DEAN FERRIS K VYPLÁCENÍ ROMAINOVÝCH BOTOVÝCH BOTŮ NA FAKTORY YAMAHA V SÉRII MXGP

DEAN FERRIS FACTORY YAMAHA 2019Dean Ferris do továrny Yamaha, zatímco Romain Febvre se léčí.

Yamaha Motor Europe najala australskou hvězdu MXGP Deana Ferrise do týmu Monster Energy Yamaha Factory MXGP jako dočasnou náhradu za zraněné Romain Febvre.

Po vzrušujícím startu do sezóny MXGP, která byla oslavena důrazným vítězstvím v kvalifikačním závodě, Febvre bohužel nemohl dokončit první Grand Prix roku po prudký pokles v závodě 2. Bývalý mistr světa MXGP při incidentu zlomil Talus a byl později informován, že zranění vyžaduje chirurgickou opravu.

Febvre prošel úspěšnou operací ve středu 13. března ve Fakultní nemocnici v Antverpách (UZA). Očekává se, že zranění bude trvat šest týdnů, než se uzdraví, proto Monster Energy Yamaha Factory MXGP vyzvala Ferris, aby obsadil francouzské křeslo pro další tři kola mistrovství světa MXGP.

Ferris je aktuálním australským šampionem v motokrosu ve třídě premier a v posledních třech letech byl v titulní honbě neporažený. Všechny tři tituly byly získány na populárním Yamaha YZ450F a v roce 2018 vložil své jméno do historických knih jako první jezdec, který vyhrál všech 10 kol seriálu.

Ruské: "Jsem opravdu vděčný za příležitost." Vím, že příští praktický lékař je blízko, ale stále máme pár dní, abychom se s ním mohli pohodlně zabavit. Tyto tři skladby jsem jezdil už dříve, takže budu hodně těžit z mé zkušenosti. Je skvělé, že můžu zůstat s Yamahou, protože jsem s nimi měl v posledních letech skvělé zkušenosti. Romain byl zraněný, nikdy to nechceme vidět, ale může se to stát. Budu se snažit o to nejlepší pro tyto GP a těším se na zkušenosti a příležitosti. “

Dean Ferris závodil v Americe v roce 2017.

28letý muž, který není žádným cizincem na pódiu nebo tratích a místech v Evropě, si užívá šanci závodit tři kola mistrovství světa MXGP s továrnou YZ450FM jako náhradou za Febvre. Poté, co dosáhl svých současných cílů v Austrálii, nyní hledá příležitosti soutěžit v jiných oblastech světa a nové výzvy, které mu umožní dále zdokonalovat jeho dovednosti jako nejlepšího motokrosového jezdce.

Ferris uvede svůj debut v roce 2019 MXGP o víkendu 24. března, kdy se Matterley Basin ve Winchesteru v Anglii postaví v továrně Monster Energy Yamaha Factory MXGP YZ450FM na druhé kolo mistrovství světa v motokrosu FIM.

Dean závody na MXoN v roce 2015.

Matterley Basin je první ze tří kol MXGP typu back-to-back. Ferris bude také soutěžit o dvě kola, která následují. Tři kola ve Valkenswaardu v Nizozemsku a čtyři kola v Pietramuratě v Itálii.