POSLAT TĚM, KTEŘÍ BY RADĚJŠÍ JEZDILI, NEŽ SE DÍLI

Jméno z minulosti! Bývalý AMA Pro Greg Zitterkopf sjel z Hurikánu v Utahu, kde žije překvapivé množství závodníků Glen Helen, aby jel poprvé po letech. Greg byl jedním ze tří vítězů Baja 1000 na trati (Greg vyhrál v roce 1996, Brent Wallingsford vyhrál v roce 1977 a 1981, Bob Rutten vyhrál v roce 1975 na Harley-Davidson MX250).

FOTOGRAFIE DEBBI TAMIETTI

2022 Anaheim Supercross 1 byl skvělý závod. Tribuny byly narvané, závodníci připraveni, motorky nablýskané a ceny vstupenek na historickém maximu. Ale i pro fanoušky a jezdce, kteří bydlí do hodiny jízdy od stadionu Angel Stadium, netráví konečný den zahájení Supercrossu na stadionu, ale stráví jej vyrazit s kamarády na pár hodin protočit pár kol. S Glen Helen Raceway otevřenou v sobotu, obě tratě připravené a zaručeně malý dav, tato skupina jezdců, kteří se všichni znají, zajela do horních boxů v Glen Helen a vyložila své věrné oře.

Protože se o vánočních a novoročních svátcích nekonaly žádné závody, byl Val Tamietti nucen odjet s manželkou na dovolenou do Kanady. Tak ji donutil, aby s ním v sobotu přijela do Glen Helen. Oběma to vyšlo dobře.

Jejich plán byl jednoduchý. Jezděte co nejvíce na koni, snězte pozdní oběd v jejich oblíbené kavárně, umyjte si kola, dejte si sprchu a usaďte se a sledujte Anaheim 1 Supercross v televizi (nebo si pro malý počet lidí zajděte na Angel Stadium na spoustu míst). čas vidět závod živě). Nejtěžší částí tohoto dokonalého dne je najít, která televizní síť vysílá závod, který začíná v 7:00 na západním pobřeží, nebo najít parkovací místo poblíž stadionu.

Bývalá hvězda pouštních závodů Brent Wallingsford, který v motokrosu není žádný troškař (vyhrál dvě mistrovství světa ve veterinární technice ve třídách nad 50 let a nad 60 let Expert), se nedávno přestěhoval do Arizony. Vydal se do Glen Helen, aby jel s dalším vítězem Baja 1000 Bobem Ruttenem (který jel z New Harmony v Utahu).

Žádný z těchto jezdců není anti-Supercross, všichni byli na více než spravedlivém podílu akcí, zejména v Anaheimu, kde se v příštím měsíci budou konat tři akce Supercross. Kluci, kteří se sešli v Glen Helen na „Supercross Opening Day“, se zaměřili na jinou prioritu. Pokud by se do toho tlačilo, raději by jeli na svých motokrosových motorkách, než aby seděli na chladném sedadle na stadionu a sledovali, jak se ostatní kluci baví.

Vítěz Baja Bob Rutten vede plochodrážního závodníka Randyho Skinnera (bílá helma) písečnou zatáčkou. Kvůli prosincovým silným dešťům (12 palců) se z kopců, které obklopují tratě Glena Helena, splavila spousta rozložené žuly, aby je pokryla písečným povrchem.

To, co se tento den liší od sobotního po celé zemi, je to, že tito jezdci žijí nedaleko stadionu, kde měla v roce 2022 začít série AMA Supercross. Nebylo by velkým problémem rozhodnout se pro jízdu, pokud to počasí v lednu dovolí, pokud žijete 500 mil nebo více od Anaheimu v Kalifornii. Sledování v televizi je vaše jediná možnost. V SoCal chodí In-Crowd v poledne na stadion a schází se s každým, koho znají. Jsou tam, kde se děje! Ale je to akce někoho jiného.

Testovací jezdec MXA Josh Fout byl pověřen testováním náhradních dílů na 2022 YZ450F a většinu dne strávil výměnou dílů.

Jezdci, kteří se rozhodli jet na Glen Helen, spalovali palivo, opotřebovávali pneumatiky, lámali páky, nechávali si zajet výstroj a obecně podporovali motokrosový průmysl. To, co udělali, lze přesně popsat jako „dobré pro tento sport“. Samozřejmostí jsou improvizované skupinové vyjížďky, kdy se přátelé dohodnou, že se sejdou v určený čas na své oblíbené trati. Jediná věc, která ho odlišuje, je to, že může existovat pouze „jeden první Supercross roku“ a v tomto případě by to zůstalo nepovšimnuto, kdyby se esová fotografka Debbi Tamietti nerozhodla také přeskočit Anaheim Supercross. jejího manžela Val Tamiettiho do Glen Helen, aby se setkala se svými přáteli. Samozřejmě měla jen tak fotoaparát u sebe a neodolala a vyfotila shromážděný dav. Užívat si!

Vzhledem k tomu, že to nebyl závodní víkend, promotér REM Frank Thomason (551) podstoupil nějakou terapii plynem. Tady ho pronásleduje Frank Emerson (75). Je vždy příjemné, když promotér závodu tráví čas boucháním barů se svými zákazníky.

Pro závodníka, který vyrostl v Irsku, je zvláštní, že David O'Connor byl jediným jezdcem, který se rozhodl nosit vestu do chladného počasí. David uzavřel závod DOC MX, aby se mohl věnovat jiným zájmům. Ale než zavřel dveře, postavil si „Andy Jefferson Replica“ KTM 366SXF.

Skutečnou prací Ernieho Beckera je závodit se sportovními vozy s IMSA, SCCA a Trans-AMA, ale to jen proto, že bývalý jezdec Pro Circuit Husqvarna se neprosadil jako profesionální motokrosový závodník. Fotografie: Dan Alamangos

Hollywoodský herec Pasha Afshar vyždímá svou KTM 270SXF. Možná jste Pašu viděli ve filmech Živý drát, Tři králové, Mladý a neklidný, Pravdivé lži, Americký zápasník, Bennettova válka a byl to policista na tekutou rtuť Terminator 2 a Terminator. Nejznámější je v motokrosu propagací závodů dvoutaktů Pro s velkou peněženkou o objemu 125 ccm.

“Disco Dave” Cincotta je dlouholetý dvoutaktní jezdec, který pro rok 250 přešel na Yamahu YZ2022. Dave pracuje pro Ty Davise v Zip-Ty Racing.

Kurt Nicoll si na pár kol vypůjčil dvoutakt Davea Cincotty 2022 YZ250, aby viděl, jak je na tom v porovnání s KTM 250SX, na které normálně závodí.

Bob Rutten (83) si musel pořídit nové kolo, novou dodávku, nové vybavení, nové nářadí a novou helmu poté, co mu zloději v prosinci ukradli plně naloženou dodávku z parkoviště Vegas Casino.

Bruce Ashmore přešel na dvoutaktní Yamaha YZ250 jako náhradu za svou Hondu CRF450. Stále se znovu učí dovednosti dvoutaktů, na které během čtyřtaktů zapomněl.

Marc Crosby je „dentist to the Stars“ a pracoval na zubech Setha Hammakera den předtím, než se Seth dostal celkově na druhé místo na 250 West na stadionu Anaheim. Marc to sledoval v televizi poté, co v sobotu odjel 30 kol.

Matt Bynum se vznáší přes skok do kopce, a protože v Glen Helen neustále stoupáte nebo klesáte, vypadá ve vzduchu docela stylově.

Rodina Luca De Leye emigrovala do USA z Belgie. Jeho otec byl fanouškem šestinásobného mistra světa Joela Roberta a v raném věku začal Luc závodit v Saddleback Parku. Luc se stal profesionálem, než se naučil otcovu řemeslu výroby kovových karoserií pro veterány a zakázková auta. Fotografie: Dan Alamangos

Musíme předpokládat, že Zach Taylor zamířil na stadion poté, co jel v Glen Helen, aby sledoval závod svého bratra Richarda Taylora. Richardovi uniklo do hlavního turnaje 250 West o dvě místa.

Australan Dan Alamangos měl čtyři bratry, kteří závodili Down Under, takže bylo přirozené, že se toho ujme také. Všimněte si Danových bot Jett – které miluje natolik, že si na eBay koupí každý pár, který najde.

Trevor Stewart byl nadějným motokrosovým závodníkem, když se rozhodl přejít na off-roadové závody ve WORCS, GNCC, Big 6 a NGPC. Jeho konečným cílem je závodit na Rallye Dakar, ale rád trénuje motokros, aby byl ostrý.

Jen velmi málo lidí stojících u plotů na místních závodech Glen Helen si uvědomuje, že číslo 811 bylo kdysi vystřeleným 125 Pro. Ve skutečnosti byl Dave týmovými kolegy s Brocem Gloverem, Bobem Hannahem a Gary Dentonem v mocném týmu DG Honda v roce 1975. Dnes Dave závodí pro zábavu, ale v roce 2020 byl jezdcem REM Glen Helen číslo jedna (a byl jedním z pěti REM číslo jedna v sobotu na trati).

Jody Weisel z MXA může vynechat cestu do Anaheimu 1, protože ostatní editoři MXA jsou více než ochotni zaujmout jeho místo. Fotografie: Dan Alamangos

Tohle je Dillon Ziegler.

Tento Nicholas Ziegler. Netušíme, proč oba bratři jezdí na kolech stejný počet.

David McCarthy křičí na Debbi Tamiettiovou, když bliká pod nápisem „Glen Helen“.

John Atwood si udělal čas a nalepil na svůj YZ450F nálepku s kyvnou vidlicí, ale s čísly si nedal hlavu. Zde odvrací potenciální nehodu, když jede na kolech přes volný obal od bonbonů.

Randy Skinner jel do Glen Helen v náklaďáku naloženém koly všech svých přátel. Je to fajn chlap.

Randy však nenaložil kolo svého syna Blakea na rovnou postel a řekl: „Už je to velký kluk.“

Pam Skinner si den užívá.

Jeff Scott (452) patří mezi nejchytřejší dvoutaktní jezdce planety. Nikdy se nezbavil svého starého Suzuki RM250 (a nikdy si nekoupil žádný z těch nových čtyřtaktů). Udržuje to v perfektním stavu a má klenot kola.

Steve Moore praktikuje 30stopý pohled, který nikdy neopustí přistávací zónu své KTM.

Arnie Davis před lety skončil se závoděním, ale minulý rok se vrátil a užívá si to víc, než když byl mladý.