ROZHOVOR MXA | MARVIN MUSQUIN TALKS O JEHO VYHRAJTE V INDY SX

Marvin Musquin_2019 Indianapolis Supercross-295Marvin Musquin pozdraví dav poté, co vyhrál Supercross 2019 v Indianapolis.

Zatímco jsme všichni věděli, že to v sobě na chvíli drží, Marvin Musquin z Red Bull KTM si minulý víkend v Indianapolis nárokoval první vítězství roku 2019. Marvin se svým vítězstvím posunul na druhé místo v šampionátu - čtrnáct bodů za spoluhráčem Cooperem Webbem. Mohlo by toto mistrovství sestoupit do souboje spoluhráčů? Po tiskové konferenci po závodě jsme dohnali Marvina, abychom získali jeho myšlenky na závod, jeho zatím sezónu boje se svým spoluhráčem.

2019 SUPERCROS INDIANAPOLIS | PLNÉ POKRYTÍ

JIM KIMBALL

Marvin Musquin_2019 Indianapolis Supercross-257Marvin Musquin popadl dírku a vedl každé kolo 450 hlavní události v Indianapolis. V žádném případě to ale nebyl nudný závod, Blake Baggett a Cooper Webb ho po celou dobu závodu upřímně drželi.

MARVIN, ALTHOUGH, MŮŽEM DĚLAT TOTO ZNOVU, Blahopřejeme vám k prvnímu vítězství v SEZÓNĚ SUPERCROS 2019. Děkuji, cítím, že před pár týdny v Atlantě jsem byl rozhodně rychlejší než ti kluci. Bylo to super těžké se tam dostat, takže to bylo rozhodně těžké. Možná s dírkou by to bylo jiné, ale nikdy to nebudeme vědět. Přesto jsem dnes večer dostal dírku a mohl jsem tam zůstat.

Marvin Musquin_2019 Indianapolis Supercross-159První vítězství získal až v jedenáctém kole, ale Marvin Musquin je stále v honbě za šampionátem. V současné době je na druhém místě v bodech, čtrnáct za Cooper Webb.

DĚŠUJEME, ŽE JSTE SE ZÍSKALI ATLANTA! Ano, také já, ale udělal jsem chybu a dostal jsem třetí. Víte, to byly jen závodní věci, ale tihle kluci jsou chytří. Učí se a umí také závodit. Dnes jsem byl schopen být v popředí. Bylo to těžké. V této sezoně jsem nikdy nebyl v této pozici, takže bylo těžké tlačit tvrdě. Byl jsem trochu unavený, ztuhlé nohy a tak. Nebylo to úžasné, ale pořád jsem ho držel na dvou kolech a byl důsledný - a bylo to v pořádku.

Marvin Musquin_David Vuillemin_2019 minneapolis Supercross talk walk-6242Marvin a jeho jezdecký trenér David Vuillemin mluví kódem, je nemožné jim porozumět, pokud nemluvíte francouzsky.

JAKÉKOLI JSOU VELKÉ EXCITUJÍCÍ, KDYŽ NEMÁTE KONEC, KDYŽ JSTE ZÍSKALI NĚKTERÉ HORÁKY. Ano přesně. Bylo těžké, po deseti minutách jít, možná až dvěma koly, bylo to těžké. ale já jsem se zlepšil v sekci po hvízdání. Věděl jsem, že stříkám ten skok a ztrácí čas. Opravil jsem to a bylo to lepší. A pak Blake Baggett nebyl na mém zadním kole, takže to bylo lepší. Pak nevím, možná udělal chybu v posledním kole, takže mi dal více dechové místnosti a dokázal jsem trochu překročit cílovou čáru. Byl jsem uvolněnější. Bylo to dobré, ale ano, bylo to těžké. Přál bych si, abych měl větší mezeru přes hlavní, toto největší Supercross Championship na světě, takže ti kluci nás jsou silní a tvrdě tlačí.

Marvin Musquin_2019 Arlington Supercross-15Marvinova továrna Red Bull KTM 450SXF.

ZOBRAZILI SE DOBRÉ V DOBRÝCH WHOOPECH. JE TOTO NIKDY, KTERÉ VÁS POTŘEBUJÍ VĚDĚNĚ? Je velmi důležité pracovat na technice, zejména pokud je špína velmi měkká. Podle času hlavní události to bude super nervózní, obtížné sbírat a budete muset být důslední. Bylo to jako V a vy musíte skočit a být kreativní. Nebyl jsem si zcela jistý, zda je můj způsob správný způsob, jak to dnes večer udělat, ale alespoň jsem byl důsledný a docela dobrý. Rozhodně to není snadné. Každé kolo jsem se vlastně bál udělat chybu, ale měl jsem v tom dobrou techniku.

Marvin Musquin_2019 Indianapolis Supercross-163Marvin letos jede s novou intenzitou. Je jasné, že chce porazit svého spoluhráče, ale neviděli jsme náznaky soupeření mezi dvěma jezdci Red Bull KTM. Oba to udrželi velmi profesionálně s velkým sportovním duchem na trati a na tiskových konferencích.

ZÁJEM O MÍSTO DVOU TEAMMÁTŮ, JSOU SOUTĚŽÍCÍ O SOUTĚŽ A JÍZDĚ PRO MISTROVSTVÍ, PŘIPOMÍNÁ SE, ŽE VÁM DOBRÝMI ​​VĚDY NA DOBRÉ PODMÍNKY. Samozřejmě a musí to tak být. Trénujeme společně, takže musí existovat určitý respekt. Tým se navzájem nejlépe podporuje. Lidé rádi říkají chlap číslo jedna nebo chlap číslo dvě, ale v KTM nám dávají stejné kolo, stejný produkt, stejné úsilí a stejné všechno pro oba jezdce. Takže jsem byl s týmem opravdu šťastný a bylo to pro nás úžasné.

Marvin Musquin_2019 Indianapolis Supercross-52Ani po svém vítězství není Marvin zcela spokojen. Snaží se získat více vítězství a svůj první 450 šampionát v supercrossu v roce 2019.

ZÍSKÁTE TOTO ZÍSKÁNÍ DO REŽIMU MISTROVSTVÍ? Myslím, že ano. Dělal jsem si dobře. Jak jsem již řekl, ve skutečnosti jsem neměl výsledky, které hledám, ale během týdne jsem pracoval s Aldonem, technikou a týmem, takže vše je v pořádku. Musím tam být hned na začátku. Nic nezměním, jen budu dělat to, co dělám, a bude to dobré.