REPORTÁŽ REM GLEN HELEN MOTOCROSS: OTÁZKY O SVĚTOVÉM VETERINÁŘI ZŮSTALY NEZODPOVĚZENÉ OTÁZKY

Josh Mosiman (12) z MXA jel bezchybně, aby zametl obě motorky třídy 450 Pro na stejném sériovém KTM 450SXF, na kterém závodil v Hangtown National. Fotografie: Debbi Tamietti

NEZODPOVĚZENÉ OTÁZKY O SVĚTOVÉM VET

FOTKY: DEBBI TAMIETI, DAN ALAMANGOS & JON ORTNER

REM závodí na Glen Helen Raceway už 30 let, předtím závodili na Carlsbad Raceway až do jeho uzavření. Závod Octobercross pořádají už 19 let a stal se populárním, protože je naplánován týden před mistrovstvím světa v motokrosu veterinářů. Je používán zahraničními a zahraničními jezdci jako zahřívací závod pro World Vet. Ačkoli Octobercross nikdy nebyl na kompletním uspořádání tratě World Vet, běžně se jedná o 50 % až 75 % toho, co bude použito následující víkend. Závodníci, kteří nikdy nebyli v Glen Helen, potřebují hodně času na trati, aby zjistili strmé kopce, prudké sjezdy a brutální nerovnosti, které se začnou tvořit ihned po startu moto jedna – a s přibývajícím dnem se jen zvětšují. Místní znají všechny nerovnosti osobně, ale hostující jezdec s nimi ještě nemá ani potřesení rukou.

RJ Wageman (99) udělal příliš mnoho chyb na to, aby využil příležitosti, které měl pozdě ve druhém 450 Pro moto, aby získal celkové umístění. Fotografie: Dan Alamangos

Víme, že ať přijedete odkudkoli, vaše místní trať bude drsná, že na místní trati máte kopce a možná i dlouhý rychlý start. Nicméně, není nic jako kopce, hrboly a 70 mph start přímo v Glen Helen. Octobercross nabízí příležitost projet se s uspořádáním World Vet, mínus pár technických sekcí, dokud je špína ještě čerstvá. To dává hostujícím jezdcům šanci naučit se Glena Helena, aniž by museli brát naplno... to přijde příští víkend.

Ezra Lewis (820) použil 5-3, aby získal celkově třetí místo ve třídě 450 Pro – testovací jezdci MXA tak získali dvě ze tří míst na stupních vítězů. Mravenci v dálce jsou tam, kam má namířeno Ezra. Fotografie: Dan Alamangos

Zahněte doleva, zahněte doprava, nahoru a dolů. Opláchněte a opakujte. Fotografie: Debbi Tamietti

Hvězdami 19. ročníku Octobercrossu byli Josh Mosiman (450 Pro), Sean Collier (Vet Pro), Billy Mercier (nad 50 Elite), Pete Murray (nad 60 expert), Val Tamietti (nad 65 expert), David Cincotta (odborník nad 50 let), Adrian Spiker (začátečník ve veterinárním lékařství), Josh Alexander (středně pokročilý veterinář), Arnie Davis (středně pokročilý nad 60 let), Adam Morrow (středně pokročilý nad 40 let), Lee Johnson (středně pokročilý nad 65 let), Zach Wiley (450 nováček) a David Alexander (středně pokročilý nad 50 let). Hádej co? Jsou to štamgasti – některé pocházejí z doby, kdy byl Glen Helen známý jako Arroyo Cycle Park. Mají schopnost číst terén a ve zlomku sekundy se rozhodovat, do kterého hrbolu zasáhnout a kterou minout. Klíčem k úspěchu není procházet hrboly rychle, ale zcela je minout.

Jak moc jste museli jet, abyste zůstali v čele třídy 450 Pro v Glen Helen? Sean Lipanovich (505) ukazuje plné nasazení při útoku na vnější linii tohoto písčitého sjezdového praváka. Josh Mosiman (71) vyřezává těsnější linii. Fotografie: Dan Alamangos

REM Octoberross 2021 nám dává několik vodítek o tom, kdo by mohl být kandidátem na mistrovství světa veterinářů, a zároveň nám poskytuje více informací o připravenosti minulých vícenásobných vítězů, jako jsou Pete Murray, Kurt Nicoll, Gary Jones a Lar Larsson. Vybrat vítěze pro World Vet je však v nejlepším případě obtížné, protože jezdci postupují ve věkových skupinách, noví jezdci vycházejí ze dřeva a bývalí šampioni pokulhávají. 19. výroční Octobercross je nyní historií, ale MXA tu byla, aby vám poskytla fotografickou prohlídku toho, kdo byl kdo a co bylo co. Pokud plánujete závodit v roce 2021 na Dubya World Vet, ale nemohli jste dojet na Octobercross, nebojte se. Při pohledu na fotografie vám později v noci napumpují paže a křeče v nohách. Užívat si

Na startu prvního 450 Pro moto má vedení Sean Lipanovich (505), druhý RJ Wageman (98), Brian Medeiros (14), další testovací jezdec MXA, třetí a konečný vítěz Josh Mosiman (71) čtvrtý. Lipanoviče předjeli Mosiman a Wageman, ale skončil třetí. Bohužel Sean mezi rozjížďkami onemocněl a druhou rozjížďku nenastartoval. Fotografie: Debbi Tamietti

Sean Collier (207) získal třídu Over-30 Pro se skóre 2-1 – a syn Damian vyhrál třídu 250 nováčků. Fotografie: Debbi Tamietti

Benny Breck 1-2 byl blízko vítězství Vet Pro, ale Sean Collier vyhrál díky své lepší druhé jízdě. Fotografie: Debbi Tamietti

Kurtovi Nicollovi je 56 let, ale stále je ochoten hýčkat big air. Nepoznáváme tento skok ani místo, kde by mohl Kurt přistát, ale ve třídě Vet Pro skončil 3-3.Fotografie: Debbi Tamietti

Max Lee (25) se snaží bojovat proti fyzikálním zákonům v této prudce nakloněné zatáčce mimo odklon tím, že vytočí přední kolo z vyjeté koleje. Fotografie: Debbi Tamietti

Další testovací jezdec MXA ve třídě 450 Pro, Brian Medeiros ví hodně o tom, jak postavit své kolo do dokonalého světla pro fotografii. A nic se na slunci netřpytí jako RM-Z450. Fotografie: Debbi Tamietti

Bývalému AMA Pro Billy Joe Mercierovi bylo před pár týdny 50 let. A jako dítě v cukrárně se nemůže dočkat, až bude příští víkend závodit ve třídě Over-50 Pro na World Vet. Na Octobercrossu ovládl třídu Over-50 Elite. Fotografie: Debbi Tamietti

Pete Murray (7) je současným mistrem světa ve veterinárním motokrosu nad 60 let. Vyhrál tituly v letech 2019 a 2020. Umí tři rašeliny? Vypadal dobře na své cestě k vítězství nad 60 Expert na Octobercrossu. Fotografie: Debbi Tamietti

Pro World Vet musí jezdci udělat zatáčku mimo naklonění do kopce, aby se dostali na vrchol Mt. Saint Helen. Bezpečná čára je na vnější straně bermy, ale pokud dokážete provést řez v polovině zatáčky, jako to dělá Pete Murray (7), jeďte přímo kolem jezdců v bermě. Murray zde předjel Eda Guajarda a později předčil Jona Ortnera (15). Fotografie: Debbi Tamietti

Kevin Barda (852) byl celkově třetí v těžké třídě Elite nad 50 let. Foto: Jon Ortner

„Disco Dave“ Cincotta (861) získal vítězství Over-50 Expert (neplést s mnohem rychlejšími Over-50 Elites) na dvoutaktu Yamaha YZ2022 250. Foto: Jon Ortner

Marc Crosby (17) skončil 6-3 v meziproduktech nad 60 let a byl celkově čtvrtý. Marc vlastní KTM 450SXF, ale nechal závodit Randyho Skinnera, který motorku Marcovi prodal. Marc závodil s MXA 2022 GasGas MC 450F. Fotografie: Dan Alamangos

Dvě hvězdy SoCal 1970. a 80. let, Val Tamietti (31) a Bob Rutten, jim letos bylo 65 let, ale nenechali se zpomalit. Val předjel Bobovi v posledním kole, aby si udržel vítězství – jeho vůbec první vítězství jako 65letého. Foto: Jon Ortner

Průkopník motokrosu Lars Larsson přiletěl ze Švédska, kde měl minulé léto kvůli omezením Covid jen malou šanci závodit, aby zajel pár kol na Octobercrossu, než se během jednoho týdne pokusí vyhrát mistrovství světa nad 80 let. Síň slávy AMA vyhrála v roce 60 titul Expert nad 2002 let a v letech 70 a 2011 Světovou veterinářku nad 2012 let. Foto: Jon Ortner

Ed Guajardo, slavný Zaca Station, a bývalý tovární testovací jezdec Kawasaki Robert Reisinger (96) byli třetí a čtvrtí ve třídě expertů nad 60 let (s Edovým 4-3 porazil Robertse 3-5). Fotografie: Dan Alamangos

John Perry (39) přijel z Duranga v Coloradu a dostal šanci vést Mesu, Scotta Boeka z Arizony (66), Davea Fontese a Tima Hoolea (40) v Intermediate Over-60. Fontes nakonec skončil celkově druhý, Perry šestý, Boek sedmý a Hoole osmý. Fotografie: Debbi Tamietti

Jason Aeck, strýc AMA Pro Colton Aeck, skončil 3-3 ve třídě nováčků nad 50 let. Nejlepší ze všeho bylo, že mu chyběl ten velký kámen. Fotografie: Dan Alamangos

Jason Wise (67) přijel z Readingu v Pensylvánii, aby se dostal do zahřívacího závodu před mistrovstvím světa ve veterinárním lékařství příští týden. Půjčil si kolo od společnosti Champion MX od Kurta Nicolla. Jason skončil 10-8 na 8. místě ve třídě veterinárních nováčků. Fotografie: Debbi Tamietti

Bob Weber (6) pronásleduje Roberta Reisingera (96), aby se příští týden chlubil v centrále 6D. Foto: Jon Ortner

Spousta jezdců si stěžovala, že „The Gates“, navržené tak, aby napodobovaly kombinaci levé/pravé zatáčky po závěrečném sjezdu na Carlsbad Raceway, byly příliš těsné, ale pro Billyho Merciera (501), když celý den objížděl jezdce, nepředstavovaly žádný problém. dlouhé v těsných zákrutech. Fotografie: Debbi Tamietti

Josh Alexander (98) vyhrál 450 Intermediates 1-1 nad Tylerem Nicholsem 2-2. Foto: Jon Ortner

Randel Fout se rozhodl pozvednout svůj CRF250 přes mini-stolní desku, místo aby jej zjemnil. I když se desetistopá deska stolu může zdát jednoduchá, pokud to jezdec udělal správně, mohl se odtáhnout od jezdců, kteří přeskočili nebo se ji pokusili převalit. Fotografie: Debbi Tamietti

„Disco Dave“ Cincotta (861) vede 6D helmy Boba Webera (6) a Shawna Wynna (9) do velmi složité zatáčky mimo naklonění na Shoei Hill. Fotografie: Debbi Tamietti

Troy Lee se přišel podívat na závod syna Maxe, ale jakmile viděl trať, rozhodl se závodit na svém zbrusu novém enduro kole Husqvarna TE2022i 150. Troy skončil třetí v první jízdě pro středně pokročilé nad 60 let, ale musel se jít dívat na svou dceru na soutěž v surfování a druhou jízdu vynechal. Fotografie: Debbi Tamietti

Čtyřnásobný národní šampion 250 let Gary Jones (2) vyhrál Mistrovství světa ve veterinárním lékařství ve třídě Nad 30 Pro, Nad 40 Pro, Nad 50 Pro a Nad 60 Expert ve třídě. Má oči upřené na třídu Expert nad 70 let. Fotografie: Debbi Tamietti

Georgia Collierová přišla na chuť svému otci Seanovi (první ve třídě Vet Pro) a bratrovi Damianovi (první v 250 Novices). Fotografie: Debbi Tamietti

REM bude opět závodit 20. listopadu. Více informací o REM najdete na www.remsatmx.com or Klikněte zde pro REM stránku Facebooku.