REM GLEN HELEN: BATTLES PRO PŘEDCHOZÍ BUDOUCNOST

Pro zvětšení klikněte na obrázky

Fotografie Dan Alamangos, Jon Ortner, Kyoshi Becker a Debbie Tamietti

kyoshi_dsc4463shaun-hillionShaun Hillion (413) vyhrál 450 Pro třídu, ale nikdy neměl žádnou dýchací místnost, protože Mat Cerami, 250 Pro vítěz, tlačil Shaun v obou motos. Fotografie: Kyoshi Becker

V REM jsou závodníci na motokrosu, kteří závodili proti stejným mužům více než 40 let (a od tohoto víkendu se konaly 30. výročí závodů REM - na trati byli tento týden závodníci, kteří závodili s REM od začátku). Jedna z pravd o motokrosu je, že kluci, kterým jste závodili ve 20-ti letech, budete závodit ve 30-ti letech ... a pokud se oba budete vracet déle, ve věku 40, 50 a 60 let. Někdy jsou tyto staré rivality lepidlem, které drží přátelství pohromadě po celá desetiletí, a někdy jsou to celoživotní závisti, které se nikdy neochladí. Padesát a šedesátiletý motokrosový závodník neroste na stromech. Pravděpodobně začali závodit, když jim bylo 60 a drželi se jich. Nebo si vzal 16 let od 20 do 20 let a vrátil se, aby znovu prožil radost ze sportu své mládí. Jen zřídka existují 40-ti letí lidé, kteří se rozhodnou pro okamžik, kdy se stanou motokrosovými závodníky. Stává se to a doufáme, že se to v budoucnu stane víc - ale je to vzácné.

dancerami1Matt Cerami (140) a Shaun Hillion (413) se srazili do sebe v části pobřeží na přímém pobřeží vpředu rovnou v moto dvou. Hillion zadní kolo divoce houpalo doleva ... Fotografie: Dan Alamangos

dancerami2… A pak zaměňoval zpět doprava, když Cerami zbohatl na okraj trati. Úžasně se obě kola rozložila a pokračovala. Fotografie: Dan Alamangos

kyoshikenwheelerREM je cílem mnoha zahraničních závodníků. Tady Australan Ken Wheeler (47) pracuje na západě na jedné z mnoha sjezdovek REM. Fotografie: Kyoshi Becker

Říká se, že „pokud vás porazí ve 20, porazí vás ve 40“, má k tomu pravdu, ale motokros je nestydatá milenka - a není neobvyklé, když se jezdci, kteří byli začátečníky v roce 1996, ocitli v Expert třídy v roce 2016 - a nyní závodí s jezdci, kteří by je před 20 lety lapovali. To je jeden z skvělých aspektů závodění motokrosů do vašich let soumraku - stále z toho získáte vzrušení.

kyoshigarystoltenburgGary Stoltenberg (781) je vůdcem smečky, protože přes 50 meziproduktů prochází skrz eseje a vyvíjí tlak Jim Hanson (83). Fotografie: Kyoshi Becker

REM je místo, kde se mladí a staří se mísí. Staří přátelé z 80. a 90. let se mohou znovu potkávat v bitevním poli - často s jezdci ze 1970. let, na které vypadali jako teenageři, kteří je s nimi míchali. V REM můžete najít více než 50 jezdců prakticky ve všech třídách - využívají pravidla Vet k přesunu z více než 50 expertů na více než 40 středně pokročilých (a teoreticky by mohli jít do více než 30 nováčků, pokud by chtěli ). Ale nehledají snadnou výhru - a pokud ano, nenajdou ji v mladších třídách. Chtějí jen více místa na sedění.

kyoshidanalamangosJody Weisel testoval některé prototypové vidlice na modelu KTM 450SXF MXA a jeho 350SXF vybavený WP Cone Valve právě seděl v boxech. Ale ne tak dlouho jako Dan Alamangos, využil šanci závodit s Jodymobily. Fotografie: Kyoshi Becker

Například tento týden měla třída přes-60 středně pokročilých tři jezdce, kteří se v ní narodili ve 1940. letech 65. století. Ano, existuje více než 60 tříd, v nichž by mohli závodit, ale chtěli závodit se svými přáteli, takže používají pravidla veterináře, aby šli tam, kde byli jejich kamarádi. Rozšiřuje třídu a rozvíjí soupeření mezi padajícími starými chlapci a mladými chlapci (pokud můžete zavolat jezdcům ve věku 70 let), kteří se snaží jezdci v jejich XNUMX. letech porazit.

debbipashadragoPasha Afshar (L7) vypadá dobře, když odkládá Drago Atanasovski (345) ve skupině Inter-40, ale na Pashu čekalo překvapení kolem dalšího rohu.. Fotografie: Debbi Tamietti

ortpashaCo se stalo s Pashou? Narazil na velký kopec? Zlomil se jeho kolo? Jak se dostane na vrchol? Odpovědí je, že Pasha zapomněl dát benzín do svého motocyklu před motocyklem a musel s mrtvým motorem dojet zpět dolů na dno. Foto: Jon Ortner

Třídy přes 40 představovaly tento týden 15% jezdců na REM. Jezdci nad 50 přidali až 26%, zatímco jezdci starší 60 let tvořili 12% z celkového počtu. Celkově vzato jezdci ve věku 40 let a více představovali 53% jezdců v REM. Díky šíření věků je REM zábavným místem pro závod. Ano, jsou tu mladí profesionální jezdci a rychle pokročilí, kteří hledají slávu, ale existuje mnoho dalších veteránů, kteří si chtějí užít závodní motokros.

debbiranndelhondaTestování MXA 2017 Honda CRF450 35 pokračovalo tento týden se třemi různými testovacími jezdci. Randel Fout (450) byl přidělen k testování převodovky - prostřednictvím tří zadních kol CRFXNUMX, z nichž každé mělo jiné zadní ozubené kolo. Fotografie: Debbi Tamietti

Členění značky na tento víkend se posunulo ve prospěch KTM s 34% motokrosových závodníků v REM na oranžové. Yamaha měla 24%, poté Honda (15%), Husqvarna (10%), Kawasaki (8%), Suzuki (5%) a TM (4%). Tato čísla vypadají dobře pro KTM a Yamahu - s Huskym šťastným, že se z toho dostali dvojciferná čísla. Stejně nadšené bylo i TM, protože bylo možné zaznamenat čísla, která se skutečně registrují na stolech. Suzuki a Kawasaki by měli být znepokojeni.

debbidanhondaVzhledem k tomu, že Dan Alamangos (35) a Randel Fout mají přibližně stejnou hmotnost, často se při zkouškách spárují, protože jejich nastavení odpružení je stejné. Fotografie: Debbi Tamietti

VÝSLEDKY: VÍCE NEŽ 50 EXPERTNÍCH TŘÍD
1. Robert Reisinger (Hus)… 1-1
2. CT Falk (KTM)… 4-4
3. Joe Sutter (KTM)… 3-5

debbicincottahondaMXA zařadil Dave Cincotta (35) do závodu 2017 Honda CRF250 v roce 40 ve své druhé mezistátní motocyklu přes XNUMX. Fotografie: Debbi Tamietti

VÝSLEDKY: PŘI 50 PŘEDMĚTOVOU TŘÍDOU
1. Mike Monaghan (Yam)… 2-1
2. Dave Eropkin (KTM)… 3-2
3. Robert Pocius (Yam)… 4-4

ortjodylarsLars Larsson (vpravo) vypráví Jodymu Weisel (vlevo) o nějaké trikové linii v kaňonové části dráhy REM nebo ukazuje na místo, kde nechal troubu ve svém domě zpět ve Švédsku. Foto: Jon Ortner

VÝSLEDKY: PŘI 60 PŘEDMĚTOVOU TŘÍDOU
1. Kent Reed (KTM)… 1-1
2. Jody Weisel (KTM)… 2-3
3. Brian Martin (KTM)… 4-2

danreisingerRobert Reisinger využil 2-1 k překonání holandského Ralfa Schmidta (1-3) pro vítězství nad 40 hráčů. Robert se pak vrátil, aby zametl obě motocykly třídy Over-50 Expert přes Davea Eropkina. Fotografie: Dan Alamangos

VÝSLEDKY: 250 NOVICE TŘÍDA
1. Luis Macias (TM)… 1-1
2. Jeremy Mowry (Kaw) ... 2-2
3. Zachary Taylor (Suz)… 3-3

kyoshiluismaciastmLuis Macias (78) vyhrál třídu 250 nováčků na TM125 se skóre 1-1. Fotografie: Kyoshi Becker

VÝSLEDKY: NOVÁ TŘÍDA NOVINKY 40
1. Pete Vetrano (Hus)… 3-1
2. Ken Clark (Yam)… 2-2
3. Daniel Barker (KTM)… 1-3

danralfschmidtDalší na přehlídce hitů TM byl Ralf Schmidt (73), který skončil na druhém místě v kategorii Over-40 Intermediates na TM 300MX. Fotografie: Dan Alamangos

VÝSLEDKY: VET NOVIC CLASS
1. Braden Larson (Kaw)… 2-1
2. Mark Taylor (Yam)… 3-3
3. Deano Lourenco (Kaw)… 5-2

dancermaitmTM také vyhrál 250 Pro třídu s Mattem Cerami v sedle. Fotografie: Dan Alamangos

VÝSLEDKY: NOVÁ TŘÍDA NOVINKY 50
1. Lance Sloane (KTM)… 1-1
2. Milano Atanasovski (Hon)… 4-2
3. Glenn Pietronico (KTM)… 3-3

debbirobbyschottmRobby Schott (523) získal na své TM 125MX třídu zdvihů 125 středně pokročilých. Fotografie: Debbi Tamietti

VÝSLEDKY: 450 NOVICE TŘÍDA
1. Zack Randolph (Yam)… 1-1
2. Brandon Reid (Yam)… 2-2
3. Garrett Dalton (KTM)… 4-3

debbicrosbyvetranomontydMarc Crosby (oranžový) a Pete Vetrano (37) pronásledují Mika Monaghana ve více než 50 středně pokročilých závodech. Monaghan by zajel na dvoutaktní YZ300 LA Sleeve k vítězství 2-1. Vetrano byl čtvrtý s 7-3, zatímco Crosby byl 8. s 10-7. Fotografie: Debbi Tamietti

VÝSLEDKY: PŘI 40 PŘEDMĚTOVOU TŘÍDOU
1. Robert Reisinger (Hus)… 2-1
2. Ralf Schmidt ™ 1-3
3. Brian Bolding (KTM)… 3-2

debbibrianmartinBrian Martin (65) byl třetí ve třídě Inter-60 s 4-2, zatímco Gene Boere (62) byl čtvrtý s 3-4. Fotografie: Debbi Tamietti

VÝSLEDKY: VÍCE NEŽ 60 EXPERTNÍCH TŘÍD
1. Jim Latendresse (Hus)… 1-1
2. Jim Hanson (Hon)… 3-2
3. Mike Marion (Yam)… 2-3

danlatendresseJim Latendresse zametl třídu expertů nad 60 let - většina jeho konkurence si po mistrovstvích světa Vet stále dělala přestávku - kde Latendresse skončil na pátém místě. Fotografie: Dan Alamangos

VÝSLEDKY: 250 ZAČÁTEČNÍCH TŘÍD
1. Cena aeronu (KTM)… 1-1
2. Alaric Sanchez (KTM)… 2-2
3. Boaz Casucci (KTM)… 2-3

debbilutherLuther French (2) absolvoval jedno kolo, aby se dostal do třídy Elite Over-50, ale vykopal se hluboko a udělal agresivní přihrávku, aby se dostal zpět na frontu, aby zvítězil nad 3-1 Jon Ortnera. Phil Dowell vyhrál první moto, ale špatný start v moto dva ho odsoudil na vzdálenou třetinu. Fotografie: Debbi Tamietti

REM nebude závodit příští sobotu 26. listopadu v Glen Helen kvůli GP „Den v špíně“. REM se vrátí na tři přímé závody 3. prosince, 10. prosince a 17. prosince, aby dokončil sérii 40 závodů 2016 a korunoval jezdce číslo jedna v Glen Helen. Více informací o REM naleznete na www.remsatmx.com