REM GLEN HELEN MOTOCROS REPORT: BLAST, BLOW OUT, DEN INTENSE RACING & DOWN HOME FUN

Fotky od Dan Alamangos

Christian Craig (59) a Cole Seely (43) vedou třídu Pro na první místo. Justin Jones (42), Preston Tilford (7), Robert Lind (869), Travis Freistat (534) a Fredrik Noren (11) jsou v horkém pronásledování.

S AMA Nationals hned za rohem, šťastnou náhodou 15. výročí REM Motocrossu v Glen Helen a skutečností, že Troy Lee závodí v REM Glen Helen každý víkend, hvězdy se zarovnaly a uspořádaly velký domácí domácí motokrosový závod, který by udělal tři věci:

(1) To by umožnilo Troy Leeovi dostat svůj tým závodů Cole Seelyho, Christiana Craiga a Jessy Nelsona do skutečného rozcvičovacího závodu (s 35 minutovými motocykly) proti tvrdé konkurenci na velké, dlouhé a drsné trati.

(2) Díky sponzorství pro kabelku, barbecue a sponzorství Moto Brew byl Troy způsob, jak se každý týden potkávat s lidmi, s nimiž závodí, přivést svůj kompletní tým (plus návěs a mechaniku) a dát místním závodním přátelům něco zpět. Navíc to byl 15. výročí, kdy Frank a Myra Thomason přicházeli z karlovarské Raceway do Glen Helen? Byl to pěkný dárek.

(3) Následující den se na USGP trati konalo Mistrovství světa dvou zdvihů, a to v Glen Helen.

PROS

Takto byli Christian Craig a Cole Seely po celý den.

Troy přivedl na závod 250 jezdců Cole Seelyho a Jessy Nelsona a 450 jezdců Christiana Craiga. Chtěl dát svému týmu zátěžový test a se souhlasem 250 jezdců v terénu bylo rozhodnuto spojit obě třídy do jednoho velkého Pro zdarma pro všechny. Troy tak mohl vidět, že jeho 250 jezdců tvrdě pracuje proti 450.? A práci, kterou odvedli.

Nakonec Christian Craig získal celkové vítězství 1-1 jeho CRF450 Národní kolo, ale nezískal vítězství bez velkého boje místních profesionálů a jeho spoluhráčů. S problémy v prvním kole moto, jeden, Craig musel propracovat jeho cestu nahoru chytit Cole Seely, který vedl na 250. Jakmile Craig se dostal k Seely a udělal průchod, Cole se zachytil t• Křesťanský zadní blatník a nechtěl se pustit. Na konci motocyklu Christian Craig pokračoval v vítězství, ale pokud by to byla 30minutová a tříkolová motocykl, výsledek by mohl být jiný.

Rozhodl se švédský národní šampion Fredrick Norened vzdát se GP série hledat jeho slávu a bohatství v AMA Nationals v roce 2013. Mark Chilson

První Pro moto skončilo trojicí bílých oděvů Troy Lee na stupních vítězů, nejprve Christian Craig, Cole Seely Second a Jessy Nelson třetí. Švédský šampion Fredrik Noren byl čtvrtý, Brandon Brady pátý, Justin Jones šestý, Kyle Wolack sedmý, osmý Preston Tilford, devátý Jake Baumert a Colton Aeck (na dvoutaktní YZ250).

Justin Jones vypadal jako paleta teplých tónů a seděl ve třídě 450 Pro.

V motocyklu dva to byly Craig a Seely znovu a znovu. Dva jezdci Troy Lee běželi v první polovině motocyklu s nosem ocasu, než Christian Craig našel nějakou zvláštní energii a otevřel bezpečnou mezeru. Nakonec to byli Craig, Seely a Jessy Nelson, kteří jeli 1-1, 2-2 a 3-3. Noren udržoval duplicitní číselný řetězec naživu se 4-4, zatímco Brandon Brady jel 5-5. Zpátky v poli byli další dva Švédové, s Marcusem Ovegaardem (15-15) a Robertem Lindem (14-7), kteří se nedostali do první desítky.

CELÝCH 50 ZNALCŮ

Bývalý deset nejlepších národních jezdců AMA 125 Gary Bowman získal vítězství Over-50 Expert, ale nebylo to jisté.

Nikdo opravdu nechápe fascinaci, kterou produkuje přes 50 odborníků v REM, ale je to velká třída a protože je plná bývalých profesionálních jezdců z osmdesátých let? Přiměje lidi, aby lemovali ploty, když jsou staré chlápci na trati. .

Andy Jefferson se dostane pod 6D Bob Webera. Jefferson skončil třetí a Weber sedmý ve třídě expertů nad 50 let.

Gary Bowman, bývalý 125 národní jezdec, který celkově skončil na 9. místě v roce 1984 na AMA 125 národních šampionátech (včetně pódia na 1984 Saddleback 125 National), získal tento víkend vítězství? Gary však nevyhrál žádné motocykly. Jeho 3-2 dostal celkově kvůli nehodám Willy Simons (1-8) a Kevin Foley (8-1). Bowman, Ed Foedish a Andy Jefferson se zúčastnili posledních několika kol závodu Over-50 Expert a všichni zvítězili. Jeden průchod, jeden způsob druhého by otřásl pódiovými místy. Nakonec Bowman's 3-2 porazil Foedish 2-4 a Jefferson 5-3.

Chuck Sun (21), Jon Ortner (10) a Troy Lee (25) bojují ve třídě expertů nad 50 let.

Foley byl čtvrtý, Jon Ortner (další nešťastný crasher) pátý a Willy Simons šestý. 6D design helmy Bob Weber běžel vpředu u obou motocyklů, ale trávil příliš mnoho času v kanceláři a ne dost na trati, když zmizel zpět na 6-6 den celkově sedmý. Bývalý národní šampion AMA a vítěz MXDN Chuck Sun závodil s dvoudobým tahem Husqvarna CR125 v rámci přípravy na nedělní závod dvou mistrovství světa v dvoudobém tahu na úžasných 7 až 7 dní proti poli velkých kol. Dalším pozoruhodným závodem expertů nad 50 let byl Troy Lee. Muž, který sponzoroval závod, ho chtěl vyhrát, ale havárie a stání zastavily jeho běh vpředu v obou motocyklech. Gary Jones, čtyřnásobný národní šampion AMA (1971-1974), si myslel, že má energii na závod jak s experty přes 60, tak s experty přes 50. Neudělal to.

PŘES 60 ODBORNÍKŮ

Víte, že jste to zvládli, když si místní trať pro vás rezervuje speciální parkovací místo.

Čtyřnásobný 250 národního šampiona Gary Jones stále závodí 42 let po svém prvním velkém šampionátu. Aby se Ryan Dungey vyrovnal tomuto výkonu, musel by se v roce 2052 zarovnat na startovní čáru.

Minulý týden se Gary Jones pokusil vyhrát třídu expertů nad 60 let na Yamaha YZ1974 z roku 250. Jeho kolo bylo 39 let, ale podařilo se mu celkově získat sekundu. Tento týden se objevil s dvoudobým tahem Yamaha YZ2006 v roce 250 a snadno vyhrál oba motocykly. Lyle Sweeter šla na druhé místo za 2-2, s hollywoodským kaskadérem Mikem Rodgersem na třetím místě. Za první třídou byla bitva mezi AMA Hall of Famer Lars Larsson, MXA Jody Weisel a Ray Pisarski. Ať už Jody udělal jakýkoli pohyb na Larsovi, podrobil se stejnému kroku zezadu i Pisarski. Nakonec tři překročili cílovou čáru v obou motocyklech s Larssonem 3-3, Weiselem 4-4 a Pisarským 5-5.

NEJVĚTŠÍ TŘÍDA DNE

Chris Alamangos, potkejte Adama Waheeda.

Svaly a kosti, setkejte se se zemí.

Věřte tomu nebo ne, oba jezdci tvrdili, že ten druhý byl na vině. Musíte být soudcem.
Havarijní sekvence Mark Chilson

Více než 50 nováčků Mitch Evans (4) vede Chucka Freemana (55) a Davida Spencera (751) prostřednictvím řady drop-offů. Evans skončil 12., Spencer 16. a Freeman 18..

Tento týden bylo nejvíce jezdců v jedné třídě více než 50 nováčků. Bylo tak velké, že za plnou bránou muselo začít pár jezdců. Bill Reimer 1-1 byl nedotknutelný, protože Roy Krull jel 3-2 a Ty Larson 4-3. John Estes vypadal jako potenciální vítěz, ale svou první moto sekundu zálohoval druhou pátou moto. Některé z moto skóre v této třídě byly mimo graf. Například Tim Rohan získal celkově první desítku s 13-8, zatímco Mitch Evanův 7-21 ho odsunul na 12. místo. Greg Robertson skóroval 2-10 den na 14., zatímco Chuck Freeman šel 10-22 na 18..

Nevidíš dva Itálievyráběné TM na přední části mnoha amerických závodů, ale Todd Huegel (163) na 450MX a Ernie Becker (37) na 144MX dvoudobých tahech vedou TM poplatek ve veterináři Nováček. Mark Chilson

Ryan Surratt, syn divočiny Willy Surratt, roztrhává mezitřídu již pozdě.

Další velkou třídou byla třída 250 nováčků, která byla zvýrazněna totální válkou mezi Trevorem Stewartem a Willy Simons Jr. Nakonec Stewartova 2-1 nakonec zvítězila nad Simonem 1-2. Jake Martineau se umístil na třetím místě se 4: 3 před 3: 4 Ryusei Otsuka. Johnny Dezendorf přišel z Durango, Colorado, na dvoudobý závod, ale závodil na REM na 5-6 dnů v REM po pátý.

Není vždy užitečné, když vás vaši přátelé rozveselují, zvláště pokud blokují vaši cestu k dalšímu tahu.

Andy Jefferson je ikonická postava v americkém motokrosu. Byl prvním černým motokrosem, který kdy udělal hlavní událost Supercrossu. Dnes pracuje v Husqvarně, ale v REM měl na sobě svůj starý dres Zip-Ty Yamaha, který zakryl lepicí páskou a poté do něj napsal „KTM“. Mezitím měl v nákladním voze Huskyho, ale závodil s MXT KTM 350SXF. Právě teď jsou v Husqvarně trochu matoucí.

Zajímavá osoba: Bezpečnostní kamery v boxech u Glen Helen vyštěkaly tuto fotografii muže, o kterém se věří, že po skončení závodu ukradl nápis „Parkování pro motokrosové akce“. Rada města LA vyplatí odměnu 1,000,000 XNUMX XNUMX dolarů za informace o místě pobytu tohoto muže ... nebo možná ne.