ROZHOVOR MXA: AUSTIN FORKNER TALKS O JEHO SEZÓNĚ A ZÍSKÁNÍ PLAVIDLA JEHO TEAMMÁTEM

Austin Forkner_2019 Indianapolis Supercross-247Austin Forkner praskání šampaňského po jeho posledním vítězství v Indianapolis.

Všichni jsme věděli, že jezdec Monster Energy Pro Circuit Kawasaki, Austin Forkner bude letos silnou silou. Ale nejsem si jistý, že jsme si mysleli, že vyhraje každé kolo východního pobřeží. Samozřejmě zbývá několik kol, ale s jeho vítěznými způsoby je obtížné si představit, že nevyhraje svůj první šampionát AMA Pro. Dostihli jsme se po závodě v Austinu v Indy, abychom slyšeli, co musí říct.

Jim Kimball
Fotografie od Briana Converse

AUSTIN, HOVORÍME SE PŘED SEZÓNEM, ŽE TENTO SCENÁR MŮŽE BÝT HAPPEN; KDE JSOU DOMINUJÍCÍ SÉRIE 250 VÝCHODNÍCH NÁKLADŮ. Očividně jsem si nemyslel, že vyhraju pět ze šesti závodů, a zatím jsem třetí na druhém, ale jsem rád, že mám dobrý solidní bodový náskok. Chci říct, nemohl jsem opravdu požádat o víc, jen moje jízda je pevná a věcná. Jsem opravdu spokojený s jízdou. Jsem spokojený s mou mentalitou a svou zralostí po posledních několika letech. Právě teď sedím v dobré poloze a jsem opravdu šťastný.

PŘIPOMÍNÁ, ŽE S PRAXÍ NEBO KVALIFIKUJÍCÍM MISAPY JSTE VŽDY připraveni na HLAVNÍ. Ano, to je ono. Vždy si přejete perfektní noci, nejrychlejší kvalifikaci, vyhrajte závod a vyhrajte hlavní událost, ale dnes večer byl první závod, který jsem ztratil celou sezónu. Srazil jsem se docela tvrdě a přeběhl jsem, takže bylo snadné kopat se do díry. V minulosti jsem to možná přemýšlel, ale byl jsem stejně jako „na tom nezáleží, byl jsem nejrychlejší v kvalifikaci. Pokud dostanu dobrý začátek a postavím se dopředu, budu se to snažit. “ Takže na začátku jsem to dokázal a jen jsem na to klikl.

Austin Forkner_2019 Daytona Supercross-344Austin byl neporažený závodníky na východním pobřeží. Letos vyhrál prestižní Daytona Supercross.

Do konce závodu v indii, jste dostali GASPED CHASE SEXTON. Moje poslední kolo bylo očividně pomalé. Chtěl jsem být opatrný, protože jsem věděl, že mám mezeru, takže není důvod dělat nic bláznivého, ale v posledním kole mě trochu chytil. Vidím. Zjevně jsem se nedíval za mnou, ale viděl jsem ho v rytmických sekcích. Sledoval jsem ho, jen nás chtěl držet v mezeře a dál tlačit vpřed. Nechtěl jsem si dělat starosti s kluky za mnou, a prostě bít do svých linek každé kolo, protože to bylo určitě klíčové dnes večer. Pěvci byli docela ošidní, skákali skrz ně a dělali to pevné v každém kole. Koleje byly lepkavé, takže každý rytmus, každé kolo, které jsem na ně prostě klikal.

Zjevně, váš tým na nejslabší COAST, ADAM CIANCIARULO VÍCE, ŽE SÉRIE, ale on NEMÁ DOMINÁTOVAT JAKO MÁTE. Existuje spousta argumentů o tom, jaké pobřeží je těžší, bla, bla, bla, ale minulý víkend v East-West Shoot-out skončili 1. a 2. chlapci ze západního pobřeží. Ale kluci z východního pobřeží skončili na 3., 4. a 5. místě. Těžko říct. Vždy se diskutuje o tom, jaké pobřeží je těžší. Tak to vždycky bude. Lidé prostě chtějí najít něco, o čem by měli mluvit, ale nevím. Na tom opravdu nezáleží a upřímně mě to nezajímá. Závodím na východním pobřeží a závodí na západním pobřeží. Nemohl jsem se starat o to, co tihle chlapi dělají, dokud je nezačnu závodit. V Atlantě byli o něco rychlejší než já, ale byl jsem rád, že „závodím s nimi o mistrovství, takže to není důvod“. Věřím, že jsem mohl udělat jejich tempo, ale bylo by to trochu útržkovité, abych to udělal, tak jsem jim to jen nechal, pokusil se od nich něco naučit a jen se pohnout dál. Víš, byl jsem trochu zmatený, ale pořád mě nezachytil chlap z východního pobřeží, takže jsem to trochu přemýšlel o šampionátu.

Austin Forkner_2019 Indianapolis Supercross-106Forkner havaroval ve svém závodě v Indii a přeběhl. Byl to první závod, který ztratil celý rok.

TECHNicky jste dokončili 3RD, ale pro všechny praktické účely, které jste vyhráli.
Myslím, že můžete tvrdit, že kluci ze západního pobřeží mohou být o něco rychlejší, ale kluci z východního pobřeží jsou konzistentnější. Koho to opravdu zajímá? Soustředím se na mě. Dokud se nedostanu ven, nemusím závodit s těmi kluky. Máme Las Vegas, a to závod před pár týdny v Atlantě, ale to je minulost a pokud jde o mě, závodím na tomto šampionátu. Jdu nahoru k bráně a postavím se a kdo se postaví vedle mě, snažím se je porazit. Je to tak jednoduché a letos jsem to udělal pět ze šesti závodů, takže to bylo solidní.

DOKONČUJEME, JAKÉKOLI JAKÉKOLI ZVLÁŠTNÍ, JSTE SE TÝM TŘEM TÝDNE TÝDNE? Projeďte se venku a prostě nemyslete na seriál Supercross. Nebýt příliš pohodlný a neuspokojivý, protože ještě není u konce. Mám pohodlný náskok, ale mám ještě tři závody. Zjevně se uvolním a užiju si přestávku, ale neuspokojit se bude klíč.