ZPRÁVA O ZMĚNĚ: MEZINÁRODNÍ POLE V ZAHRANIČÍ SVĚTOVÉHO VETRU

SUBSCRIBEINTERNAL

Pro zvětšení klikněte na obrázky

Fotky od Dan Alamangos

DANjonesmukaiKai Mukai (52) projde polem trosek ve snaze o Justina Jonesa (3) ve třídě 450 Pro. Jones se při vedení zhroutil.

Mistrovství světa Vet berou motokrosoví závodníci z celého světa vážně. První, nejstarší a originální veteránský motokrosový šampionát je starší 30 let a přitahuje velký počet motokrosových závodníků z 20 různých zemí.

DANreefmanAustralský Mike Reefman (6) se umístil na 1-1 ve třídě přes 40 středně pokročilých.

Mistrovství světa veterinářů je ale stále o týden pryč - tak proč jezdil jezdec z Anglie, Irska, Brazílie, Holandska, Jižní Afriky, Austrálie, Mexika, Kanady, Německa, Španělska, Švédska, Dánska a dalších zemí o týden dříve do jižní Kalifornie ? Přišli závodit na říjnovém REM. Původně nazvaný „Commotion-by-the-Ocean“, když se konal na Carlsbad Raceway, stal se cílovým závodem, protože umožňuje závodníkům závodit na nově navržené dráze Glen Helen.

RSgroomaward 2Tento týden získal cenu Greg Groom Creative Line Award tento Daniel Barrett (71), který musí mít strach z výšek, protože když se každý druhý jezdec vydal na vysoké banky Talladega, udělal zkratku ve stopách. Podvádění není dobré pro duši. Fotografie: Richard Stuelke

Jaký je velký problém s Glen Helen? Glen Helen je velmi jedinečná motokrosová trať a pro většinu z navštěvujících jezdců, ať už z Evropy nebo z různých států, jsou její obrovské kopce a rozložená žulová plocha stejně cizí jako jejich pasy. Ukazují se tak o týden dříve, aby projeli velkou část závodní dráhy příští týden a pokusili se dešifrovat nastavení odpružení potřebné pro rychlé sjezdy a velké hrboly.

DANkim40Španělský jezdec Joaquim Sunol (52) závodil na REM Octobercross ve dvou třídách. Byl čtvrtý ve třídě nad 4 středně pokročilých se 50-4 a čtvrtý ve třídě nad 4 nováčků se 40-6. Zde je obklopen brazilským Roberto Kreischelem (3), Chrisem Hansenem (25), Brianem Shannonem (362) a 93. místem v cíli Jason Ingersoll (3) ve třídě Over-24.

Jak řekl vítěz v kategorii Over-40 Pro, Drey Dircks: „V Ohiu příliš často závodíme s tímto typem nečistot, takže jsem přišel brzy, abych se dostal do malé praxe. Jsem zvyklejší na měkké nečistoty a bláto - tato špína vyžaduje soustředění. “

DANlarovéŠvédská hvězda GP a síň hráče FAM Lars Larsson (56) vyhráli tři mistrovství světa veterinářů, ale jeho hlavní zaměření na REM bylo chytání archivního rivala Jody Weisela (192) ve třídě Over-60.

Motokros REM Octobercross se ale neomezoval pouze na jezdce přes 30, přes 40, přes 50 a přes 60. Má všechny pravidelné třídy mládeže a soutěž je tvrdá.

DANafrikabrazílieBrazilský Richard Berois (9) a jihoafrický Alan Julien (70) bojovali v závodě Expert nad 40. Berois '2-2 zvítězil nad Julienovým 1-4.

Pro jezdce, kteří nemohli přijet o týden dříve, bude Glen Helen otevřena pro trénink ve čtvrtek 5. listopadu pro všechny třídy a v pátek 6. listopadu pro jezdce, kteří jsou přihlášeni do Světového veterináře - který začíná v sobotu a končí v neděli 8. listopadu.

DANcrashbridgeMůžete říct, že všechny srážky pod mostem Glen Helen ještě neskončily.

REM závodí na World Vet víkendu, ale vrací se 14. listopadu za svůj pravidelný program na trati REM v Glen Helen. Více informací najdete na www.remsatmx.com

DANkurtnicollČtyřnásobný finalista 500 Grand Prix 3-1 Kurt Nicoll nebyl dost dobrý na to, aby porazil Drey Dircks 1-2 ve třídě Over-40 Pro. Shawn Wynne byl na třetím místě s 3-2, zatímco Švéd Roger Svensson byl na 4. místě před Terry Cookem a Gordonem Wardem.

DANdreydircksBývalý AMA National Pro Drey Dircks přiletěl z Ohia, kde pracuje pro Honda, aby závodil v kategorii Over-40 Pro a Over-50 Experts. Drey vyhrál třídu Over-40, ale porazil ho Kevin Foley ve třídě Over-50.

DANralfHolandský jezdec Ralf Schmidt (73) absolvoval 2-2 ve třídě Over-40 Intermediate na TM dvoudobém.

DANmarkhallPokud jste někdy pochybovali o tom, jak tvrdé jsou starší třídy v Glen Helen, nehledejte dále než Mark Hall (66). Mark vyhrál třídu Open Vet (pro jezdce nad 30), ale skončil na 11. místě v kategorii Over-50 Experts.

DANricardtaylorRichard Taylor (44), syn bývalého AMA Pro a EKS Brand goggle entrepeneur Rich Taylor, navíjí perfektní loď probudit na své cestě do druhého v 250 Intermediate třídy.

DANmontehareNový Jižní Wales, australský Monte Hare (409) se ve třídě 9 Novice zúčastnil 15–450

RSholgerdettmannDavid Bress (320) a německý Holger Dettman (41) hádali o 8. místo ve třídě nad 40 středně pokročilých. Dettman dostal bod s 7-9. Fotografie: Richard Stuelke