VÝSLEDKY NOVÝCH ORLEANS SUPERCROS: DARRYN DURHAM VYHRAJÍ 250 TŘÍD; HO HUM, RYAN VILLOPOTO DOVOLENÁ JE VLASTNÍ RACE

Pohled z akvária na New Orleans.                                         Fotografie: Hoppenworld

450 TŘÍDA

Jeden závod poté, co získal 450 turnajů Supercross back-to-back, přesvědčil Ryan Villopoto z Kawasaki své deváté vítězství sezóny.

Villopoto holeshot na 20kolovém 450 hlavním turnaji s Nickem Weym a Jakeem Weimerem těsně za nimi. Netrvalo dlouho a Villopoto otevřel mezeru na hřišti a nakonec zvítězil z drátu na drátu. "Trať byla tvrdá, takže motorka byla velkým klíčem." Trať se rozpadala a měla spoustu vyjetých kolejí, takže bylo snadné se nechat zaskočit. Museli jste zůstat na pozoru a snažit se zaznamenávat důsledná kola. Těším se, až se příští týden vrátím domů (v Seattlu). “

Josh Grant a Mike Alessi byli zoufalí po dobrém cíli a Grant si udržel stálý odstup nad třetím místem Alessi. Nešikovný Alessi zasáhl lapovaného jezdce, když běžel třetí a spadl. To umožnilo týmu Hondas Justin Brayton chytit konečné místo na pódiu. Grantovo vítězství bylo jeho nejlepším cílem od vítězství v úvodním závodě sezóny Monster Energy Supercross 2009 a také znamenalo zahájení prvního stupně vítězů prvního ročníku týmu Jeff Ward Racing.

450 NEKvalifikátorů.
Hrají: Ryan Clark, Jeff Alessi, Jason Thomas, Jarrod Browne, Matt Goerke, Ben Lamay, Ivan Tedesco

250 TŘÍDA

V 250 na východě Justin Barcia zajistil svůj druhý-po sobě jdoucí titul na 250 východním místem se čtvrtým místem, zatímco Darryn Durham z Pro Circuit získal první 250 vítězství Supercrossu v kariéře.

Když brány spadly, Alex Martin dělil s Durhamem, který se propracoval ve druhém kole. Malcolm Stewart převzal druhé místo, zatímco Barcia se usadil na třetím místě. Barcii stačilo jen čtvrté nebo lepší, aby si zajistil druhou a poslední korunu 250 Supercrossu - v příští sezóně v Supercrossu bude muset přejít do třídy 450.

Stewart udělal šest kol, než se zhroutil v burácení, což Barce, Ken Roczenovi a Blake Baggettovi umožnilo bojovat o druhý krok na pódiu. Baggett vyhrál scuffle a vlastně chytil Durhama ke konci, když jeho spoluhráč z Kawasaki zmeškal rythmn sekci. Baggett udělal několik pokusů o absolvování, ale musel se usadit na vteřinu, když se Durham uklidnil.

"To je na vrcholu seznamu (úspěchů)," řekl Durham. "Nemluvím." Byl to skvělý závod a bez mého týmu jsem to nemohl udělat. Jsem nadšená, ale prostě nevím, co říct. Měl jsem drsný trénink a závod v závodě, ale dostal jsem skvělý start. Myslím, že jsem vedl všechny okruhy, ale ani nevím. “ Barcia je čtvrtý, jeho první off pódium v ​​této sezoně byl dost dobrý pro titul.