PODÍVEJTE SE NA FINÁLE MXGP 2021: ŠAMPIONÁT HERLINGS SE DOHAL DO POSLEDNÍ MOTO

PODÍVEJTE SE NA FINÁLE MXGP 2021: FEBVRE & HERLINGS BYLI PŘED POSLEDNÍM MOTO REMÍZÍ

Mistrovství světa MXGP 2021 je oficiálně v knihách a Jeffery Herlings nějak dokázal získat svůj pátý titul mistra světa (jeho druhý ve třídě MXGP 450). Nebylo to bez kontroverze, Herlings měl pomoc od svých týmových kolegů Antonia Cairoliho a Jorgeho Prada, kteří ho nechali před více než týdnem na MXGP v Gardě. Po nedělním předposledním kole v Mantově byl Tim Gajser považován za nepravděpodobného kandidáta na titul kvůli 15bodovému manku, ve kterém byl. Tim byl vytlačen z trati v první zatáčce během nedělního závodu a byl penalizován za získání pozic, když se znovu vjel na trať. Herlings a Febvre vstoupili do Mantova č. 1 3 body od sebe a nechali tři body od sebe poté, co v neděli vedli 1-2 a 2-1. Poté je Herlings dokázal vyrovnat vítězstvím v první jízdě ve finále Mantova č. 2 a dohodu uzavřel vítězstvím v posledním závodě. Romain Febvre vyvíjel tlak na Herlingse dříve v motocyklu, ale havárie ho zastavila a zbavila tlaku případného vítěze titulu. Níže naleznete výsledky MXGP a MX2 ze středečního závodu a celkové body pro oba šampionáty.