MEXICAN AFTERMATH: MOTOCROS GRAND PRIX FOTOGALERIE

Pro zvětšení klikněte na obrázky.

Fotografie Massimo Zanzani.

Leon, Mexiko, sloužil jako pětina ze série MXGP. Jedná se o poslední odletový závod, dokud série nepřijde 3. září do Charlotte Motor Speedway.

Zdá se, že Max Anstie nedokáže otřesit svou nekonzistentnost. Špatná první moto, když jeho kolo vybuchlo, bylo vyrovnáno druhé místo a výsledkem byla finální moto. Jeho den nahoru a dolů ho celkově devátý. V současné době je na desátém místě ve 250 žebříčcích.

Evgeny Bobryshev HRC Honda se osvědčil jako čtvrtý nejlepší 450 závodník. Hádejte, kde skončil v Mexiku? Rus odešel 4-4, uhádli jste, celkově čtvrté.

Na scéně je nový Rus a jmenuje se Vsevolod Brylyakov. Ten chlap potřebuje přezdívku, stat! Monster Energy DRT Kawasaki skóroval své první 250 stupňů vítězů, s třetinou v Mexiku. Cesta, V-man. Nejsme si jistí, zda jsme více rozptýleni tím, že se pokusíme vyhláskovat jméno Vsevoloda nebo chlapa s bílou košili v pozadí.

King Tony Cairoli považuje za těžší a těžší vyhrát závody díky přílivu 450 nováčků. V loňském roce to byl Romain Febvre, a teď se Cairoli musí vypořádat s dalším nováčkem v Tim Gajser. Tony skončil celkově šestým zklamáním.

Clement Desalle KRT Kawasaki začíná hledat svou formu poté, co mu před sezonním zraněním zabránil dosáhnout svého potenciálu ve velmi raných kolech. Belgičan odešel v Mexiku na 5: 5.

Nedělejte chybu, Romain Febvre je stále v čele třídy 450, i když v Mexiku nevyhrál. Aktuální vůdce bodů, Febvre, byl svázán s Timem Gajserem v bodech za celý den, ale Gajserovo lepší druhé moto skóre mu započítalo celkově. Romain má na svém kontě dva kombinézy GP a vede pronásledování o tři body.

Pokud jste si mysleli, že vítězství Tima Gajsera v Kataru bylo náhoda, zamyslete se znovu. Jezdec Gariboldi HRC Honda vyrábí titulky se svou plynulou jízdou a silnými cíli. Kdo by hádal, že Gajser bude v žebříčku na druhém místě, asi 45 bodů před Tony Cairoli? Ne my.

Impromptu ročenka školní fotografie v Mexiku.

Překvapení! Jeffrey Herlings vyhrál svůj desátý rovný motocykl roku 2016. Díky změně mentality je zatím bezchybný. V úvodních kolech už nechodí gangbusery, nýbrž se raději usazuje do drážky a seká pole, jak se závod opotřebovává. Herlings již vede 58 bodů.

Pauls Jonass dojel na druhém místě v loňském 250. mistrovství a v roce 2016 hledá další. Bohužel pro lotyšský pár havárií skončil v Mexiku celkově 4 - 4 dny.

Jeffrey Herlings (uprostřed) se přidali Jeremy Seewer (vlevo) a V-man (vpravo).

Nelze říci, že motokrosová nirvana vypadá jako obvod Leon.

Tim Gajser (uprostřed) skóroval celkově třetí 450 GP. Sekunda se k němu připojila Romain Febrve (vlevo) a třetí Nagi Max Nagl (vpravo).

Glenn Coldenhoff (259), Max Nagl (12) a Tim Gajser (243) bojují jako první, kdo kope křídovou čáru.

Max Nagl to drží pro zkušených 450 jezdců. Měl solidní den, jel si 3: 3 na třetí.

Jeremy Seewer udělal v roce 2016 velké pokroky. Pokud by Jeffrey Herlings ztroskotal, postavil se za mistra.

Rusovi Aleksandrovi Tonkovovi se možná nelíbila mexická kuchyně, protože v Leonu podával palačinky. Tonkov skončil ve třídě 250 celkově pátý.