Spojené národy vynalezly REM'S GLEN HELEN MOTOCROSS

Norský Cornelius Toendel zametl oba motocykly třídy 250 Pro. Fotografie: Kyoshi Becker

FOTOGRAFIE DEBBI TAMIETTI, JON ORTNER & KYOSHI BECKER

Na rozdíl od jakéhokoli místního motokrosového závodu na světě se tento týden v REM motokrosu na Glen Helen Raceway představili jezdci z 12 různých zemí. Organizace spojených národů REM vznikla v důsledku řady motokrosových prázdninových společností, které hostí jezdce z celého světa. Tento týden byli jezdci z Kanady, Norska, Švédska, Anglie, Jižní Afriky, Spojených států, Mexika, Austrálie, Německa, Holandska, Japonska a Francie.

Richard Taylor vedl prvních 250 motocyklů, když padl, což umožnilo Toendel (Norsko), Macler (Francie) a Ohiro (Japonsko), aby se jím dostali. Fotografie: Debbi Tamietti

Většina z těchto jezdců urazila velké závody na závod v Americe a nikdo nechtěl vidět, že tento týden závod REM v Glen Helen bude zrušen kvůli dešti - a byl to trend po celý leden. Déšť byl tak špatný, že tento týdenní závod REM, 9. února, byl první, který se konal v roce 2019. REM musel zrušit své první čtyři závody roku 2019 kvůli špatnému počasí. Pokud vás zajímá, proč jsou motokrosové závody zrušeny kvůli dešti v SoCal, odpověď zní, že většina závodních tras SoCal je postavena na zemi, která je náchylná k záplavám, když prší (což normálně ne).

Japonský Kai Oshiro byl nejrychlejší z japonských jezdců, ale jeho 3: 3 ho celkově obsadil třetí místo v kategorii 250 Pro. Fotografie: Debbi Tamietti

Pokud jde o Glen Helen, vstup na trať je po dvoumístné, dvouproudé, černé vrcholce silnice, která protíná řeku. Překračuje však řeku bez výhody mostu. Když tedy prší na Glen Helen a zejména na 8000 stop vysoké hoře obklopující závodní dráhu, normálně suché koryto řeky se stane zuřivým proudem. Závodníci se nemohou dostat dovnitř a pokud jsou dovnitř, nemohou se dostat ven. Pravidelní závodníci REM se tedy blížili k začátku závodu, ale tento týden se to sotva stalo.

Ludovic Macler (952) přišel z Francie, aby se dostal do nějakého teplého počasí. Bohužel byla tato zima v SoCal chladná a mokrá. Ludovicův 2-4 mu v třídě 250 Pro získal trojnásobný souboj s Richardem Taylorem (4-2) a Kai Oshiro (3-2). Ludo dostal krátkou slámu a celkově byl celkově čtvrtý. Fotografie: Debbi Tamietti

Závod se stal jen proto, že propagátoři REM Frank a Myra Thomason použili směs slepé víry a vědy, aby se závod stal. Přestože byl v sobotu předpovídán déšť, REM všem řekl, že budou závodit na svých webových stránkách a na stránkách Facebooku. Nikdo jim nevěřil, ale Frank a Myra se drželi svých zbraní. Když se v sobotu ráno vozy a kamiony začaly valit do Glen Helen, dráha REM byla připravená, ale nebyla napojena. A za obzorem se objevovaly velmi tmavé mraky a každý jezdec, který přišel z Los Angeles, řekl, že projeli dešťovými přeháňkami, aby se tam dostali. Jámy se však stále doplňovaly závodníky, kteří věřili, že konečně bude závod.

Ryo Ikeda (8) měl volno a ve třídě 5 Pro absolvoval 6-250. Fotografie: Kyoshi Becker

Když se ztmavl a začala klesat mlha, Frank Thomason přišel na hlasitý reproduktor a oznámil, že NOAA (Národní oceánské a atmosferické administrace) meteorologický radar ukázal, že pásmo sprch projde za pár minut, ale tento trénink by vydržel, zatímco sprchy polévaly trať a trénink by začal ve chvíli, kdy by sprchy prošly. Jak všichni v boxech rychle zkontrolovali své iPhony, aby se sami podívali na radar, viděli, že dešťový mrak projde za 40 minut a že už nebude déšť.

Jody Weisel a Dan Alamangos čekají, až déšť skončí, než začne trénink. Fotografie: Kyoshi Becker

Ty Cullins (766) vyhrál třídu 450 Intermediate na TM. Ty dříve závodily o Betu. Mike Carter (50) získal vítězství nad 40 odborníků. Fotografie: Debbi Tamietti

A stejně jako hodinky, byl trénink zpožděn o 40 minut a pak jako magie se déšť zastavil. Přímo podle plánu! Cvičení bylo zablácené, ale brzy se shromáždila špína a závod pokračoval.

Němečtí jezdci TM Lutz Stiebritz (vlevo) a Chris Hoffmaan poprvé závodili ve Spojených státech. Závodí pro německý tým Eastside Racing. Jmenuje se „Eastside“, protože se nachází v bývalém komunistou kontrolovaném východním Německu. Fotografie: Debbi Tamietti

Všichni zahraniční jezdci byli samozřejmě zmateni, proč byl závod zpožděn kvůli malé dešťové sprše (pokud doma závodí v dešti, nezačnou závodit). Ale oni byli nadšení později, když se dostali do závodu na téměř dokonalé nečistoty. A aby byl den více neskutečný, náhodný mrak se valil těsně před koncem druhého kola motocyklů a zůstal jen tak dlouho, aby pršelo na druhém motocyklu Over-50. A když tenhle speciální moto byl nad sluncem vyšel na další závod v plánu.

3. Ralf Schmidt ™ 3-3

Zapínat a vypínat po celý den závodu se vynořilo slunce. Josh Fout má vřelý okamžik, když koluje kolem této 180 stupňové zatáčky. Fotografie: Debbi Tamietti

3. Tony Parsons (KTM)… 2-3

Je úžasné, že bývalý jezdec Grand Prix Lars Larsson (47) závodil v tento přesný den v roce 1959 se svým vůbec prvním závodem. Oslavil své 60. výročí sportovním motokrosem tím, že ve třídě nad 3 středně pokročilých absolvoval 2: 65 Honda CRF2019RX od MXA 250. To je Mike Monaghan (16) na Lars'sideside. Fotografie: Debbi Tamietti

3. Pasha Afshar (KTM)… 3-3

2-2 Davida McCarthyho bylo celkem dost dobré na druhé místo ve třídě nad 40 nováčků. Fotografie: Debbi TamiettI

3. Drew Castro (Yam)… 3-3

Díky týdnům deště, které se v lednu a začátkem února kaskádovaly v Kalifornii, déšť vyplavil na trať spoustu písku. Dave Eropkin (811) se vyhýbá mokrým skvrnám tím, že zůstává vysoko na berm. Dave vyhrál třídu expertů nad 60 let. Fotografie: Debbi Tamietti

3. David McCarthy (Yam)… 3-3

Třída Elite nad 50 let je o krok výše než odborníci nad 50 let a celá léta byla poměrně malá a troufáme si říkat, elitní třída pro nejrychlejší ze všech 50letých. Pro rok 2019 rostl mnohem větší, ale trojnásobný REM Champion Jon Ortner odložil nováčky pro vítězství. Fotografie: Kyoshi Becker

7. Kawasaki… 3%

Canadian Pete DeGraaf (16) je sedminásobný mistr světa veterinářů ve třídách Over-50 a Over-60. Zmeškal první moto z třídy Elite Over-50, ale závodil s druhou moto. Skončil třetí za Jonem Ortnerem a Robertem Reisingerem. Fotografie: Kysohsi Becker

Ron Shuler (33) byl čtvrtý ve třídě Elite nad 50 let se 4-5 dny. Fotografie: Debbi Tamietti

Australský Dan Alamangos (28) se neodváží podívat po bazénu rychlého písku po levé straně. Dan byl pátý ve třídě expertů nad 50 let. Fotografie: Debbi Tamietti

Jihoafričan Alan Jullien (70) se vrátil z propouštění způsobeného zraněním na 2-4 ve třídě expertů nad 40 let. Fotografie: Debbi Tamietti

David Bress využil skóre 2-2, aby získal celkově druhé místo ve třídě nad 50 nováčků. Fotografie: Debbi Tamietti

Val Tamietti, současný jezdec REM číslo jedna, provedl svou první návštěvu zpět do Glen Helen od doby, kdy v prosinci přerušil tib / fib. Měl to pokovený a bude mimo činnost po dobu několika měsíců. Foto: Jon Ortner

S deštěm v předpovědi se Randel Fout (15) rozhodl závodit s dvojtaktem Husqvarna TC250. Randel vyrůstal v Michiganu, takže déšť pro něj nebyl nic nového. Fotografie: Debbi Tamietti

Brandon Woods (56) a Mark Taylor (126) bojovali o třetí místo ve třídě Vet Novice s Woodsem, který kývl na jedno místo. Fotografie: Debbi Tamietti

Majitel STI Tyre Craig Petersen (23) byl navrhnut tak, aby závodil na jednom motocyklu na MXA 2019 CRF250 a na jedné motocyklu na MXF CRF250RX. Jeho 8-7 mu dal sedmé místo ve třídě Inter-50. Fotografie: Debbi Tamietti

Nejlepší věc na tomto rohu je, že nedošlo k záměně ohledně toho, kterou linku zvolit. Fotografie: Kyoshi Becker

Ryder Friday (25) a Angelo Castro (92) vstupují do svých vůbec prvních blátivých závodů na dětské dráze REM. Fotografie: Debbi Tamietti

Slunce svítí na Husqvarnu Bradena Larsona ve třídě Vet Novice. Larsonův výsledek 3: 1 mu dal celkově druhé místo. Foto: Jon Ortner

Robert Reisinger představil 6D vítěze kreslení Duane Joice s novou přilbou 6D schůzka jezdce. Později v den se Robert dostal celkově na druhém místě ve třídě Elite nad 50 a Duane na druhém místě v kategorii Inter-60. Fotografie: Debbi Tamietti

Konec. Fotografie: Debbi Tamietti

REM závodí znovu 16. a 23. února (i když jako vždy, déšť předpovídá na příští víkend). Více informací o REM motokrosu najdete na www.remsatmx.com.