JEFFREY HERLINGS DOKONČUJE DRUHÝ VE VELKÉM MÍSTĚ PO ROZDĚLENÍ POSLEDNÍCH TŘI MXGP MOTOS S ROZBITOU ČEPELOU RAMEN

Minulý týden byl Jeffrey Herlings dole a venku se zlomenou lopatkou poté, co přistál na skoku na Oss v Holandsku. Jeffrey musel vynechat druhou motorku v Oss a obě motorky v českém Lokti. Tento týden k překvapení všech vyhrál první moto na Lommelu a ve druhém motocyklu skončil pátý, aby udělal druhý krok na stupních vítězů.

Jeffrey Herlings z KTM přistál na skoku Ivo Monticelliho v Oss, Holandsko, Monticello za to nemohl, protože zařízení Herlings holehot se nepodařilo uvolnit a Monticelliho přední kolo zasáhlo Herlingsa na vrchol jeho helmy a richochetovalo se do levé horní části zad. Výsledkem byla prasklá lopatka pro Jeffreyho. Ke cti mu bylo, že Herlings nikdy nespadl a pokračoval v jízdě, na adrenalin pokračoval a vyhrál první moto v Oss - zlomenou lopatku a všechno. Jakmile se však vrátil do boxů, uvědomil si, že nemůže závodit s druhým motocyklem, a byl nucen vynechat Velkou cenu České republiky v Lokti.

V překvapivém tahu se Herlings objevil v Lommelu na Velkou cenu Flander a získal druhé místo za Romainem Febvrem se skóre 1-5.

"Myslím, že jsem kvůli zranění prohrál mistrovství 5 nebo 6krát." Někdy je to docela frustrující, ale myslím si, že teď jsem stále na dobrém místě, “řekl Jeffrey po Lommelovi.

Jeffrey řekl: „Zlomil jsem si lopatku, takže není normální jezdit na kole do 13–14 dní poté. Nevěděl jsem, jestli budu mizet s ramenem, protože trať byla drsná a náročná na tvé tělo, zvláště na tvoje ramena. V jednu chvíli jsem cítil, že dokážu běžet rychlejším tempem a podařilo se mi projet Romaina a udělat mezeru. Romain očividně sestoupil a pak to byla jen procházka. Druhý závod dopadl dobře. Na začátku jsem byl kolem 4. nebo 5. a pak jsme se s Glennem Coldenhoffem sešli, vzal mi zadní kolo a oba jsme slezli. Byli jsme oba poslední, takže to byla ostuda. Během 5 minut jsem se probojoval zpět na 15. místo, ale nechtěl jsem udělat velkou chybu a jít dolů. Před týdnem jsem si myslel, že mistrovství skončilo. Teď vím, že potřebuji chlapce ulovit, ale 42 bodů není tak špatné. Čeká nás ještě hodně závodů, takže je spousta možností. “

"Myslím, že jsem 5 nebo 6krát prohrál mistrovství kvůli zranění." Někdy je to docela frustrující, ale myslím, že teď jsem stále na dobrém místě. Nechci se šampionátu vzdát tak rychle, takže si myslím, že jsme opět na dobrém místě. Musíme prostě bojovat dál. “