KEN ROCZEN & VINCE FRIESE ODDĚLENI 3 BODY DO FINÁLE WSX

Ken Roczen 2022 FIM World Supercross WSX Melbourne Austrálie

2022 FIM WORLD SUPERCROSS AUSTRÁLIE PŘED ZÁVODNÍ ZPRÁVA

Zkrácená „pilotní sezóna“ FIM World Supercross Championship skončí na Marvel Stadium v ​​Melbourne v Austrálii 22. října. Jedinečným aspektem tohoto víkendového závodu je, že se tento víkend odehrají dva samostatné závody na stejném stadionu na stejné trati. Páteční noční závod již byl ukončen a bylo to první kolo domácí série Australian Supercross 2022, zatímco nadcházející sobotní večer je uložen pro druhý a poslední závod FIM World Supercross.

Justin Brayton vyhrál páteční večer třídu 450, druhý Aaron Tanti a třetí Dean Wilson. Ve třídě 250 to byl Max Anstie, který vyhrál, Cole Thompson skončil druhý a Nathan Crawford skončil třetí.

Úvodní sezóna nové série SX Global byla původně plánována jako série tří závodů, ale třetí kolo v Indonésii nikdy nevyšlo. První kolo se odehrálo před dvěma týdny v Cardiffu ve Walesu a tam jsme viděli Eli Tomac, jak zvítězil nad Kenem Roczenem a Vincem Friese ve třídě WSX (450) a Shane McElrath vyhrál nad Chrisem Blosem a Mitchellem Oldenburgem v SX2 (250 ) třída.

Šampionát třídy WSX je v čele bitvy mezi Kenem Roczenem a Vincem Friesem. Vzhledem k tomu, že aktuální bodovaný lídr Eli Tomac se v GP Austrálie neukáže, Ken i Vince jsou v nejlepší pozici pro získání titulu mistra světa FIM s pouhými třemi body, které dělí dva jezdce.

Ken Roczen Vince Friese 2022 FIM World Supercross WSX Melbourne AustrálieKen Roczen a Vince Friese dělí tři body do závodu WSX v Austrálii.

V dosahu šampionátu WSX je Justin Brayton z Hondy, jen osm bodů na náskok, a americký jezdec CDR Yamaha Josh Hill – který v minulosti vyhrál kola australského šampionátu v superkrosu – se 17 body na cestu do Melbourne.

Akce v Melbourne vypadala jako dramatický návrat domů pro Chada Reeda poté, co ve věku 40 let odešel do důchodu pro letošní pilotní sezónu. Naneštěstí pro Reeda se Velká cena Británie ukázala jako katastrofální, když ho porucha palivového čerpadla na jeho MDK Motorsport KTM během jeho závodu vyřadila z dráhy, což mělo za následek vykloubené rameno, zlomenou ruku a zlomená žebra. Po návratu do Austrálie podstoupil Reed tento týden operaci a očekává se, že se plně uzdraví.

Kromě Reeda se v Cardiffu zranil i jezdec týmu MDK Motorsports Josh Grant, který bude také mimo finálové kolo v Melbourne. V důsledku těchto dvou zranění budou australští náhradní jezdci Joel Wightman a Jackson Richardson závodit za MDK Motorsports v Melbourne.

Přestože australská legenda Chad Reed je na víkendové akci mimo hru, krajan a Aaron Tanti má šanci zapsat se do historie. Jezdec Craig Dack Racing a místní favorit přijel do Melbourne jen osm bodů za lídrem SX2, Shanem McElrathem, jedoucím za Rick Ware Racing. Pomineme-li Tantiho místní příběh, bitva šampionátu SX2 bude intenzivní s Američany Chrisem Blosem a Mitchellem Oldenbergem pouze o jeden a dva body zpět před McElrathem.

FIM World Supercross Championship proti sobě postaví 10 licencovaných týmů z Austrálie, Ameriky, Itálie a Francie, včetně majitele týmu NASCAR a IndyCar Ricka Warea a dvou australských týmů – Honda Genuine a Craig Dack Racing. Každý tým postaví dva jezdce ve třídách WSX a SX2.

Ke 40 licencovaným týmovým jezdcům se připojují dvě místní divoké karty v každé kategorii, přičemž melbournské přírůstky WSX vedl jihoaustralský veterán KTM Brett Metcalfe. Několikanásobný Australan se utká s nejlepšími na světě z Ameriky, Německa, Francie, Itálie a Švédska. Připojuje se k němu jako divoká karta v Melbourne, 26letý mladý Australan, Kyle Webster. Divoké karty SX2 Australian Grand Prix, Rhys Budd a Nathan Crawford, jsou duo, které bylo na vrcholu své hry v australském motokrosu a soutěži Supercross.

JAK SLEDOVAT: AUSTRALIAN WSX

Sledujte závody živě na Fox Sports 1 v 9:00 (Východ)/6:00 (Pacifik). Nebo se podívejte na záznam o 24 hodin později, když za něj zaplatíte 6.99 $ WSX TV streamovací služba.