REM GLEN HELEN RACE REPORT: ODPOČET DO V-DAY

Pro zvětšení klikněte na obrázky

Fotografie od Debbiho Tamiettiho

Jak se mistrovství světa veterinářů blíží kalendáři, intenzita ve starých třídách se značně zahřála. Jon Ortner (10) vyhrál třídu Elie nad 50 let před Ianem Fitz-Gibbonem, ale 51letý závodník Grand Prix Kurt Nicoll poslal zprávu třídě nad 50 let nejen tím, že vyhrál třídu Vet Pro na REM —Ale ve skutečnosti vítězství v kombinované třídě 450 Pro / Vet Pro.

Tento týden měl REM motocross sníženou účast ze dvou důvodů: (1) Na USGP tracku Glen Helen (který odvlékl některé starší REM štafety) se konal Old Timer International motocross (2) The Monster Cup byl v Las Vegas téhož dne (ačkoli někteří hardcore motokrosové závodili s REM a poté jeli do Las Vegas, aby sledovali Monster Cup).

Dalším jezdcem, který hledá zlato World Vet, je bývalý jezdec AME číslo jedna a hollywoodský kaskadér Will Harper. Harper byl ostrý tím, že závodil jak s 50 odborníky, tak nad 60 odborníky ve stejný den na REM. Tento víkend vyhraje nad 60 odborníků s 1-1 a byl 4. v nad 50 odborníků s 5-4. Will se připravuje na titul Svět nad 60 let. V dalších zprávách Světového veterináře se letos uskuteční více než 65 tříd, které dávají starším mužům ve třídě spravedlivější šanci.

Ale s mistrovstvím světa Vet jen tři týdny pryč, mnoho jezdců Over-30, Over-40, Over-50 a Over-60 se účastnilo posledního pokusu o vyladění svých dovedností (pokud 30 let závodění nemělo ' Už jsem to neudělal).

Randel Fout šel tak rychle, že se jeho nálepka Dunlop odloupla.

Nejvýznamnější z veterinářů byl Kurt Nicoll. Britský jezdec skončil na FIM 500 mistrovství světa čtyřikrát, vyhrál 4 Grands Prix, byl sedmkrát britským národním šampionem a v roce 13 byl v vítězném týmu MXDN. Přestože Kurt má více než 7 let, rozhodl se závodit ve třídě Vet Pro který byl kombinován s 1994 profesionály (s více než 50 elitami a experty).

Bývalý SoCal 125 Pro Dave Eropkin konečně dostal svůj nový motocykl a dobře ho využil s některými děrami v expertech na více než 50. Ale 6-3 den opustil jej s třetím celkem pro jeho debut 3SXF.

Kurt holeshot oba motocykly a odložil 450 Pro vítěz Dominic Desimone pro první polovinu moto jeden. Nakonec Desimone získal vítězství v Pro a Nicoll byl celkově druhý a jede ve Vet Pros. Ve druhém závodě měl Sesimone malý náskok na Nicoll, když srazil v sekcích hops a Nicoll šel dál, aby vyhrál nejen třídu Vet Pro, ale překročil cílovou čáru jako první ze všech tříd.

Anthony Gonsalves (33) je zpět v sedle a vypadá dobře. Anthony vyhrál 85 Intermediate třídy. To je na pozadí Slade Varola (45).

Jon Ortner vyhrál třídu Elite Over-50, ale nyní ví, že se nemusí starat pouze o Douga Dubacha na World Vet, ale také Kurt Nicoll. Ve skupině nad 50 odborníků (Elity a Experti budou sloučeni do jedné „Expertní“ třídy na Světovém veterináři) vyhrál Phil Dowell. Phil je 2-1 porazil Ron Shuler 1-2, ale to trvalo poslední kolo projít Dowell získat vítězství. Dave Eropkin byl třetí s 6-3.

Irský David O'Connor (30) vyhrál třídu Open Vet, ale musel bojovat s 450 nováčky Jeffem Carpenterem (219) a Danielem D'agostinem (55).

Největší třídou dne byli nováčci s více než 50 lety, kde Scott Sligar a Mike Hillion obchodovali 2-1 a 1-2 skóre, přičemž zůstatek klesal ve prospěch Sligaru. Lonnie Paschal byl třetí s 3-3 před Syd Woods 5-4 a 4-6 Marca Crosbyho. Frank Emerson tlačil vzduchem chlazený dvojitý šok Husqvarna CR500 celkově na sedmé místo.

Pasha Afshar (L7) pronásleduje Draga Atanasovského (345) na začátku závodu o více než 40 středně pokročilých. Pasha 6-ti by porazili Dragoho 3-6 díky lepšímu druhému moto.

Druhou největší třídou dne byli Inter-50 nad 1 let. Robert Pocius byl na poli na prvním místě, když jeho 1-5 překonal 2-4 Jeffa Scotta, 3-3 Eddie Jaramillo a 9-11 Russella Browna. Srdeční zlom ve třídě jde o Paul Fitz-Gibbon, který byl na prvním motocyklu na druhém místě, ale na XNUMX. místě v motocyklu dva (celkem celkem dobrý na sedmý).

Jeff Mason (459) ho pohladil na 6. místo ve třídě Inter-50 za Robertem Pociusem, Jeffem Scottem, Eddie Jaramilloem, Russellem Brownem a Billem Pawasaratem.

Tento týden se členění podle značek poprvé proměnilo ve prospěch společnosti Honda v měsících. Honda's představovala 27% motocyklů v REM s KTM těsně za 25% a Yamaha s 23%. Suzuki byl čtvrtý se 14%, Kawasaki pátý s 9% a Husqvarna měl 2%.

Mark Hall šel 8-8 v expertech na více než 50 na Husqvarana FC450, ale v praxi se otočil na kamarádově zbrusu novém KTM 2016SXF 350. Je příjemné mít přátele.

Jak byste očekávali u Světového veterináře na obzoru (7. - 8. listopadu), 72% jezdců na motokrosu REM tento víkend bylo nad 30 let. Členěno podle věkových skupin, což znamená, že 37% bylo ve skupině nad 50 let třídy, 16% ve třídách nad 40, 11% ve třídách nad 60 a 9% ve třídách nad 30 let.

Chris Cole (45) a Val Tamietti (31) strávili spolu hodně času ve třídě expertů nad 50 let. Chris jel 3-6, zatímco Val jel 4-7.

Bradley Cole (14) byl druhý ve třídě 250 nováčků s 1-2. Vítěz Rowdy Soland měl 2-1. Austin Wade byl 3., Casey Gunzl 4., Matthew Ward 5., Nicholas Ziegler 6., Jared Roundtree 7. a Austin Aguirre 8..

Rollie Rodriquez (65) a Mike Marion (3) bojují o třetí místo ve třídě expertů nad 60 let. Rodriquez nastupuje 4: 3 na Mikeovy 3: 4. Rollieho bratr Randy Rodriquez byl v 1980. letech vůbec prvním mistrem světa Vet Pro

Kent Reed (62) je jedním z mnoha jezdců, kteří čekají na příjezd do USA v roce 2016 KTM 450SXF. Je šťastnější než většina ostatních, protože mu Jody Weisel zapůjčil MXA 2016 KTM 450SXF do závodu, dokud se neobjeví jeho kolo. Kent šel 6-6 v expertech na více než 60 let.

Testování kol v roce 2016 téměř skončilo, Jody Weisel MXA využil příležitosti závodit s jakýmkoli kolem, které chtěl (místo toho, které mu bylo přiděleno). Co si vybral? 2015 KTM 350SXF s továrním motorem 2011 KTM v něm. Ale závodil s ním pouze v jedné motorce, než musel vyměnit kola, aby otestoval jiné odpružení. Jody šel 7-7 v expertech na více než 60 let.

REM závody v Glen Helen příští sobotu 24. října na své stráni a znovu se 31. října vrací na výroční říjnový turnaj. Uskuteční se na testovacím rozvrhu Mistrovství světa motokrosů sponzorovaného světovým veterinářem 7. - 8. listopadu. Více informací najdete na www.remsatmx.com

Dave Eropkindavid o'connordebbi tamiettiGlen Helenjody Weiseljonem ortneremKAWASAKIKTMkurt nicollmotokrosmotokrosová akcemxarem glen helenrem motokrosval tamiettiZÍSKEJTEmistrovství světa veterinářů