FLASHBACK PÁTEK SHAE BENTLEY'S AMA 125 SX TITLE

SHAE BENTLEY-3Pokud by Shae Bentley nebyl během své kariéry sužován zraněními, byl by jedním z největších.

Většina profesionálních závodníků tráví celou svou kariéru hledáním jejich definujícího okamžiku - závodu, kde se věci setkávají serendipitous způsobem. Pouze ti nejlepší dokážou proměnit těžkou práci v štěstí. Úspěch je častěji získáván spíše odhodláním než pomocí štěstí. Tak tomu bylo v případě šampiona AMA 2000 West Supercross Champion Derrick „Shae“ Bentleyho z roku 125.

Bentley, gruzínský rodák, měl úspěšnou amatérskou kariéru, přestože měl smůlu závodit ve stejnou dobu jako Ricky Carmichael. Shae vyhrál tři tituly Loretty Lynn, včetně 85cc (9-13) modifikované třídy proti Nicku Weymu, Travisovi Pastranovi, Dannymu Smithovi, Justinovi Buckelewovi, Clint Bowyerovi (závodník NASCAR), Brandenovi Jessemanovi a Rickymu Carmichaelovi. Jeho přechod do řad Pro byl rychlý. Na palubě soukromého Kawasaki KX125 sponzorovaného Tecate as číslem 583, Bentley dělal svůj první závod Supercross v Indianapolis, ale při vedení se zhroutil.

Zranění KEPT se blíží z dostihové scény v roce 1999, protože SETBACKS NEPROSTAVIL MATCH PAYTON OD PŘESVĚDČENÍ V MYŠLENÍ V MLÁDEŽI.

V roce 1999 ho zranění odvrátilo od závodní scény, i když neúspěchy nezastavily Mitch Paytona z Pro Circuit ve víře v mladíka. Payton podporoval Bentleyho v pozdějších fázích jeho začínající amatérské kariéry, takže pro Mitcha bylo přirozené podepsat sympatického teenagera do závodního úsilí Pro Circuit. V té době byl Pro Circuit zdaleka předním programem ve třídě 125. Pro Shae Bentleyho přistát tak vyhledávanou jízdu po celkovém pátém celkově v jeho nováčkové sezóně Supercross bylo požehnáním.

Když vstoupil do závodní sezóny 2000, Mitch Payton přidělil Bentleyho do série 125 West Supercross. Shae byl postaven proti Davidovi Pingreeovi, Gregovi Schnellovi, Jiřímu Dostalovi, Rodrigovi Thainovi, Casey Lytlemu, Chrisu Gosselaarovi, Justinovi Buckelewovi, Travis Prestonovi a jeho spoluhráčům, Billymu Paynovi a Tallonu Vohlandovi. V té době byli Pingree a Schnell ostřílenými veterány a pitovní vědci předpovídali, že titul spadne do jedné z jejich rukou. Mezitím byl Shae Bentley následkem své nepřítomnosti v závodění rok předtím.

Shae Bentley 2001

David Pingree vyhrál otvírák Anaheimu, zatímco Shae Bentley skončil na pátém místě. Journeyman Tallon Vohland vyhrál druhou událost West, zatímco Bentley havaroval a myslel si, že mu zlomil zápěstí. Rentgenové paprsky vyšly negativně, ale drahé DNF Shae v bodovém hodnocení pohřbilo. Jezdec Pro Circuit Kawasaki se však v následujících dvou kolech odrazil na třetím a druhém místě. Mezitím Greg Schnell zvítězil v San Diegu a Casey Lytle zvítězil ve Phoenixu. Shae Bentley nakonec dosáhl nejvyššího stupně stupně vítězů v Supercrossu v Houstonu 5. února 2000. Byl to rozhodující okamžik jeho kariéry až do tohoto bodu. Věděl, že brzy bude následovat další jmění.

V pěti kolech série AMA 2000 West 125 bylo pět vítězů. Kdo by byl prvním opakovaným vítězem, jakmile se seriál vrátí do akce po sedmidenní přestávce? Shae Bentley. Gruzínský přelstil Grega Schnella v Minneapolis, zatímco David Pingree byl chycen při první zatáčce, která měla za následek ohnutý přední brzdový rotor. Pingree zachránil pouze 15. místo a jeho devítibodový náskok se proměnil v desetibodový deficit. Shae Bentley byl na sedadle řidiče a míří do finále.

V Irvingu v Texasu byl v dubnu roku 8 korunován šampión. Otázka byla, zda Bentley může dohodu uzavřít, nebo by mnohem zkušenější Pingree nějak překonal šance. Shae sestoupil v první zatáčce spolu s polovinou pole. Bentley jel s nadšením a bezohledným opuštěním, když do konce závodu pracoval na sedmém místě. Greg Schnell zvítězil, zatímco David Pingree skončil druhý.

Ihned po závodě reportér ESPN hovořil s Bentleym o událostech, které se během závodu odehrály. Shae měl slova. Potom odpověděl: „Nevím. Právě jsem měl nejhorší štěstí. Dal jsem to všechno a nemohl jsem nic dělat. Snažil jsem se. To je vše, co můžu říct. “ Mezitím AMA zaznamenávala body, aby určila 125 šampiona Západu. Nastala nesnesitelná pauza, po níž následoval provozovatel vysílání, který Shae věděl, že titul získal. Jezdec Pro Circuit Kawasaki začal křičet a plakat. Křičel: „Jo, zlato, vyděsil jsem to! Ano!" Bentley vyhrál titul o dva body nad Pingree a Schnell měl šest bodů. Byl to vhodný konec divoké série.

Těch několik měsíců bylo nejúspěšnějším obdobím kariéry Shae Bentleye. Během osmi let závodění už nedokončil celou sezónu. Zranění sužovala měkkého mluvčího Southernera a zlomenou kotníkem v Daytoně v roce 2005 byla poslední sláma. Bez ohledu na konec, nikdo nemůže odnést titul AMA 2000 West Supercross z roku 125 od Shae Bentleyho.