátý v kategorii nad-40 meziproduktů. Fotografie: Debbi Tamietti

Mezitím v 450 nováček třída, Brandon Reid zametl oba motocykly před pěti nejlepšími z Ryan Cirocco (2-2), Mark Taylor (3-3), Douglas Reid (5-4) a Tim Melton (4-5).

Víte, že jste na místě, kde všichni znají vaše jméno, když skóre dívky dovolí dvěma jezdcům se stejným číslem, na stejné značce kola, ve stejné třídě závodit bez potřebné elektrické pásky X. Jeff Fahy (2) vede Luther French (2). Fotografie: Debbi Tamietti

REM ano ne závodPříští sobotu 2. srpna, protože série Lucas Oil Offroad Truck převezme Glen Helen, ale vrátí se 9. srpna. Další informace naleznete na www.remsatmx.com.

maximální účetChris AlamangosDarryna Durhamadebbi tamiettiGlen Helenjody Weiseljonem ortneremznačka chilsonmotokrosmotokrosová akcemxaPRESTON TILFORDrem glen helentom bílýwilly simonymistrovství světa veterinářů