REM MOTOKROSSOVÁ ZÁVODNÍ ZPRÁVA: VELKÝ DEN PRO HUNTER YODER, JON ORTNER, ROBERT REISINGER & TALON HAWKINS

Toto je pohled z malého kopce na trati REM, velký kopec je vlevo. V pozadí je trať Glen Helen National

FOTOGRAFIE DEBBI TAMIETTI

Najednou mladí budoucí závodníci Pro zjistili, že nejlepším způsobem, jak se připravit na budoucnost v drsných řadách AMA Pro, je závodit - ne pět kol na hladké trati, ne na tréninkové trati, která se nepodobá tomu, co mají bude čelit ve velkém čase, ne skoková dráha, která je upravena k dokonalosti, a ne na trati bez přízraku skutečná soutěž o život, která by je tlačila. Hunter Yoder, Brian Medeiros, Geran Stapleton, Tyler Belknap, Talon Hawkins, Sean White, Tyler Nichols a Jackson Gray se tedy ukázali na REM 3. července „Ice Cream Race“.

Trať REM prošla před sobotou několika úpravami se dvěma novými a složitými zatáčkami pro zapnutí / vypnutí a štamgasti REM byli připraveni dát mladíkovi šanci na své peníze. V čele štamgastu byli Sean Lipanovich a Justin Jones - oba na 450. Ukázalo se, že je těžké sjet dolů, protože trať byla drsná a hrbolatá přes 20minutová Pro mota. Sean Lipanovich byl nejrychlejším startérem a rychle si otevřel velký náskok před Jonesem, který trpěl chybami. Mezitím se 250 profesionálů roztřídilo podle dlouhých motosek, které byly díky teplotám 95 stupňů a nepřetržitému okruhu nahoru a dolů mnohem delší.

Sean Lipanovich (505) závodil v letech 250–450 v seriálu 250/2010 Nationals a 2012 West Supercross, ale nyní vede populární motokrosovou školu. A pokud jeho závodní výsledky něco nasvědčují, je to dobrý učitel - od té doby, co ve třídě REM vyhrál ve třídě 1 Pro 1-450.

V každé třídě byly standouty, protože nejlepší jezdci se k této příležitosti přidali, zatímco běžní dělníci REM se často rozhodli závodit ve dvou třídách, přičemž mezi dámami a dalším poklesem brány bylo jen jedno moto.

Justin Jones (42) má za sebou úspěšnou kariéru v závodění motocyklů. Čtyřkrát vyhrál Baja 1000, vedl USA. Tým Junior Trophy ke zlatu ISDT a chodí do školy ve stejnou dobu. Rád závodí v motokrosu, aby zůstal ostrý. Justin byl druhý ve třídě 450 Pro.

DVĚVĚTY

Hunter Yoder (58) jede za Twisted Development na Hondě CRF250 a může to nechat létat. Hunter jel ve dvou třídách a vyhrál oba s jediným motem mezi svými 250 Pro a Open A second motos.

Ve třídě 250 Pro šel Hunter Yoder na celkové vítězství 2: 1. Havajský Brian Medeiros, čerstvý z televizního rozhovoru pro svůj domovský kanál v Kaui, udržuje závodní akci MXA Suzuki RM-Z250 na překvapivých výsledcích. Hawaiian šel celkově 3: 2 na druhé místo poté, co Australan Geran Stapleton, který vyhrál první 250 Pro moto, klesl zpět na páté místo v moto dva. Aussie's 1-5 byl dost dobrý na třetí. Později v programu se Hunter Yoder, Jackson Gray a Geran Stapleton přihlásili do třídy Open A, aby se ujistili, že se dostali do celodenní práce. Yoder vyhrál 1: 1, aby vyhrál svou druhou třídu dne.

Brian Medeiros (934) se rozhodl závodit na Suzuki RM250 MXA (z kol, která si mohl vybrat). Říká, že je ochoten vzdát se pár koňských sil pro vzrušení z toho, že jste na kole, o kterém si nikdo nemyslí, že může vyhrát.

Havajský rozhovor s Brianem Medeirosem pro jeho kanál v rodném městě na Kaui byl příjemnou podporou pro sport na ostrovech (viz televizní rozhovor Klikněte zde).

Brian Medeiros a Aleigha Scovel byli blízkými přáteli od doby, kdy byli v mateřské škole na Kaui.

Geran Stapleton (914) a Hunter Yoder (58) předvedli vzrušující show pro fanoušky REM ve třídě 250 Pro.

Australan Dan Alamangos má kořeny na kolegy Bounderovi Geranovi Stapletonovi (914) na cestě k prvnímu moto vítězství ve třídě 250 Pro. Bohužel Geranovo druhé moto nešlo tak dobře. Tato fotka je pro obě jejich rodiny doma v Austrálii.

Na trati REM je velmi málo stromů, ale 250 Pro Tyler Belknap (40) se podařilo tento najít.

Talon Hawkins (71) zvítězil ve třídě 250 Intermediate a v hodnocení 250 Pro běžel dobře. Foto: Jon Ortner

Ve třídě 250 Intermediate Talon Hawkin šel 1-1. Naposledy, když byl Talon na REM, narazil na velký skok vedle skórovací věže (byl to jediný, kdo to dělal), zničil mu zadní kolo a měl to štěstí, že na něm vyjel. Tentokrát nikdo neskákal Hawkins Leap, což bylo v pořádku s Talon. Sean White šel 2 z 2 meziproduktů, třetí byl Farzam Marzi.

Jeden z mnoha dvojic otec / syn v REM, Fred Nichols (56) skončil šestý v kategorii Over-60 Experts a syn Tyler (55) vyhrál třídu 450 Intermediate.

Jason Miller (339) přišel z Las Vegas, aby vyhrál třídu expertů nad 40 let.

A POTOM PŘIŠLÉ PŘES VĚDY

Jon Ortner (38) se vrátil z tříměsíčního propouštění ze špatně zlomené nohy, aby vyhrál třídu elit nad 50 let. V pátek odpoledne se po testování rozhodl závodit, aby zjistil, jestli dokáže vtesnat nohu do své Gaerne.

Největším překvapením dne bylo, že se Jon Ortner, který strávil tři měsíce s kolíky v noze po tréninkové havárii, při které si zlomil čtyři kosti, rozhodl závodit, když zjistil, že si může den předtím dát nohu do boty. Překvapení! Ortner vyhrál třídu Over-50 Elite s velmi chytrým, bezpečným a rozumným skóre 3: 1 nad Ronem Shulerem z ESR a Robertem Reisingerem z 6D. Ortnerovo závodní plavidlo ho přimělo následovat Rona Shulera pozdě ve druhém moto, ale neprojel ho až do posledního kola ze strachu, že ho Robert Reisinger následuje za Shulerem a celkově získá elitu nad 50 s 1-2. Poslední trik Ortnera mu dal skóre 3: 1 na Reisingera 1: 3 (odsunul Reisingera zpět na třetí místo za Shulera 2: 2).

Mike Monaghan (39) šel 5-5 u odborníků nad 60 let a 3-4 u odborníků nad 50 let. Foto: Jon Ortner

Chris Radzinski vyhrál třídu Expert nad 50 let

Chris Radzinski převzal třídu expertů nad 50 let nad Australanem Danem Alamangosem a Marka Sandzimizera, Morgana Pierce a Ernieho Beckera zaokrouhlili první pětku (i když se Beckerovi podařilo v posledním kole druhého kola vrhnout velkou ránu).

Ed Guajardo (27) a Robert Reisinger (96) vyhráli split moto ve třídě Over-60 Expert. Reisingerovo vítězství 2: 1 zvítězilo, když Dave Eropkin ve druhém motu posunul Guajarda zpět na třetí místo.

Po svém třetím ve třídě elitních nad 50 let se Robert Reisinger vrátil později během dne a vyhrál třídu expertů nad 60 let s 2-1 nad Ed Guajardo 1-3, Dave Eropkin 3-2, Val Tamietti 4-4 a KTM 150SX, Mike Monaghan, 5-5. Bývalý šampion Baja Bob Rutten byl vítězem třídy Expert nad 65 let před čtyřnásobným 250 národním šampionem Garym Jonesem. Luc De Ley použil dvoudobý benzínový plyn GasGas MC 125 k vítězství ve třídě Inter-60 mezi pěti nejlepšími Bill Reimer, Marc Crosby, Lance Sloane a Tim Hoole.

Jody Weisel (43) z MXA se dostane přes bránu jako první na začátku závodu nad 65 let. Po jeho pravici je John Huegel a po levé straně Donnie Quanstrom (62), Ron Boozell (321) a Rick Stuelke. Mark Homan se rozhodl začít za Jodym.

Bob Rutten (83) zvítězil ve třídě nad 65 let se ziskem 1: 1.

Luc Delay, vítěz nad 60 let, vložil na zadní stranu přilby štítek číslo 129 na počest dlouholetého přítele Jeffa Ogana. Je smutné, že Jeff nečekaně zemřel, zanechal manželku a 3 děti a Luc chtěl, aby věděli, že je podporuje.

Jonny Benskin (77) a Australan Dan Alamangos (98) tvrdě bojovali ve třídě Over-50 Expert, ale Alamangosovy 2: 2 byly dost dobré na druhé místo celkově, zatímco Benskinovy ​​4: 3 se udržel na třetím místě v rozbíjení nerozhodných výsledků s Mikem Monaghanova 3-4.

TV Holmes (510) vyhrál meziprodukty nad 65 let 2-1 nad 1-2 Gene Boere.

Pete Vetrano miluje motocyklový průmysl. Byl dovozcem TM (dvakrát), dovozcem VOR / Vertemati, dovozcem LEM, dovozcem SWM a v současné době dováží trubky Scalvini, ale považuje za příjemnější závodit s plynovým plynem. Toto byl Peťův první závod zpět od transplantace kyčle.

Hunter Yoder sbírá své peníze po náročné práci.

Pete Vetrano byl šestý mezi meziprodukty nad 50 let a devátý mezi experty nad 60 let, ale dovozce Scalvini podporovala přítelkyně Leanne.

ZNAČKY NA KOLE ZÁVODĚ REM GLEN HELEN TENTO TÝDEN

Čtyřnásobný 250 národních šampionů Gary Jones (5) pomohl celkovému počtu Yamahy na REM, ale jeho syn Justin udělal to samé pro Hondu.

S jezdci na osmi různých značkách na REM minulý víkend, rozdělení podle značek ukázalo nepřekvapivou sílu KTM a Husqvarny.

ROZPIS REMOVÝCH ZÁVODŮ 2021: DVOU VÍC ZÁVODŮ

John Caper (44) bojoval, když se chystal na letošní Mammoth Motocross, ale do závodu se dostal a byl dostatečně zdravý, aby odjel několik kol. Nyní je zpět se svým pravidelným plánem REM. Foto: Jon Ortner