MOTOCROSS „SOBOTA V GLENU“: PRESTON TILFORD, PETE MURRAY, AREK KRUK, VAL TAMIETTI & THE BUSHNELL BUNCH

Preston Tilford (491) v Pro motos vyrazil všechny. Kent Reed požádal Prestona, aby naboural odpružení na jeho zbrusu nové 2022-1/2 KTM 450SXF Factory Edition. Kent cítil, že rychlý profík by mohl urychlit proces vloupání odpružení rychleji než on,

FOTOGRAFIE DEBBI TAMIETTI

Většina závodníků SoCal ze 1970. a 1980. let si pamatuje slavné závody „Saddleback Saturday“, které řídil Jim Beltnick. SMX pořádalo dlouhé jízdy, rychlý program (aby se jezdci mohli dostat domů a připravit svá kola na nedělní závody AMC, CRC nebo CMC). Přestože neděle byla vždy tradičním motokrosovým dnem, sobotní úspěch Saddleback přesvědčil mnoho závodních tratí po celé zemi, aby představily sobotní závody. Remízou bylo, že to nezasahovalo do nedělního rodinného života, kostela nebo návštěvy babičky. Především to dalo otužilcům šanci zazávodit si jak v sobotu, tak v neděli. Nebylo tedy žádným překvapením, když se před 35 lety Frank Thomason z REM rozhodl uspořádat závody v sobotu místo v neděli – nejprve v Carlsbad Raceway a poté v Glen Helen. V té době byly Saddleback a Carlsbad uzavřeny a poptávka po závodních tratích se ztrojnásobila, když se Indian Dunes přidaly k řadám velkých jmen, které již nebyly. Nikdy nebylo snadné dostat závod podle plánu Glena Helena – jsou solidně obsazené. Výběrem konání závodu v sobotu se otevřely možnosti pro další závody.

Brandon Sussman (286) smetl obě motorky třídy 250 Pro.

Když se REM počátkem roku 2022 rozhodl složit svůj stan a ztrácet se v západu slunce, panovalo velké znepokojení, co se stane s dnes již dlouhodobou tradicí sobotního motokrosu Glena Helena. Přestože se v sobotu našlo dost nápadníků, kteří REM nahradili, Glen Helen to nechtěl jen tak někomu dát. Měli krátký seznam kandidátů, o kterých přemýšleli, ale nakonec se rozhodli, že závody „Saturday at the Glen“ pojedou sami. Ukázalo se, že to byl bezproblémový přechod, protože většina předchozích pracovníků REM (flagery, scoregirls, registrační personál, traťoví pracovníci a zaměstnanci startovní čáry) souhlasila s tím, že zůstane a hladí přechod na nový motokros „Saturday at the Glen“. závody.

Josh Kaller (115) může být na cestě k 2-2 dnům ve třídě 250 trochu blízko k tomu, aby vyběhl mimo trať.

A Glen Helen osladil banku pro jejich věrné sobotní závodníky snížením vstupních poplatků z předchozích 30 dolarů za kolo na 10 dolarů za osobu. Rovněž snížili vstupní poplatek z 50 USD na 30 USD pro jezdce, kteří se přihlásili předem (40 USD za příspěvek). Pro týdenního sobotního závodníka, který by mohl ušetřit až 40 dolarů – to bylo možné, protože Glen Helen řídil finanční transakce u přední brány a registračního stánku.

Travis Longfellow získal 250 průběžné vítězství.

Závodění se ani trochu nezměnilo, protože jezdci jsou stejní, přihlášené dívky jsou stejné, chlápek připravující trať je stejný a dokonce i těch pár problémů, které se objevily v prvním týdnu a které byly omezeny na trénink harmonogram, byly opraveny před dalším závodem.

Tanner Longfellow skončil 4-2 na třetím místě v 250 Intermediate.

Na sobotních závodech byla jako vždy spousta zajímavých jezdců. Patřili k nim 125 dvoutaktní hrdina Pasha Afshar, bývalý koordinátor Suzuki Amateur Cole Gress, Bob Weber z 6D, závodník na ploché dráze Randy Skinner, zakladatel oblečení O'Neal Jim O'Neal, David O'Connor z DOC Racing, Arek Kruk, Rick Richards, AME's Bob Rutten, hvězda Saddleback Val Tamietti, Australan Dan Alamangos, Robert Reisinger z 6D, Phil Cruz z ProRide, Rich Stuelke z MotoPhoto a Ron Schuler z ESR. Navíc Luther French, Marc Crosby, Greg Groom, Dave Eropkin, Ed Guajardo a Luc De Ley. Pohodlně se usaďte a vychutnejte si fotogalerii akčních snímků Debbi Tamietti. Užívat si!

Pete Murray byl jezdcem dne.

Pete Murray nejenže vyhrál třídy odborníků nad 50 let a nad 60 let, ale také je dělal zády k sobě. Ve třídě nad 60 let se Pete utkal s Edem Guajardem, Robertem Reisingerem, Fredem Nicholsem, Davem Eropkinem, Valem Tamietti, Lucem De Leyem a Bobem Ruttenem. Peteovo 1-1 bylo působivé, ale neměl čas se uklonit, protože jeho třída Expert nad 50 let už byla seřazená, když šel pod šachovnicovou vlajku. Bez odpočinku musel Pete čelit polskému závodníkovi Arekovi Krukovi (Arkadiusz Kruk abych byl přesný). Kruk je v USA deset let, ale proslavil se, když dovedl tým Polska ke třetímu místu na Světovém poháru mistrovství světa veterinářů 2020.

V sobotu Kruk seběhl a předjel Peta Murrayho pozdě v první rozjížďce, aby vyhrál motokáru před Murrayem, Eddiem Davisem, Lutherem Frenchem, Bobem Weberem, Philem Dowellem, Nickem Watersem a Pasha Afsharem.

Mohli byste odhadnout, že Arek Kruk (790) byl evropským jezdcem podle toho, jak se oblékal. Všechno je to běžné vybavení, ale jinak nakonfigurované. Polský závodník Kruk byl velmi blízko vítězství ve třídě Expertů nad 50 let.

Ve druhém motocyklu pro experty nad 50 let se Pete Murray dostal na řadu pozdě poté, co vyhrál svůj druhý motocykl expert nad 60 let. Na startu se do vedení dostal Luther French, druhý Arek Kruk, třetí Eddie Davis a čtvrtý Pete Murray. Ale Murray byl v pohybu. Získal Eddieho Davise a Areka Kruka a poté se dostal do vedení Lutherem Frenchem. V šestém kole Kruk předjel Luthera Frenche a dostal se na druhé místo. Všichni ze čtyř nejlepších to nalili, Arek Kruk v posledním kole konečně dohnal očividně velmi unaveného Peta Murrayho, ale Pete měl v mentální nádrži dost plynu na to, aby vyhrál moto a experty nad 50 let. 2-1 nad 1-2 Areka Kruka. Luther French 4-3, Eddie Davis 4-4 a Bob Weber 5-5.

Dan Alamangos (42) a Cole Gress (19) používali různé linie a pozice těla, aby dosáhli stejných výsledků.

Mezi další jezdce, kteří byli působiví na motokrosu tohoto týdne „sobota v Glen“, patřili Chad, Travis, Tanner a Kaleb Longfellow. Travis vyhrál 250 středních, Chad vyhrál třídu nováčků nad 40 let, Tanner byl třetí v 250 středních a Kaleb byl pátý v 250 nováčků. Mezitím Tyler Nichols vyhrál 450 Intermediate, zatímco jeho otec Fred byl čtvrtý v Experts Over-60.

Ed Guajardo (27) může a často vyhrává třídu Expertů nad 60 let, ale ne, když se objeví Pete Murray. To samé se samozřejmě stane Peteovi, když se objeví Kurt Nicoll. Ed šel 2-2 za Murrayho, ale získal zadostiučinění, když porazil úhlavního rivala Roberta Resingera 3-3.

Bývalý profesionál Saddleback Luc DeLey preferuje závody dvoutaktů 125 ccm nebo 250 čtyřtaktů ve třídě Expert nad 60 let. To znamená, že ve třídě, v níž dominují 450, začíná vzadu. Ale je zábavné ho sledovat.

Toto je bitva ve střední třídě nad 60 let o ovládnutí středu smečky. Ray Poltack (223) skončil 12., Marc Crosby (17) byl 9., Greg Groom (959) 5. a Jim Hanson (83) 11.

Kde je ta bílá helma? Randy Skinner vyhrál první rozjížďku ve třídě Over-60 Intermediate, ale ve druhé rozjížďce se dostal na 13. místo.

Arnie Davis (119) nechtěl jen zaujmout místo Vetrana, ale chtěl, aby jeho pneumatiky jezdily na stejné trati. Naštěstí pro Peta (37) ucukl, jinak by jeho řídítka brázdila jinou stopu.

Ir David O'Connor (30) skončil 3-3 v meziproduktech nad 40 let.

Kent Reed usoudil, že pokud by závod Prestona Tilforda se svou novou Factory Edition ve třídě Pro změkčily vidlice a rám, než by se rozhodl na něm jezdit, pak kdyby na něm závodil Jim O'Neal (491) ve třídě nad 65 let, zlomilo by se to. jde to ještě rychleji.

Toto je skutečný Kent Reed. Možná, že v jeho 2022-1/2 Factory Edition rozbijí další jezdci, ale to jen proto, že má totálně upravený GasGas MC 450F, se kterým stejně závodí. Mimochodem, Kente, skrytá kapsa na vašem zcela novém vybavení O'Neal není skrytá, pokud má štítek oznamující, kde se nachází (viz příloha).

Val Tamietti (31) vyvíjí tlak na Boba Ruttena (83) ve třídě Expert nad 65 let. Tvrdě bojovali o vítězství (ale s dětskými rukavicemi, protože jsou kamarádi). Bob vyhrál první moto a Val vyhrál druhý. Také to zdvojnásobili v Expertech nad 60 let, kde Val šel 6-6 a Bob padl.

Fotografka esa Debbi Tamietti nesnáší, když se jezdci oblékají do černé, protože se to shlukuje a stíny mizí. Nechte tedy na testovacím jezdci MXA Randel Fout, aby si svlékl vybavení. Ve skutečnosti černobílé vybavení vypadá dobře na černobílém modelu Husqvarna FC250 Rockstar Edition – jen se špatně fotí.

Damian Collier (126) je synem legendy SoCal Seana Colliera. Foto: Dan Alamangos

Craig Bouman (262) šel 2-2 v meziproduktech nad 40 let.

Christian Daly (123) vyhrál třídu Pee-Wee od 7 do 8 let.

Stanley Cook (11) se vydal na cestu k vítězství ve třídě 85cc.

Axell Middleton (135) potřeboval tátu, aby mu pomohl překonat drsné věci. Na to jsou tatínkové.

Henry Enyart (16) má pohled, který si vypěstují všichni skvělí závodníci, aby se mohli soustředit na svou práci.

SEZNAMTE SE S BUSHNELL BUNCH

Shawn Bushnell (804) přivedl celou rodinu na „Saturday at the Glen“. Shawn vyhrál třídu expertů nad 40 let.

Alison Bushnell (13) smetla oba motocykly třídy Over-40 Intermediate proti mužům.

Jet Bushnell (31) byl třetí ve třídě 85 Beginner, zatímco jeho bratr Bode (699) byl čtvrtý.

Motokros „Saturday at the Glen“ bude závodit další dvě soboty v řadě – 9. května a 14. května. Předběžná přihláška na jakoukoli „Saturday at the Glen“ Klikněte zde zobrazí se systém předběžného přihlášení. Předběžné vstupné je pouze 30 USD, vstupné v den závodu je 40 USD. Na další motokros „Saturday at the Glen“ se můžete přihlásit až ve čtvrtek předtím. Pro více informací přejděte na www.glenhelen.com.

arkek krukdebbi tamiettiupřímný thomasonGlenlen Helen Racewayjim o'nealmotokrosMXmxaPETE MURRAYPRESTON TILFORDsedlová sobotasobota v roklival tamiettival tamietti. Pete Murray