OAKLAND SUPERCROSS THE AFTERMATH // WHOOPS SI SVÉ JMÉNO VYSLOUŽILI Z DŮVODU

Jason Anderson 2022_Oakland_Supercross--3

NÁSLEDKY // OAKLAND SUPERCROSS

Druhé kolo bylo jedno, které si nenechte ujít. Ken Roczen a Christian Craig, kteří zamířili do druhého kola série Monster Energy Supercross 2, vedli šampionát. To by však nebyl případ, kdy míříte do třetího kola sezóny, do San Diega. Navzdory tomu, že se několik jezdců vyřadilo před začátkem sezóny a v 2022. kole, Christian Craig neměl v kvalifikaci žádnou práci, protože musel bojovat s hrstkou jezdců o první místo. V první třídě by to byla show Star Yamaha, protože Eli Tomac a Dylan Ferrandis by dominovali žebříčku časů na kolo.

Přejděte níže a zjistěte, co se stalo poté, co se jezdci kvalifikovali na noční show MXA je The Aftermath.

2022 OAKLAND SUPERCROS | PLNÉ POKRYTÍ

Fotografie od Travise Fanta a fakta od Bena Bridgese

450 SX RECENZE TŘÍDY // ANDERSON SE VRACÍ K VÍTĚZSTVÍ

Po skvělém startu za Shanem McElrathem a Adamem Cianciarulem se Jason Anderson probojoval do vedení poté, co dvěma předním běžcům došel dech, a nakonec závod vyhrál.

• Jason Anderson vyhrál Oakland. Bylo to jeho 8th vítězství ve 103 startech.
  • Bylo to 60 kol, co Anderson vyhrál SX. Jeho poslední vítězství bylo v Atlantě 2018.
  • Anderson dává Kawasaki jejich 170th SX vítězství.
  • Andersonovi je 18th jiný jezdec, který vyhraje SX na Kawasaki.

• Kawasaki nyní vyhrála alespoň jeden SX za 17 po sobě jdoucích sezón. Je to nejdelší série aktivních výher.
  • Anderson se stává 1st jezdec vyhrát Oakland na dvou značkách.
  • Kawasaki má nyní 6 vítězství v Oaklandu.

Aaron Plessinger následoval Jasona a probojoval se na druhé místo poté, co zbytek soutěže začal zpomalovat.

• Aaron Plessinger má 46th start, dostane 2nd místo v kariéře nejlépe.
  • Byla to jeho 2nd kariérní pódium.

• Justin Barcia umístil svůj Gas-Gas na pódium se 3rd povrchová úprava.
  • Barcia dělal jeho 118th Start. Dostal svých 53rd nejlepších 5.
  • 1st čas od roku 2020 Barcia na začátku sezóny stála vedle sebe na stupních vítězů.

• Eli Tomac, jeho 133rd start, dostal svých 95th Skončil v Top 5, když skončil 4.

• Malcolm Stewart dostal svých 9th Top 5 kariéry skončí s 5th místo v Oaklandu.

• Po 2 kolech jsou body velmi těsné. Prvních 5 dělí 6 bodů.
  • Top 5 jezdců bylo na 5 různých značkách.

250SX RECENZE TŘÍDY // CRAIG SE VRÁTÍ ZPĚT K ZADU

Christian Craig by získal nejrychlejší čas na kolo ze všech 250s. Poté by vyhrál svůj Heat race a nakonec i Main Event. Zbytek pole 250 strávil většinu svého Main Eventu sbíráním motorek, aby to veteránovi z 250 usnadnil.

• Christian Craig dostal svých 5th kariéra 250SX vítězství.

Hunter Lawrence by se docela vrátil na druhé místo.

• Seth Hammaker postavil svou Kawasaki na pódium se 3rd povrchová úprava.

CO SE DĚLO V OAKLANDU

Jo Shimoda 2022_Oakland_Supercross--11Začátek konce pro Jo Shimoda pro kolo 2.

Toto byl příběh třídy 250 té noci. Jezdci jako Jo Shimoda, Michael Mosiman, Carson Mumford a další trávili noc převalováním stadionu v Oaklandu. To byl však nejpůsobivější pád Jo Shimody. Jo minul výkřik, který přistál svou přední pneumatikou proti následující a poslal 30 přes mříže. Jo vyjel z nárazu perfektně a okamžitě se dostal ke svému kolu.

Instagram se načte v rozhraní.

Tady je Carson Mumford, který je trochu divoký.

Carson Mumford 2022_Oakland_Supercross--6 Úžasně se stále drží řídítek.

Carson Mumford 2022_Oakland_Supercross--6

Adam Cianciarulo by prožil celou noc, protože mu zranění bránilo dostat se do top 10 poté, co získal velmi působivý holeshot. Adam ukazuje, že má rychlost, ale jsme zvědaví, jestli tyto výsledky budou tématem sezóny, pokud jeho zranění bude i nadále snižovat jeho návraty.

Ken Roczen vstoupil do Oaklandu s červenou deskou, ale ztratil by ji směrem do San Diega. Ken Roczen měl v kvalifikaci téměř děsivou havárii, když spadl a jeho týmový kolega Chase Sexton mu málem utrhl hlavu. Ale pak by v Main Eventu na konci wops opět sestoupil a ztratil cenná místa v závodě. Nyní má cennou červenou desku Justin Barcia.

450 LCQ MADNESS: RYAN BREECE VS. ADAM ENTICKNAP VS. SÁM

Pokud vám uniklo 450 LCQ, možná vám uniklo jedno z nejvíce frustrujících/zábavných LCQ této sezóny. Adam Enticknap jel na třetím místě poté, co těsně předjel Ryana Breece. O několik zatáček později Ryan Breece absolutně narazil do Adamova boku a poslal jezdce Suzuki z motorky a dostal se do tufového bloku. Uvědomte si, že to bylo pro třetí, ani ne čtvrté místo v přestupu. O kolo později se Breece brodí před soutěžícím, kterého právě vyřadil. Pak v posledním kole karma znovu ukázala svou ruku a doslova vystřelila 200 do čela poslední zatáčky těsně před cílovou čárou, v rohu kamery. Legrační? Možná. Škoda pro Adama? Možná. Hotel? Trivago.

Garrett Steinke vzal svých 125 až do Main Eventu, žádné LCQ nebylo potřeba. Sdíleli bychom jeho slova pro jeho fanoušky, ale rádi bychom to zde udrželi jako přátelské pro rodinu.

450 BODOVÝCH STOJANŮ PO 2. kole - VÝSLEDKY ZÁVODU

GasGas Justina Barcii bude nyní pro San Diego opravdu červený.