ROZHOVOR MXA | COOPER WEBB STAVUJE VEDENÍ DO SUPERCROS ATLANTA v roce 2019

Cooper Webb_2019 Detroit Supercross-277Cooper Webb slaví, když vyhraje poslední hlavní událost a celkově se umístil na druhém místě v Detroitu Triple Crown ve formátu Supercross.

2019 ATLANTA SUPERCROS | PLNÉ POKRYTÍ

Jedním z mnoha vrcholů sezóny 2019 Supercrossu bylo znovuobjevení Cooper Webb. Když opustil třídu 250 a přestoupil do třídy 450, mnozí předpovídali velké věci. A samozřejmě bylo velmi logické, že Webb zůstane u Yamahy. Cooper neudělal strašně hned ve svém prvním ročníku na 450 a získal pódium Supercrossu. Ale nakonec vyšlo najevo, že Webb potřebuje změnu. A přesně to se stalo, když 23letý hráč podepsal smlouvu s Red Bull KTM a přestěhoval se ze Severní Karolíny na Floridu trénovat s Aldonem Bakerem. Změnilo se to kolo, trénink nebo samotný Cooper? Možná je fér říci, že to byla kombinace všeho. Dotkli jsme se Coopera po jeho druhém celkovém umístění v Detroitu, abychom se dozvěděli více o současném vedoucím 450 bodů.

JIM KIMBALL

COOPER, VYDĚLÁVALI SE 6–2–1 HLAVNÍ UDÁLOSTI V DETROITU, MŮŽETE SE HOVORI, JAK ZLEPŠILI KAŽDOU ČAS, KTEROU JSTE NA TRACKU? Nezačal jsem to nejlepší. Trochu jsem s tratí bojoval a kvalifikoval jsem se na deváté. Tak jsem šel na první hlavní událost s devátým místem branky. Nebyla to nejlepší pozice, než být s Triple Crown. Nebylo to jako normální, když kvalifikujete deváté a stále byste byli čtvrtí nebo pátá branka v závodě v závodě. Bylo to trochu obtížné. V prvním jsem měl dobrý začátek, ale udělal jsem spoustu chyb a nejezdil tak dobře. Takže v prvním jsem šel dozadu, skončil na šestém a pak jsem se jen přeskupil.

CO přesně přesně znamená REGROUP? Jako tým jsme se spojili opravdu dobře a přišli jsme na pár věcí. Ve druhém hlavním jsem se dostal lépe a jel jsem dobře. Podařilo se mi jet za Eli. Pak jsem v posledním závodě jezdil nejlépe a dokázal jsem vyhrát hlavní událost, což bylo úžasné. Když se ohlédnu zpět, bylo to jako člověk, přál bych si, abych udělal o něco lepšího v prvním a potenciálně bych se dostal celkově. Ale to je závodění a je dobré být na pódiu s druhým místem, a pak získat další hlavní událost vyhrát bylo opravdu pěkné.

Cooper Webb_2019 Anaheim 2 Supercross -2916Cooper Webb jsme letos viděli hodně se usmívat na stupních vítězů, nyní vyhrál čtyřikrát a umístil se na druhém místě. Cooper vede šampionát 450 o šest bodů nad Kenem Roczenem, dvanáct bodů nad Marvinem Musquinem a třináct nad Eli Tomacem. I když zbývá devět kol, první čtyři jsou stále velmi blízko.

CO JE TO, ŽE MÁ VÍCE VÍCE NEŽ KAŽDÉHO JINÉHO TENTO ROK? Je evidentně skvělé být letos nejúspěšnějším chlapem, takže doufejme, že to budeme dál. Letos jsem tvrdě pracoval s Aldonem a týmem a celkově se cítím dobře, takže doufejme, že to dokážeme dál. Je zřejmé, že je dobré vyhrát, a pak jste v tomto týdnu motivováni k tvrdší práci. Jak jsem řekl, je hezké mít tento rok co nejvíce, ale musím to udržet dál.

Cooper Webb_Ken Roczen_finish line_2019 Arlington Supercross-226Cooper Webb vytvořil nový rekord v Arlingtonu, když vyhrál 450 hlavní událost o028 nad Kenem Roczenem. Byl to nejbližší Supercross v historii.

MŮŽETE ROZHODOVAT O HOVORU, JAK JSTE NA KOLE? Cítím se opravdu dobře. Je zřejmé, že moje schopnosti posledních pár let, nemyslím si, že by někdy odešly. Myslím, že to bylo více pohodlí a postrádalo tu důvěru a důvěru. Víte, dostat se do týmu s velkou historií a udělat vše v pořádku v tomto roce, pomáhá tomu. Jakmile jsem se dostal na toto kolo a tento program, vrátila se mi sebedůvěra a každý závod se zlepšoval. Po mém prvním vítězství byla jistota opět vysoká, takže je to hezké. Myslím, že někdy zpochybňujete svůj talent a své schopnosti, ale pro mě jsem se cítil, jako by to nikdy neodešlo. Potřeboval jsem se jen postavit na správné místo. Skoro se cítím lépe než za 250 dní. Cítím se, že jsem hodně zraje, a některé se vlastně uklidnil, ale stále mám tu agresi. Letos se cítím, jako bych si své starty opravil a jezdím s důvěrou, ale možná i trochu více závodních plavidel a také vyzrálosti.

Cooper Webb_2019 Oakland Supercross -9213Když podepsal smlouvu s továrním týmem Red Bull KTM, nejvíce se soustředil na Marvina Musquina z 25, který byl nejlepším jezdcem KTM 450. Pokud byste nám v prosinci řekl, že po osmi závodech bude mít Cooper Webb čtyři vítězství a Marvin bude mít nulu, mysleli bychom si, že jste se zbláznili.

CO JE RÁD, KTERÉ MÁ REDOVÝ ŠTÍTEK PO osmi závodech? Myslím, že je to těžké a stále je to blízko. Dokázal jsem to trochu prodloužit, ale stále jsem si blízký v bodech s námi čtyřmi. Musíte tedy vyhrát, ale musíte být chytří a to všechno. Myslím, že Detroit byl na půli cesty, takže je tu ještě spousta závodů. Je zřejmé, že myslíte na šampionát. Mým cílem bylo dnes večer držet červenou desku, a já ano, takže to je vždy hezké. Když jsem to měl naposledy, hned jsem to ztratil, takže je skvělé, že se to dostane příští týden, spolu s více bodovým polštářem. Ale kluci jsou na tom, vlastně jsme všichni tam. Musíte být chytří, ale vyhrát zaplatí nejvíce bodů, takže musíte zůstat na tom.

Cooper Webb 2019 Anaheim 2 Supercross qualifying-4570Všechny oči jsou na Cooper Webb, aby viděli, jak bude hrát v druhé polovině sezóny Supercross.

ZJISTILI SE TĚŽKÉ ZPĚTNÉ ZPĚT A DALŠÍ MEZI STANDARDNÍMI A TŘETÍMI FORMÁTY HNACÍMI? Ne, myslím, že je to jen jiný styl závodění. Místo toho jedné dlouhé hlavní události je to nataženější. Fitness přichází do hry, zejména v poslední. Myslím, že je to jedinečné, ale je to také jako dnes večer, zpackal jsem ten první a tento formát vám dává příležitost odrazit se a udělat si dobře. Ale zároveň jsem v posledních dvou závodech dostal sekundu a první, a přesto jsem celkově ztratil jeden bod. Stále jsem dostal body, jako bych se umístil na druhém místě. Je to trochu jiné, ale pořád to baví, je to zajímavé a udržuje nás na nohou.