ROZHOVOR MXA: JO SHIMODA TICHÝ PODPIS

Jo Shimoda z týmu Monster Energy Pro Circuit Kawasaki s impozantním celkovým čtvrtým místem v Thunder Valley je nyní na sedmém místě v sérii 250 motokrosů. Ačkoli Joův úspěch může někoho zaskočit, loni skončil na stupních vítězů ve finále série Fox Raceway a letos také vyhraje vítězství v Supercrossu. Je dobré vidět věci, které se spojují pro sympatického jezdce z Japonska. Zatímco po uzavření obchodu Geico Honda mohl být Shimoda po nějakou dobu bez jízdy, Monster Energy Kawasaki Pro Circuit si ho rychle vyzvedl a očekáváme, že se bude držet Pro Circuit 2022.

Jim Kimball

ZAČÍNÁME S SUPERCROSSEM, JAK TO V TOMTO ROKU VÍTĚZÍTE V PRVNÍM ZÁVODU? "Začali jsme pomalu do sezóny." Nejprve jsme hledali pět nejlepších a jakmile jsme to několikrát dostali dolů, vystoupili jsme na první tři pódiové umístění. Dokázal jsem to dvakrát, než jsem vyhrál. Poté, co jsem vystoupil na pódium, mi to dodalo dobrou sebevědomí. Když jsem ten závod vyhrál, nebylo to tak, že bych se soustředil na jeho vítězství, byl jsem v tom okamžiku připraven to udělat. Moje rychlost byla v pořádku. Supercross byl velmi technický, ale hlavní věcí pro mě bylo konečně pořídit si děr. Jednou jsem se rozhodl „jste v popředí; neděláte žádné chyby “; Věděl jsem, že to dokážu a nakonec jsem to udělal. Byl to úžasný okamžik. “

Jo Shimoda 2021_SaltLakeCity1_Supercross-28Jo Shimoda letos získal své první vítězství v Supercrossu 250 a předposlední kolo v Salt Lake City poté, co odložil obvinění od Michaela Mosimana, Jetta Lawrencea a Colta Nicholse.

"JSTE PŘEDNÍ; NEDĚLÁTE ŽÁDNÉ CHYBY “

PŘIHLÁSILI STE SE TÝMU RELATIVNĚ POZDĚNĚ, JAK SE TO PŘIZPŮSOBILO NOVÉMU KOLU A SPOLEČNOSTI? Zpočátku jsem nebyl moc pohodlný a nebyl moc volný s motocyklem. Nevěděl jsem moc o týmu ani o Kawasaki. Vlastně jsem dostal svůj motocykl jeden a půl měsíce před závodem, takže jsem mohl jezdit jen asi šest týdnů. Na motorce to bylo slušné množství času, ale byla to nejkratší příprava, jakou jsem kdy během všech svých závodů absolvoval; stále si myslím, že to vyšlo dobře. Po chvíli jsem si na motorku zvykl. Kolo je stejně dobré a tým je úžasný, takže netrvalo příliš dlouho, než jsme zjistili, co je na motocyklu jiné a dobré.

Jo Shimoda 2021_SaltLakeCity1_Supercross-28Jo Shimoda na pódiu po vítězství v Salt Lake City.

JAK TO BOL PRO TÝM, KTERÝ ODSTRAŇUJE ZNOVU NOVOU 2021 KX 250 A PŘIPRAVENO NA ZÁVOD? Moje kolo bylo vlastně nastaveno pro Ivana Tedesca. Měl stejnou váhu a výšku jako já, takže jsem měl dobrý základ. Ale přesto, když chcete dobře nastavit motorku, chcete si dát čas, ale tým na to přišel opravdu rychle. Po dvou týdnech jsem téměř mohl jet na 100 procent a po těchto dvou týdnech se změnily jen malé věci. Ale právě teď stále měním nastavení, takže to nikdy není jako kdybyste dostali perfektní motorku, ale bylo to dost dobré na to, abyste vyhráli a soutěžili vpředu se zbytkem třídy 250.

Jo Shimoda 2021 Salt Lake City Supercross 2-3623Jo Shimoda se zúčastnil finále sezóny Supercrossu v Salt Lake City, jeden týden po vítězství na svých prvních 250 Main Eventech.

VÍM, ŽE STE V MINULOSTI PRACOVALI S NĚKTERÝMI TRÉNINKY. S kým nyní pracujete? Znovu jsem se vrátil k práci s Yannigem Kervellou. V loňském roce jsem pracoval s Jeffem Wardem na začátku sezóny a přešli jsme na Jay Whipple, ale něco prostě nebylo v pořádku. Jednoho dne jsme si promluvili a necítili jsme se dobře, tak jsem se vrátil ke svému starému trenérovi Yannigovi. Právě teď se zdá, že jsem každý den na pevném programu a upřímně řečeno, nevynechal jsem jeden nebo dva dny mimo sezónu, takže jsem docela připraven na zbytek této venkovní sezóny.

JAK VÁS 2021 OŠETŘUJE? Skončil jsem na třetím místě v šampionátu Supercross, což není špatné, ale i tak jsem měl vzestupy a pády, bojoval jsem v hups a některých skokech. Některé jsem nemohl ani udělat, protože jsem před nimi bojoval v zatáčkách. Ale mám pocit, že mám dobrou schopnost zůstat v závodech klidný, takže to použiji jako svoji nejsilnější stránku. Chci se zlepšit na startu a cokoli, co mi právě teď chybí. Věřím, že v letošním roce mohu provést změny, i prozatím se prostě zlepšuj a nikdy se nepřestávej zlepšovat.

Jo je známý tím, že je docela v závodech a je extrémně konzistentní s tím, že si toho mnoho nevšimne.

JSTE DOBŘÍ V OBOCH SUPERCROSSECH A VENKOVNÍCH. ZÁLOŽÍTE JEDNOU PŘED JINÝMI? Můj oblíbený je Supercross, ale věřím, že mám dovednosti dobře jezdit. S touto zkušeností si nyní myslím, že mohu bojovat o přední stranu, pokud to udělám správně.

TEĎ, ŽE JSME DO ROKU 2021 PRO MOTOKROSSOVOU SEZÓNU DVĚ KOLO, CO JSOU VAŠE MYŠLENÍ? Měl jsem špatné starty a několik havárií. Ale mám pocit, že do značné míry mám tempo; Jen se musím dostat dopředu. Potřebuji jen start do první pětky a budu v pořádku. O nic jiného se nebojím.

Jo a zbytek týmu se na začátku závodů snažili dostat ven.

VYZNÁVÁ SE JAKO VY A VÁŠ TEAMMATES MÁ VŠECHNY STRUGLED S STARTY. Ano, možná můžeme motorku trochu vylepšit, ale věřím, že motorka je dost dobrá na to, aby s ní byl děr.

S TEAMEM MONSTER ENERGY KAWASAKI PRO CIRCUIT MÁTE NA ROK SMLOUVU, VĚŘÍTE VÁM, ŽE NA VÁS NABÍZE NĚKTERÉ TÝMY NA ROK 2022. CO MŮŽETE ŘÍKAT? Jediné, co chci říct, je, že tým, ve kterém jsem, se nyní hodně stará a všichni chceme vyhrát. Jiné, než je; bez komentáře.

Těšíme se, až uvidíme, jak se Jo bude dál zlepšovat během venku rok.