REM GLEN HELEN RACE REPORT: VYSOKÉ OSMY VYTÁPĚNÍ

Fotografie Dan Alamangos, Rich Stuelke, Debbi Tamietti a Jody Weisel

Pro zvětšení klikněte na obrázky

Dominic DeSimone získal druhý týden v řadě třídu 450. Má novou sponzorskou smlouvu od Pasha Racing .. Fotografie: Dan Alamangos

Drtivá většina závodníků REM motokrosu bere to, co mají za samozřejmost. Nikdy nežili v Severní Dakotě, kde je léto krátkotrvající věc. Nikdy nebyli více než 90 minut jízdy z 10 různých závodních tratí (což jim umožňuje jezdit každý den v týdnu). Nikdy neměli jet déle než týden nebo dva bez závodu podle plánu (protože REM závodí více závodů za rok než mnoho závodů za pět let). Nikdy nežili podle pravidel a předpisů AMA, protože REM nemá příliš mnoho pravidel a absolutně žádná pravidla. Byli by šokováni, kdyby se ukázali na závodě, který měl 15 závodů a jejich první moto byla v 11:00 a druhá moto v 4:30 (obvykle se dělají do 1:30 po dvou dlouhých motoch ).

Dominic DeSimone byl pronásledován na každém kroku na cestě 250 prostředním vítězem Willy Simonsem, Jr. Fotografie: Debbi Tamietti

To, co neberou jako samozřejmost, je kameraman závodění se stejnými závodníky jako před týdnem, rokem před, deset let před a v mnoha případech 30 let před. Líbí se jim skutečnost, že se trať mění každý měsíc (trasa tohoto týdne šla opačným směrem než minulý týden). Líbí se jim, že továrna a bývalí tovární jezdci se závodí každý týden (obvykle s pick-upem a jejich kolem). Milují, že ten, koho postaví vedle startovní čáry, je velká paruka v jedné z mnoha společností působících na trhu s náhradními díly SoCal (což dokazuje, že své produkty skutečně testují na běžných závodníků). A líbí se jim Frank a Myra Thomason - protože se chovají ke každému jako rodina.

Kai Okumura se vrátí do Japonska příští týden, ale během svého působení v Americe se dostal do vážných závodů. Fotografie: Dan Alamangos

O závodění v REM není nic obvyklého - pokud jste závodili zpět v době domů sedmdesátých let. Je to uvolněný, zábavný den na slunci, což je pravděpodobně důvod, proč je osídleno největší účastí závodníků z 1970. a 1980. let na této straně mistrovství světa veterinářů. Tento týden bylo 1970% závodníků v REM starší 53 let.

Více než 40 středně výherců Scott Lindley se do tohoto rohu mohl zatlačit příliš tvrdě. Fotografie: Dan Alamangos

Ale žádná újma, žádná chyba. Fotografie: Dan Alamangos

Jordan Borowski (157) byl druhý z 250 meziproduktů za Tannerem Basem. Fotografie: Dan Alamangos

Největší třída: Více než 50 odborníků bylo největší třídou dne a Dave Eropkin využil vítězství 1-2. Ron Shuler, syn tuneru zavěšení ESR Earl Shuler, získal druhé místo s nepravděpodobnou 7-1. Hollywoodský herec Bryan Friday byl třetí s 6-5. Pouštní a ISDE eso Paul Krause byl čtvrtý a Fred Nichols pátý.

Nick Costello (188) Pro Valve konečně otřásl zraněním a měl skvělý den v Glen Helen. Nick vyhrál třídu přes 60 nováčků. Fotografie: Debbi Tamietti

Druhá největší třída: Dan Paulson použil nepřekonatelnou 1-1, aby získal třídu nad 50 nováčků. Lonnie Paschal byl na druhém místě s 3-2 před Mikeem Hillionem (4-3), Garym Stoltenbergem (5-5), Glenem Pietronicoem (7-4), Jeffem Greenem (6-8) a Frankem Emersonem na jeho dvojče. -šok, vzduchem chlazený Husky (10-6). Syd Woods byla na prvním motocyklu na druhém místě, ale druhý motocykl DNFe'd a John Caper z Mechanix Wear to neudělali dvě kola, dokud nezhoršili staré zranění.

Bill Reimer šel 11-8 v mezi-50 meziproduktů. Fotografie: Jody Weisel

Třetí největší třída. Více než 50 meziproduktů vyhrál Paul Fitz-Gibbon (1-1). Prvních pět završil Robert Pocius. Jeff Mason, Pete Vetrano a Terry Varner. Vítěz minulého týdne, Ginger Hill, jel 3-11.

Kent Reed (491) zvítězil ve třídě expertů nad 60 let. Carl Gazafy (176) byl druhý a Ken Ehlers (103) třetí. Do konce dne šel Reed 6-6, Gazafy 4-4 a Ehlers 3-3. Win Harper, který nezískal děrovku, vyhrál. Fotografie: Dan Alamangos

Čtvrtá největší třída: Více než 60 závodníků mělo plnou bránu, zatímco harper šel 1-1 před první desítkou Jim Latendrese (2-2), Ken Ehlers (3-3), Carl Gazafy (4-4), Mike Marion ( 5-5), Kent Reed (6-6), Gene Boere (8-7, Bill Seifert (7-9), Jody Weisel (9-8) a Tony Parsons (10-10). Brian Martin zvítězil nad Over- 60 Intermediates a říká, že se příští sobotu přesune do třídy Expert Nick Nickello vyhrál více než 60 nováčků a pravděpodobně se v budoucnu přesune na Intermediates.

Jody Weisel MXA strávil den testováním pozastavení a map na KTM 2016SXF 450. Fotografie: Debbi Tamietti

Jon Ortner (67) závodil s MXA Honda CRF2016 v roce 450. Ortner zatím závodil v závodech REM Suzuki 2016-S450, Yamaha YZ450F a KTM 450SXF. Fotografie: Debbi Tamietti

Mark Hall získal Yamaha YZ2016F v roce 450. Vyhrál třídu Vet, ale ve skupině Over-13 Experts získal 12-50. Fotografie: Debbi Tamietti

Dan Alamangos závodil MXA 2016 KTM 150SX dvoutaktní. Soutěžil ve třídě expertů nad 50 let, ale zlomil jaro uvnitř špičky řazení a bojoval v druhé moto. Fotografie: Debbi Tamietti

Randel Fout dostal notebook, vidlicové čerpadlo a MXA 2016 Suzuki RM-Z450. Než skončil den, vyzkoušel deset různých nastavení vzduchových pružin. Fotografie: Debbi Tamietti

Terry Varner lékař řekl, že by se mohl vrátit k normální činnosti po svém trojnásobném bypassu srdce. To je Terryho normální činnost. Mike Phillips (433) dává pronásledování. Foto: Rich Stuelke

Fred Nichols (56), Jerry Black (11), Robert Reisinger (52), Jon Ortner (67) a Ian Fitz-Gibbon (21) kryjí kopce Glen Helen v největší třídě dne - Over-50 Experti. Fotografie: Jody Weisel

Phil Dowell (23) byl na šestém místě mezi více než 50 experty za vítěze Davea Eropkina, Rona Shulera, Bryana Fridayho, Paula Krause a Jerryho Blacka. Fotografie: Dan Alamangos

Ty Cullins (66) zábradlí na cestě do druhého ve třídě 250 nováček. Fotografie: Debbi Tamietti

Pro více informací o REM (které závodí znovu příští sobotu v Glen Helen), jděte na www.remsatmx.com

dan alamangosDave Eropkindebbi tamiettiDominic DeSimonehondajody Weiseljonem ortneremkent rákoskris dlaňKTMmotokrosmotokrosová akcemxarem glen helenrem motokrosbohatý stuelkeSUZUKIZÍSKEJTEwilly simonyyamaha