HLÁŠENÍ REM RACE: NOVÝ TRACK POTVRZUJE VĚCI

Pro zvětšení klikněte na obrázky

Fotografie od Dana Alamangose ​​a Jody Weisel

Husqvarna terénní eso Jacob Argubright závodil v REM o víkendech, aby pracoval na jeho rychlosti. Musí to fungovat, protože Jacob vyhrál 450 Pro. Fotografie: Dan Alamangos

Díky novému designu tratě, s delšími rovinkami, ještě většími změnami nadmořské výšky a dobře upravenými nečistotami (i když byly teploty a vlhkost stále na vzestupu), závodníci REM motokrosu zvýšili svou hru. Bylo pouze pět jezdců, kteří zametli své plné třídy s skóre 1-1. Místo toho bylo vyhráno sedm tříd s 2-1 nebo 1-2 skóre a dokonce byly vyhrány třídy, které nezískali jedinou moto. Osm jezdců vyhrálo své první nebo druhé motocyklů, aby v tom druhém selhali. Nejzřetelnějším příkladem toho byli Ken Clark (5-1) a Lamont Dusseau (1-5) ve třídě nad 40 nováčků - což umožnilo Pete Vetranoovi získat celkové vítězství 2-2. Celé toto divné bodování se promítlo do mnoha soubojů v přední části balení, protože jeden průchod by změnil celkově ve většině tříd.

Justin Muscutt (331) v severní Kalifornii závodil ve třídě 144 Pro s dvojitým zdvihem TM 250MX a zvítězil s 450 profesionály, kteří startovali na stejné bráně. Fotografie: Dan Alamangos

Sean Lipanovich (505) vyhrál prvních 450 Pro moto snadno, ale jeho 1-2 nebylo dost dobré na vítězství. Fotografie: Dan Alamangos

SoCal byl uvíznut ve vlně veder, s teplotami v Glen Helen vznášející se u 100 stupňů za poslední týden, takže účast byla oslabena vysokými tempy. Největší třídy o víkendu byly čtyři nejstarší třídy (nemůžete zastavit ty staré lidi v závodění): Největší třídy byly: (1) Nad 50 let, (2) Více než 60 středně pokročilých a (3) Více než 50 odborníků. Nemusíte hádat, ale pátou největší třídou byli odborníci na více než 60 let.

Brendon Crow dostane maximální skus z této hloupé pravé ruky na jeho cestě k 450 středně pokročilé výhře. Fotografie: Jody Weisel

Týdenní rozdělení značek přineslo jedno velké překvapení. „Vyhrajte v neděli, prodejte v pondělí“ nepracuje pro Eli Tomac a Kawasaki (alespoň ne u Glen Helen), protože tento víkend se na Kawasaki objevil pouze jeden jezdec. Značka číslo jedna byla KTM s 39% jezdců na oranžových strojích. Yamaha byla na druhém místě s 28%, Honda měla 14%, Husqvarna 12%, Suzuki 4%, TM 3%, zatímco Maico a Kawasaki dostali desetinnou čárku.

3. Lamont Dusseau (Yam)… 1-5

Dylan Mroz sleduje cestu rovnou a pravdivou cestou na třetím místě ve 450 Pros. Fotografie: Jody Weisel

3. Nicholas Ziegler (Suz)… 3-3

Toto je snímek amerického motokrosu ze 1970. let. Čtyřnásobný 250 národního šampiona Gary Jones (88) vede mnohokrát CMC číslo jedna Val Tamietti a Baja 500 a 1000 vítěz Bob Rutten (83). Všichni tito lidé jsou nyní starší 60 let, ale nemůžete říct, jak tvrdě se závodí. Fotografie: Dan Alamangos

3. Tony Parsons (KTM)… 3-3

Jody Weisel (37) překonal špatný začátek až 1–2 dne ve třídě Inter-60. Testoval nové pneumatiky Metzeler MC360 na modelu Husqvarna FC450. Věřte tomu nebo ne, MC360 jsou pouliční legální pneumatiky DOT. Jim McCartney (503) skončil na čtvrtém místě 4-4. Fotografie: Dan Alamangos

3. Giovanni Spinali (Yam)… 1-4

Pete Murray se ukázal závodit v elitní třídě Over-50, ale když se neobjevili žádné další elitní jezdci, přestěhoval se do třídy Expert nad 40. Pro Pete žádný problém. Zamířil oběma motocykly proti mladým klukům. Fotografie: Dan Alamangos

Kdo říká, že potřebujete nové kolo? Roland Rodriquez (86) vypukl svého důvěryhodného Maica 490 a v šestnácti meziproduktech odešel 6-6. Fotografie: Dan Alamangos

Tim Hoole (40) udělal Rolandovi pár let lépe tím, že závodil s jeho Suzuki RM1981 Full Floater z roku 125 na třídní vítězství a obdiv všech po ruce. Fotografie: Dan Alamangos

Joe Sutter (111) byl druhý ve třídě expertů nad 50 let za Ronem Shulerem a před Giovanni Spinali (45). Giovanni se rozhodl závodit se dvěma třídami, mezi nimiž byl jen jeden motocykl. Byl skvělý pro tři motocykly, ale v závěrečném závodě Over-50 Expert moto se mu dostalo tepla a jeho 1-4 ho nechal celkově třetinou.  Fotografie: Jody Weisel

Toto je vzácná fotografie dovozce TM Ralf Schmidt (73), který se vlastně posadil. Ralf získal druhé místo ve třídě expertů nad 40 let (za Pete Murrayem). Brian Calhoun odešel 1-2, aby získal zlato nad-40 středně pokročilých. Fotografie: DAlamangos

David Cincotta (861) a Jeff Fitzgerald (875) vyšli z sekce horských dráh při plném náklonu. Fotografie: Jody Weisel

REM nebude závodit příští sobotu (1. července), ale bude zpět v Glen Helen 8., 15. a 22. července. Další informace o motokrosu REM najdete na www.remsatmx.com

bob ruttendan alamangosgary joneGlen HelenJacob argumbrightveselý weiselJustin MuscuttPETE MURRAYrem glen hlenrem motokrossean lipanovičTim Hooleval tamietti