RYCHLE A STRONG? SILNÝ NEBO RYCHLE? LAP TIMES TELL THE TALE

Pro zvětšení klikněte na obrázky

Dungey-Washougal58Ryan Dungey se často chválil za své stálé a důsledné tempo.

Kolo časy vyprávět příběh - ale co je to za příběh? Když sledujete závod z vedlejších směrů, jako je minulý víkend Washougal 450 National, vypadají někteří jezdci rychle, zatímco jiní vypadají, jako by chodili po stopách. Pouhým okem nemůžete vždy rychle říci z pomalého. Po každém závodě však AMA rozdává individuální časy kola pro každé kolo závodu. Stopky jsou skutečnou zkouškou toho, kdo „létá“ a kdo není - nelze ho zmást srovnávací rychlostí (jako když tovární jezdci míří po soukromých vozech).

MXA použil Washougalův druhý moto jako měřidlo rychlosti (výpočet nejrychlejšího kola jezdce na motocyklu a jeho času na kolo v kole 14). Jedno číslo je měřítkem naprosté rychlosti, zatímco druhé představuje kondici. ano, mohli bychom použít první moto, kolo 13 nebo jakoukoli kombinaci čísel, ale vybrali jsme druhou moto, protože to je, když je trať drsná a jezdci unavení.

Kdo byl nejrychlejší?

Nejrychlejší kola na druhém motocyklu v Millville byla otočena Eli Tomac s 2:14.881 (2. kolo), Ryan Dungey s a 2:15.253 (11. kolo), Ken Roczen s 2:17.338 (3. kolo), Weston Peick s a 2:20.094 (8. kolo), Trey Canard s 2:20.227  (5. kolo) a Fredrik Noren s a 2:20.288 (8. kolo).

Roczen-Washougal2014Ken Roczen (94) už druhý týden v řadě neměl moc ve druhé moto - síle, kterou vystavoval u prvních sedmi 450 národů.

KDO NEJLEPŠÍ V MOTO:

Skutečnou zkouškou rychlosti není vždy schopnost roztočit jedno rychlé kolo brzy na motorkě, ale stále se otáčet rychle na kolech velmi pozdě v motocyklu (použili jsme kolo 14, protože je dost hluboko do moto, aby to byl test) rychlosti, ale ne tak pozdě, aby jezdci začali plavit).

Žádné překvapení! Washougalský vítěz Ryan Dungey's 2:19.788 byl několik vteřin kolo rychlejší než kdokoli jiný na trati v kolo 14. Eli Tomac byl druhý nejrychlejší s a 2:21.946. Trey Canard byl třetí nejrychlejší s 2:22.998. Ken Roczen byl čtvrtý nejrychlejší s 2:24.814. Fredrik Noren byl devátý nejrychlejší s a 2:26.316.

Andrew Short (2: 25.030), Weston Peick (2: 25.126), Justin Brayton (2: 25.449) a Brett Metcalfe (2: 25.659) byli 5., 6., 7. a 8. nejrychlejší v 14. kole.

Tomac-Washougal 1300Eli Tomac si stanovil nejrychlejší čas ve druhém závodě, ale poprvé v posledních čtyřech závodech nebyl nejrychlejší pozdě v závodě.

OSTATNÍ OZNÁMENÍ PŘI WASHOUGALU:

Čad Reed byl rychlý ve druhém motocyklu na Washougalu. Ve druhém kole se obrátil v poměru 2: 20.467 (který byl šestý nejrychlejší), ale před DNFingem udělal jen šest kol. JGR jezdec Justin Brayton nejrychlejší čas kola na druhém motocyklu v Millville byl 2: 21.746 a na kole 14 se obrátil v poměru 2: 25.449. To byla dobrá všestranná čísla a vykazovaly známky zlepšení.

Pokud průměrujete rychlost (počítáte každé kolo druhého motocyklu), pouze dva jezdci průměrovali lépe než dvě minuty a 20 sekundové časy kola (Dungey at 2:17.699 a Tomac v 2:18.034). Zbytek pěti nejlepších průměrných časů na kolo jde do Trey Canard na 2: 22.404, Brett Metcalfe ve společnosti 2:22.410 a Andrew Short na 2:22.960