VÝSLEDKY MXGP TRENTINA #2 + VIDEO: CAIROLI VÍTĚZÍ A HERLING 24BODOVÝ MEZER ZMIZÍ

VELKÁ CENA TRENTINO Č. 2 VÝSLEDKY + VIDEO

Bitva o titul mistra světa MXGP pro rok 2021 je nyní mnohem napínavější. Jeffery Herlings vyhrál na stejné trati v neděli a nastoupil do středečního závodu uprostřed týdne, 15. kola z 18, s 24bodovým náskokem před Romainem Febrvem. Bohužel pro Herlingse havárie na startu první rozjížďky způsobila přejetí jeho motocyklu, poškození plynového lanka a jeho následnou jízdu na rozjížďce. Jeffery v podstatě ztratil bodový náskok po rozjížďce jedna, ale získal ho zpět, když ve druhé rozjížďce skončil před Febvrem na čtvrtém místě. Tony Cairoli vyhrál svou 94. MXGP se skóre 3-1, Romain Febrve skončil 1-bod za Herlingsem s výsledkem 1-5 a Tim Gajser získal vážné body na Herlingse se skóre 2-3.

Ve třídě 250 to byl Rene Hofer z KTM, kdo získal své první vítězství ve třídě MX2 poté, co skóroval 4. v prvním závodě a vyhrál moto 2. Bodový lídr Maxime Renaux havaroval v obou motocyklech, ale zachránil si ten den 7-5 skončit celkově pátý a udržet si náskok 87 bodů, když zbývají tři závody.

TONY CAIROLI VYHRAJE 94. ročník MXGP

Tony Cairoli 94th MXGP win at Trentino #2Antonio Cairoli řekl po závodě: "Od nehody, kterou jsem měl na Sardinii, to byl boj. V příštích GP mi to hrálo v hlavě. Žebra mě opravdu bolela, ale ve Španělsku už jsem se cítil o něco lépe. Když jsem sem přijel, doufal jsem v dobrý odraz po těžkých závodech, ale v sobotu večer jsem onemocněl a neděle byla náročná. Dnes jsem se cítil o něco lépe a v minulosti jsem tu měl několik dobrých závodů. Udělal jsem všechno pro to, abych byl na stupních vítězů. V první jízdě jsem byl velmi spokojený se svou jízdou a ve druhé jsem měl holeshot a mohl jsem závod většinou kontrolovat. Začínal jsem být trochu unavený, ale díky svým zkušenostem jsem mohl v některých částech trati ušetřit energii a udržet Jeremyho za sebou. Doufám, že se teď budu cítit ještě lépe a budu každý víkend na stupních vítězů; to je to, kvůli čemu jsem tady."

JEFFERY HERLINGS JDE DNF-4

Jeffrey Herlings MXGP of Trentino #2Jeffery Herlings: "Je to dost zničující. Umylo se mi přední kolo a někdo mi přejel kolo. Hodně věcí bylo rozbitých, moje řídítka, plynový kabel. Byla to hotová věc. Bolí to, když se body dostaly tam, kde byly, a mrknutím oka to bylo hotovo. Musel jsem se na to jen dívat z druhé strany. Pak jsem musel jet rovnou do druhého motocyklu a měl jsem nějakou pumpu a nemohl jsem se dostat do svého rytmu. Ta první motorka mi chyběla. Byl to špatný den. Nevím, co jiného říct. Budou to zajímavé poslední tři závody. Uvidíme, jak se věci vyvinou."

POŘADÍ BODŮ FIM 2021 GRAND PRIX 450 (PO 15. KOLE Z 18)

VŮBEC PRVNÍ VÝHRA RENE HOFERA TŘÍDY MX2

Rene Hofer first MXGP win Trentino #2René Hofer: „Určitě je to den, na který nikdy nezapomenu. Byl to tak příjemný pocit, když jsem projel cílem. Opravdu doufám, že si to rakouští fanoušci doma užili, už je to nějaký čas! Cítím se trochu bez slov. V první jízdě jsem se trochu trápil a neměl jsem nejlepší flow a druhá jízda byla mnohem lepší. Samozřejmě jsem měl štěstí, že jsem se vyhnul incidentu s Maximem a Tomem, ale cítil jsem se tam skvěle. Byl jsem trochu nervózní, když do konce zbývalo 10 minut a udělal jsem spoustu chyb, ale nějak jsem to přinesl domů. Dali jsme si práci pro letošní sezónu a také během letní přestávky a od té doby je to pro mě lepší a lepší. Od Turecka moje sebevědomí vzrostlo s každým praktickým lékařem. Je také opravdu hezké dát KTM to vítězství, myslím, že čekali dost dlouho na to, aby tu byl Rakušan. Je to šťastný den pro nás všechny.“

MAXIMÁLNÍ RENAUX UDRŽÍ MASIVNÍ VEDENÍ BODŮ

Maxime Renaux Trentino #2Maxime Renaux: "Dnes to pro mě byl další těžký den. V prvním závodě jsem měl hrozný start a pak mě vyřadil jiný jezdec. Takže bylo těžké dostat se zpět na sedmé místo. Ve druhém závodě jsem měl mnohem lepší start, byl jsem druhý z první zatáčky a šel jsem přímo do vedení. Nastoupil jsem jako první a druhý jezdec se pokusil vjet tam, kde nebylo místo, takže jsme se srazili a havarovali, a pak jsem byl mimo trať. Pak se mi zachytilo lanko v zadním kole a plácalo se mi to, tak jsem se bál, že se na kole něco zlomilo, a nechtěl jsem, aby se to zablokovalo při skoku nebo tak něco. Celkově dvě opravdu zvláštní motorky, ale celkově jsem spokojený. Opravdu se těším na poslední závod se dvěma dobrými starty a pokusím se být vepředu."

POŘADÍ BODŮ FIM 2021 GRAND PRIX 250 (PO 15. KOLE Z 18)