REM GLEN HELEN MOTOCROS RACE REPORT: Můžeme vidět světlo na konci tunelu

Adam Ford (38), Dylan Mroz (62) a Dan Alamangos zamíří dolů do ploché části dráhy REM, kde bývala výchozí brána Arroyo. Fotografie: F-Stop Fitzgerald

S mistrovstvím světa v motokrosu za nimi se stáli regulátoři REM rádi, že se vrátili ke své předkové stráni vysoko nad národní trasou Glen Helen AMA. Dráha REM byla ve skutečnosti první závodní dráhou postavenou v Glen Helen. To bylo zpět v 1970. letech, kdy byl známý jako Arroyo Cycle Park - který byl místem vůbec 125 závodů národního šampionátu.

Craig Petersen zahrává s Glenem Helen. Jaké jsou šance, že STI exec běží na pneumatikách STI?je Honda?

Mnoho jezdců REM stále lízalo rány z tvrdého čtyřdenního rozvrhu závodů na World Vet. S jezdci z 22 různých národů a více než 900 vstupy na Světový veterinář byli místní jezdci rádi, že prestižní víkend skončil a věci se mohly vrátit k normálu. A pro ně je normální závodit se 40 závodními plány, které začínají 12. ledna a končí 21. prosince. Je to nejdelší řada platících bodů ve sportu a na konci toho se někdo stane jezdcem číslo jedna v Glen Helen? Žádný malý výkon po tolika závodech. Místní obyvatelé REM žijí na motokrosu linaplno, s 12 měsíců nepřetržitého závodění díky počasí SoCal, odpuštění manželek a obětavost personálu REM.

Výbuch z minulosti! Robert Reisinger závodil roky. Po skončení kariéry AMA Pro zahájil horská kola Mountain Cycles, naučil se létat vrtulníky a pomohl vyvinout helmu 6D. Tento týden se vrátil na REM tento týden se 6-6 ve třídě expertů nad 50 let.

S návratem k normálu přišlo na tomto týdenním závodu několik standartních jízd. Tady byli hlavní hráči.

Carson Mumford (122) prochází sekcí REM pro horskou dráhu.

Carson Mumford: Jakmile bylo malé dítě na trati, Carson je nyní ctižádostivou hvězdou na cestě nahoru. V sobotu vyhrál Mumford třídu 250 nováčků a 85 expertů.

Paša Afshar (L7) umístí tah na Terryho Varnera (34) jít 1-1 v Over-40 nováčků. Pasha by také skončil na pátém místě ve vet Začátečníci, zatímco Terry by se umístili na druhém místě ve více než 40 novácích a pátý v kategorii nad 50 let.

Pasha Afshar: Pasha může být nejlépe známý jako sponzor mnoha místních profesionálů, ale je také hardcore závodník. Pasha zametl oba motocykly třídy nad 40 nováčků a vrátil se později během dne, aby se vrátil na 3 - 5 ve Vet nováčcích.

Před týdnem skončil George Kohler šestý na mistrovství světa v motokrose přes 60 let. Tento týden šel 1-1 na REM před pět nejlepších Toma Whitee, Jacka Rhotena, Tony Parsonse a Jody Weisela.

George Kohler: George přinesl nůž do přestřelky, protože jeho KTM 250SXF byl vystřelen polem expertů přes 60 vyzbrojených většími motory. Nicméně, tKniha čítá přes 60 expertů. Kohler dostal špatné starty, zatímco bývalý AMA Grand National tracker Tom White se odtáhl. Pak se Kohler vrhl na cestu zpět skrz smečku, aby pro vítězství zmáčkl Toma Whitea do obou motocyklů.

Jeff Fahy (31) vede chase skupina, která zahrnuje Will Harper (za Fahy), Scott Lindley (99), Mike Phillips (433), Randy Skinner (383), Jeff Mason (459) a Terry Varner (34).

Jeff Fahy: Jeff využil 2-1 k vítězství nad 50 hráčů nad Chrisem Coleem (3-2) a Wilem Harperem (104). Fahyho držba v meziproduktech se bude nejvíce líbitely být u konce, když mu jeho působivá výhra vydělala místo na krátkém seznamu jezdců, kteří se brzy posunou nahoru.

Willy Musgrave (422) zálohoval jeho strsvětový veterinář performance s 1-1 z více než 50 odborníků před pěti nejlepšími Jon Ortner, Bob Weber, Val Tamietti a Mike Monaghan.

Willy Musgrave: Vzhledem k tomu, že Willy skončil na druhém místě v expertech na více než 50 na světovém veterináři - za Dougem Dubachem, ale před čtyřnásobným šampionem na více než 50 let, Pete DeGraafem, byl proti favoritům na vítězství nad 50 odborníky v REM. Willy vyhrál, ale Jon Ortner, který byl pátý na Světovém veterináři, udržoval Willyho čestnou v moto jeden. Po Willy a Jonovi v tabulce bodů bylo mnoho jmen z minulosti - včetně Nového Anglie, Boba Webera, bývalého CMC číslo jedna Val Tamietti, Pro Circuit Husky Pro Mike Monaghan, vynálezce a národního jezdce AMA Roberta Reisingera a SoCal 125 Pro Dave Eropkina .

Jsou to tři vítězové třídy Pro ve stejném rohu ve stejnou dobu? Thomas Covington (64), Dennis Stapleton (184) a Zac Commans (40 na kole a 103 na zádech).

Rychlí kluci: Thomas Covington zvítězil ve třídě 450 Pro, Zac Commans získal 250 profesionálů, Dennis Stapleton zametl Vet Pros, Ryan Surratt získal vyznamenání v meziproduktech 450 a Kordel Caro byl 250 středně pokročilým vítězem.

Brian Bradley (49) vyšel sledovat, jak jeho přítel Ernie Becker závodí několikrát, dostal kousek od chyby, koupit použil Yamaha YZ250F a nyní je plnohodnotným motokrosovým závodníkem (se dvěma závody pod pásem). Sport potřebuje více Brianů.

Paul Doebereiner získal 1-1 vítězství nad 50 nováčků před pěti nejlepšími z Ty Larson, Kent Reed, Mitch Evans a Anthony Rose.

REM nebude závodit v sobotu 16. listopadu, protože Glen Helen bude pořádat bahenní běh, ale vrátí se k akci 23. listopadu, pak budou pryč na Den v Dirt a pak zpět na třítýdenní řetězec 7. prosince, 14. prosince a sezóny končící 21. prosince. Více informací najdete na www.remsatmx.com