REM GLEN HELEN: NÁVRAT STŘEDNÍ ZNAČKY

Klikněte na obrázky pro zvětšení.

Fotky Rich Stuelke, Dan Alamangos, Mark Chilson a Debbi Tamietti

Preston Tilford vyhrál 450 Pro třídu na svém YZ450F sponzorovaném Pashou. Foto: Dan Alamangos

Bylo by hezké říci, že tento víkendový motokros REM v závodě Glen Helen Raceway byl prvním 100stupňovým závodem roku, zejména proto, že padl jen jeden den před oficiálním začátkem léta, ale nebyla by to pravda. V tom, co bylo drsné počasí, se závodníci REM setkali před únorovým dnem o sto stupňů. Celkově má ​​SoCal nejžhavější zimu, kterou si většina lidí dokáže pamatovat, nejchladnější jaro a všichni jsou nyní připraveni na to, co léto přináší.

Tallon LaFountaine (59) odešel 1-2 ve třídě 450 Pro na svém 350SXF, ale matematika si Tilford pro tento den oblíbila. Foto: Dan Alamangos

Aussie Jacob Blomfield z Bli Bli, Queensland, se nemohl utéct s Tilfordem nebo LaFountaine, ale bavil se několika uvolněnými okamžiky. Foto: Dan Alamangos

Ale teplo je pro Glen Helen relativní. Po několika stovkách dnů začíná místní posádka myslet, že 100 stupňů je v pohodě. Nejvíc se tedy těšíme na příští sobotní závod, kde se předpokládá, že teploty budou pouze v 95. letech.

David Cincoota (51) a Ralf Schmidt (73) obchodovali s výhrami motocyklů a malováním ve třídě přes 40 středně pokročilých. Vítězství šlo k nizozemskému jezdci. Foto: Rick Stuelke

Nejlepší závod Pro dne byl mezi Preston Tilford (2-1), Tallon LaFountaine (1-2) a Aussie Jacob Blomfield (3-3) ve třídě 450. V den, kdy Holanďan Ralf Schmidt použil 2-1 na poražení 1-2 hráčů Davida Cincotty v mezistupně nad 40 let. Ve třídě 250 nováček Jay Morris (2-1) získal vítězství nad prvním vítězem motocyklů Tyler Nicholsem, který měl 1-3. Ve vedlejší poznámce získal Rowdy Soland zlato ve třídě Open Novice s 1-2 na stejném Jay Morris, který měl tentokrát 4-2. Ve všech ostatních třídách byly moty motohodin na denním pořádku.

NEJLEPŠÍ DEN

Luther French vyhrál třídu nad 50 expertů s 1-1 nad Steve Pfaffem 2-2, Ronem Shulerem 3-3, Val Tamiettiho 5-4, Fredem Nichollsem 6-5 a Danem Alamangosem 4-7.

Willy Simons, Jr. Foto: Rich Stuelke

Zdá se, že se Willy Simons Jr. zotavil ze zranění, které obdržel v Glen Helen National Two-Stroke Invitational Race. Willy vyhrál 250 meziproduktů s ráznými jízdami, aby porazil prvních pět Dylana Bollingera, Gordona Kellera, Rachel Combs a Braytona Walkera. Mezitím ve hře 450 Intermediates porazili 1-1 havajského Kai Mukaiho Brazilce Vinnie Angeliniho (2-2) a Michaela Frencha (3-3).

Bob Weber je lesklý v černé a bílé (s trochou modré). Foto: Debbi Tamietti

Ve třídě Elite Over-50 (vyhrazené pro velmi speciální jezdce starší 50 let), Jon Ortner přišel ze špatných startů a probojoval se skrz kompletní třídu Expert Over-50 a v obou motocyklech chytil a předával zakladatele 6D helmy Bob Weber .

Ve třídě nad 50 středně pokročilých byl Scott Williams nedotknutelný, když poháněl svůj YZ250F prostřednictvím, skrz a kolem balení po 450s, aby lehce zametl oba motocykly. Williamsa následoval doma v obou motocyklech Mike Phillips, který tvrdě bojoval, aby Williams držel na uzdě. Robert Pocius jel 3-4 na třetí před Bill Reimerem 7-3 a Pete Vetranem na 5-6.

Bob Rutten se vrátil ke svému čtvrtému závodu, protože nechal vyměnit obě kolena. Bývalý šampion Baja jim tento víkend udělal první velký test. Prošli. Fotografie Debbi Tamietti

Sedmdesátá léta Bajaho hrdina Bob Rutten dokázal vhazovat první havárii za jeho dvě náhrady kolena, ale vystoupil z balíčku, aby vyhrál oba motocykly z Over-1970 Experts. Mike Marion vypadal, jako by se stal vítězem, když Rutten padl, ale podlehnul bývalému pouštnímu esu v pouštních podmínkách. Mitch Evans byl třetí, John Fitz čtvrtý, Kent Reed pátý, Jody Weisel šestý, Tom Holmes sedmý a Tony Parsons osmý.

Tým MXA testoval poslední dva víkendy 2016 KTM 450SXF. Zde ji Dennis Stapleton (62) prosazuje svými kroky na cestě k vítězství Vet Pro. Toto byl Stapletonův první závod zpět od operace na zápěstí a koleni (současně). Foto: Dan Alamangos

Jody Weisel (62) závodil v KTM 2016SXF 450 ve třídě expertů nad 60 let. Šel na 7-6. Foto Mark Chilson

Jon Ortner (62) byl třetí jezdec, který závodil s KTM 450SXF. Vyhrál na něm třídu Elite Over-50. Ve skutečnosti byl testovací motocykl závoděn zády k sobě bez přestávky a nevydával rozmar - na rozdíl od testovacích jezdců. Foto Mark Chilson

REM STATS

Bývalý CMC číslo 1 Val Tamietti se směje z tupé náplasti Dana Alamangose ​​... nebo se směje ze zřejmých známek, že Dan byl dole v hlíně dříve během dne. Foto: Debbi Tamietti

Toto je Val Tamietti (31) v akci proti Ronovi Shulerovi (33). Shuler byl 3. v expertech na více než 50 a Val na 4. místě. Foto: Debbi Tamietti

Dan Alamangos byl na 6. místě mezi více než 50 experty a poté pro závody závodil s Hondou CRF150. Hledal stín ze slunce a úlevu od hrbolů. Řekl, že model CRF150 nebyl tak zábavný jako model KTM 350SXF, který závodil v ostatních motocyklech. Foto: Debbi Tamietti

V polovině roku 2015 to byl 19. závod REM roku. REM udržuje body v každém závodě, aby určil vítěze třídy a celkově první desítku Glen Helen. Než budou dokončeny konečné body, bude REM hostit 40 závodů ... a překvapivé množství místních bude závodit každou jednotlivou událost.

Jeff Greene (124) vede Frankovou vilu (101) na začátku třídy pro začátečníky nad 50 let. Villa skončí na třetím místě za den, s Greene v 3.. Foto Mark Chilson

Největší třídy na REM tento víkend ve velikosti místa byly: 1. Více než 50 nováčků; 2. Více než 50 odborníků; 3. Více než 50 meziproduktů; 4. 250 nováčků; 5. Více než 60 odborníků. Celkem 53% závodníků o tomto víkendu bylo nad 40 let. Obrovský počet starších jezdců v Glen Helen je funkcí motocyklového průmyslu SoCal, kde jezdci ze 1970. a 1980. let stále dokázali závodit, protože pracují u výrobců, převodových společností, obchodů nebo distributorů na trhu s náhradními díly. Nikdy nemuseli přestat závodit, protože to byla věc, v níž jsou nebo vyrostli.

Ze všech jezdců závodících na REM tento víkend bylo 34% na Yamahasu, 22% na Hondasu, 18% na KTM, 14% na Suzukis, 10% na Kawasaki a 2% na TM.

Kai Mukai vyhrál 450 Intermediate třídy. Foto: Dan Alamangos

Úžasných 61% vítězů ve třídě závodilo Yamahas, 16% Suzukis, 14% KTM, 4% Hondas, 4% Kawasaki a 1% TM.

REM závodí znovu příští víkend, sobotu 27. června (a na národní trati v sobotu 4. července). Více informací najdete na www.remsatmx.com

bob ruttenDENNIS STAPLETONGlen Helenhondajody Weiseljonem ortneremkai mukaiKAWASAKIKTMmotokrosmotokrosová akcemxarem glen helenrem motoktossSUZUKIyamaha