ANDREW KRÁTKÝ Z ROKU 2021 DAKAR RALLY Z důvodu vydání kola (AKTUALIZACE Z PŘÍČINY)

Andrew Short 2021 Rallye Dakar

ANDREW KRÁTCE Z ROKU 2021 DAKAR RALLY Z DŮVODU PRO VYDÁNÍ KOL

Rallye Dakar 2021 začala v přístavním městě Jeddah v Saúdské Arábii 3. ledna a skončí ve stejném městě 15. ledna po ujetí více než 4660 mil. Andrew Short, bývalý AMA Supercross a motokrosový závodník a Ricky Braebec, bývalý šampion Dakaru v rally, nesou vlajku týmu USA na scéně rally. Ricky Braebec z týmu HRC Honda sjíždí ze svého vůbec prvního vítězství v Rally Dakar v roce 2020 a byl prvním jezdcem v sestavě 1. etapy poté, co vyhrál prolog. Rickyho první etapa nebyla tak horká, skončil den na 24. místě poté, co se snažil navigovat v terénu, protože byl prvním jezdcem mimo trať. Braebec otočil své štěstí na 2. etapu a v ten den si vytáhl druhé místo, které ho posunulo na druhé místo v celkovém pořadí - pouhých 6 minut a 23 sekund na vedoucího.

Andrew Short měl dobrý začátek. Po první etapě se mu vedlo dobře a celkově obsadil 10. místo v pořadí. Tým Monster Energy Yamaha Rally uvedl, že Andrew se rozhodl pro opatrný přístup na první etapě kvůli novému pravidlu pro rok 2021, které umožňuje elitním jezdcům měnit zadní pneumatiku pouze šestkrát během 13 dnů (1-prolouge, 12-etapa) událost. Aby zachránil svou pneumatiku na pískovější podmínky na 2. etapě, jezdil Andrew Short konzervativně po první skalní první etapě závodu a přesto skončil na 12. místě - což mu při kombinovaných časech patřilo celkově 10. místo.

Andrew Short 2021 Rallye Dakar Etapa 2Andrew Short uprostřed 18 mil dlouhé části písečné duny během 2. etapy. Druhá etapa závodu trvala 283 mil dlouhou trasu, která skončila ve Wadi Ad-Dawasir. Andrewovy závody však bohužel skončily dříve než kvůli závadě na kole.

Andrew se vydal na sociální média, aby informoval své fanoušky zpět ve státech o svém pokroku: "P-12 a 10. OA po etapě 1. Spokojený s tím, jak ten den šel, vzhledem k tomu, kde jsem začal." Výsledky se tento první týden hodně obrátí na flop. Navigace byla dnes náročná, což mě bavilo. Tak nadšený, že se vrátím závodit! Dalších 11 dní… “

Andrew bohužel nezvládne celý 12stupňový závod. Místo toho byl nucen závod předčasně ukončit, když se jeho motorka během 2. etapy nespustila poté, co právě natankoval.

Andrew Short přidal přes instagram: "Druhý den @dakarrally začal skvěle, ale po doplnění paliva jsem měl to, co považuji za problém související s palivem." Vyzkoušel jsem všechno, co jsem měl na kole, aby se kolo znovu rozhýbalo, ale nakonec to nemohlo znovu rozjet. Je mi smutno, že jsem mimo závod, ale vím, že to je závodění a zejména Dakar. Tato událost je opravdu speciální a na této akci pracujete celý rok. Opravdu jsem si užíval, jak obtížná a náročná byla navigace letos. Chci poděkovat týmu za veškerou tvrdou práci, protože pro tento závod žijí se stejnou vášní jako já. Děkuji vám všem za podporu a nemůžu se dočkat příštího roku. “

AKTUALIZACE! CULPRIT BOL KONTAMINOVANÝM PALIVEM

Aktualizovaná tisková zpráva: Jezdec týmu Monster Energy Yamaha Rally Team Andrew Short byl během včerejší etapy 2021 z Bishy do Wadi Ad-Dawasir nucen odejít z Rally Dakar 2, poté co se zastavil krátce po druhé zastávce s tankováním 267 km do speciálu etapa. Přes své nejlepší úsilí nebyl Američan schopen motor restartovat a nezbývalo mu nic jiného, ​​než závod opustit. Následná kontrola motocyklu při jeho návratu do bivaku identifikovala problém jako znečištěné palivo, přičemž bylo zjištěno, že v palivové nádrži a palivovém čerpadle na Shortově kole je přítomno značné množství vody. Voda byla také nalezena v palivu Shortova týmového kolegy z týmu Monster Energy Yamaha Franca Caimiho, když mu byla po etapě vypuštěna palivová nádrž. Naštěstí pro Argentince nebylo znečištění paliva tak silné jako u jeho týmového kolegy a dokázal dokončit denní etapu.

Jelikož kontaminované palivo, které způsobilo Shortu problém, bylo dodáno organizátory, a bylo proto mimo kontrolu týmu, podal tým Monster Energy Yamaha Rally Team oficiální žádost FIM o zmrazení výsledků etapy na Checkpoint 2. Toto by dovolil Shortovi zahájit závod dnes. Tento požadavek byl zamítnut a v důsledku toho Short nebude hrát žádnou roli v Rallye Dakar 2021.

Kvůli znečištění paliva musely být vypuštěny palivové nádrže na všech čtyřech zbývajících motocyklech Monster Energy Yamaha Rally Team a vyměněna palivová čerpadla před dnešní 629 km 3. etapou kolem Wadi Ad-Dawasir.

MXA ROZHOVOR: ANDREW KRÁTKÉ PŘECHODY OD SUPERCROSSU DO RALLY

Kurz Rallye Dakar 2021Zde je pohled z ptačí perspektivy na kurz Rallye Dakar 2021 v Saúdské Arábii. Letošní rozvržení zahrnuje 4660 mil a je zcela nové, aniž by bylo nutné využívat jakékoli sekce z předchozích závodů. Podle organizátorů Rally Dakar byly také upraveny rychlejší úseky rozložení, kde rozdíl v rychlosti sestupuje až k hrubé síle.

Andrew Short Monster Energy Yamaha Rally off-roadPřed zahájením Rallye Dakar 2021 Andrew uvedl: "Byl to divný rok, kdy od posledního Dakaru přešel jen jeden závod, takže to není normální, to je jisté." Závodil jsem na Andalucia Rally, což byl jen malý závod, ale bylo to důležité, protože to bylo pro mě první na Yamaze. Bylo pro mě dobré jezdit na kole v závodním prostředí, ale také pracovat s celým týmem a trávit čas s celou posádkou. Hodně jsem trénoval v nevadské poušti, dál jsem se učil motorku a v poslední době jsem pracoval na tom, abych se vrátil do závodního myšlení. Dakar je závod jako žádný jiný a do roku 2021 ho budu brát každý den. Každý rok se toho hodně naučíte a pro mě bude důležité vědět, kdy tlačit a kdy ne. Nemůžu se dočkat, až začnu závodit, a doufejme, že do konce 13 dnů v poušti můžeme odejít s dobrým výsledkem. “