REM GLEN HELEN MOTOCROS REPORT: PŘEŽIT SVĚTOVOU VÁLKU 450

Tento víkendový závod byl první příležitostí k rozdání hardwaru nejlepším jezdcům roku 2018. Val Tamietti získal v Glen Helen v roce 2018 nejvíce bodů jakéhokoli jezdce. Dokonce se mu podařilo prolomit nohu třemi závody, ale dokázal mít dost velkou marži, aby získal svůj druhý přímý Boulware Cup číslo jedna.

Fotografie Debbiho Tamiettiho, Dana Alamangose ​​a Jona Ortnera

REM motokrosová dráha je skrytý klenot, který se nachází nad a za slavnější tratí Glen Helen National / Grand Prix. Byla to jedna z původních motokrosových tratí SoCalu (v době, kdy byla trať REM známá jako Arroyo Cycle Park). Arroyo ležel po mnoho let nevyužitý jako vzdálený park masivního zařízení Glen Helen. Používal se jako univerzální trať pro trénink ATV, vintage závody a dokonce i Red Bull X-Fighters, ale když se promotéři REM přesunuli z Carlsbad Raceway, postavili ji do úžasného motokrosového závodu.

Cole Tompkins byl vítěz 450 Pro s 1-2. Američtí jezdci ve skutečnosti šli 1-2-3.

Má neuvěřitelné Vet následující, které obstarává třídy od 30 do 65 let. Má však jednu další klientelu, která je známá po celém světě. Je to místo, na kterém chtějí závodit zahraniční turisté, jezdci na dovolené a navštěvující turisté. Tento týden se zúčastnili závodníci ze Švédska, Norska, Austrálie, Anglie, Holandska, Jižní Afriky, Japonska a Německa.

Letos v lednu a únoru byly v posledních desetiletích nejdeštivější. Bohužel, mnoho závodů bylo zrušeno kvůli povodním, ale na dobré straně, déšť omýval písek dolů z kopců na REM rovně. Zde John Huegel jí velkou část rozložené žuly.

Podívejte se na sobotní REM motokros. Byl zaseknutý cizinci, kteří byli ochotni zpochybnit neustále stoupající a klesající terén REM dráhy.

Josh Kaller (15) získal svůj vůbec první výplatu poté, co ve třídě 3 Pro získal celkově 5 - 450 celkově. To je velký den v životě mladého profesionála.

ROZDĚLENÍ BIKE ZNAČKY V PERCENTÁCÍCH (ÚNB 23)

Tento týden KTM poskočila na vedoucí pozici v počtu jezdců závodících s každou značkou na 38% (v posledním závodě byli KTM a Yamaha na prvním místě). Yamaha je druhá s 26% závodníků na modré. Velkým překvapením je, že Husqvarna předstihla Hondu na třetím místě a že tento týden bylo na REM více TM než Kawasakis a Suzukis (dohromady).
7. Suzuki… 0.8%

Bradley Denton (474) byl šestý ve třídě 450 Pro.

Britský Kurt Nicoll byl čtyřnásobným finalistou 500 světových mistrovství světa v motokrosu FIM. Nyní provozuje prázdninový tábor a motokrosové závody, kdykoli je to možné. 53letý Kurt vyhrál třídu Vet Pro, ale běžel poblíž přední části třídy 450 Pro.

Bývalí profesionálové AMA Jon Ortner (1) a Bill Joe Mercier (501) vypadali, jako by spolu závodili, ale ne dlouho. Mercier vyhrál třídu Over-40 Pro a Ortner byl druhý ve třídě Elite nad 50 let.

Mike Monaghan závodil s Husqvarnou v týmu týmu Mitch Payton Pro Circuit již v 1980. letech. Mike byl 6. ve třídě expertů nad 50 let a druhý ve třídě expertů nad 60 let na dvoudobém motoru YZ250.

Norský Vegard Falmar (387) absolvoval 2-8 ve třídě 450 Pro.

Mezi osmi jezdci z Norska byl Cornelius Toendel nejúspěšnější, Toendel se umístil 1-1 ve třídě 250 Pro. Cornelius se nemusel dívat zpět, aby viděl svou konkurenci, když běžel dopředu s balíčkem 450.

Japonský jezdec Youkei Okura se celkově umístil na 2. místě ve třídě 2 Pro.

Ve třídě expertů Over-2 Expert dosáhl 3-40 bodů Davida Cincotty dost dobře, ale byl to sendvič mezi nizozemským jezdcem Ralfem Schmidtem (73), který jel 1-1 a jihoafrickým Alanem Jullienem (3-4).

Bývalý jordánský národní šampion Toshiki Tomita závodil v týmu 2018 AMA 450 Nationals pro tým Honda (celkově 14. místo) a byl v japonském týmu Motocross des Nations. V REM byl Tomita po prvních číslech na 9. místě, ale vrátil se, aby vyhrál druhý 450 motocyklů celkově 4. celkově.

Toa Kishi (01) odešel 3-4 ve třídě 250 Pro na třetí. Japonští jezdci byli ve třídě 250 Pro druzí a třetí, zatímco Norové byli první a čtvrtí.

Josh Fout (55) byl jedním ze tří testovacích jezdců MXA přidělených závodním MXA 2019-1 / 2 Husqvarna FC450 Rockstar Edition a 2019-1 / 2 KTM 450SXF Factory Edition.

Justin Muscutt (58) závodil MXA 2019-1 / 2 450SXF Factory Edition na 5-7 dní ve třídě 450 Pro.

Mark Moore (103), Bill Seifert (37) a MXA Jody Weisel (38) odstartují z kopce dolů do formace.

Runar Sudman, další Nor, šel 6-3 ve třídě 250 Pro.

Toshiki Tomita (718) a Youkei Okura (46) se těší na malou akci na horské dráze. Okura skončil na druhém místě ve třídě 250 Pro.

Pete Murray (25) získal celkové vítězství ve třídě Over-50 Elite před pěti nejlepšími Jonem Ortnerem, Craigem Davisem, Robertem Reisingerem a Ronem Shulerem.

Švédský jezdec Grand Prix, mnohonásobný zlatý medailista ISDT, Síň slávy AMA a spoluzakladatel terénních produktů Torsten Hallman Offroad (THOR) Lars Larsson nadále ohromuje. V 78 letech dokončil 5. místo ve třídě Inter-65 na mezistátním běhu MXA Yamaha YZ2019X v roce 250.

Lance Sloane (124) vyhrál třídu nad 50 nováčků. Chuck Cooke (827) byl šestý a Mike Hillion (413) pátý.

Marc Crosby (18) letí svým KTM 250SX dvoutaktem ze zadní části dráhy REM.

Řecké Xenofon Andelus (5) získalo splitové vítězství s Adrianem Spikerem na 2-1 a 1-2. Řek získal nad 40 vítězů.

Mark Oetzell (N23A) má závodní číslo, které vypadá spíš jako souřadnice vesmíru než číslo motokrosu, a styl, který je více plochodrážní než motokros, ale přinutil to, aby to fungovalo. Mark ve třídě Vet Novice zajel 2-3.

Impozantní útes za tímto jezdcem je o to působivější, když si uvědomíte, že o 10 sekund dříve byl tento jezdec na vrcholu tohoto útesu, než se vrhl dolů a pak se otočil zpět k poslednímu skoku do přízemí.

Nakonec musel Kent Reed vyčistit více než jeho KTM 450SXF.

REM závodí znovu 9. a 16. března v Glen Helen a 23. března v Cahulla Creek. Více informací o REM motokrosu najdete na www.remsatmx.com.