REM GLEN HELEN MOTOCROS RACE REPORT: JE DEN „SPORTSMAN ROKU“ DEN V GLENU HELEN… KDO SE ZÍSKAL?

John Ortner (82) dostal šanci otestovat závodní stroj MXA KTM 350SXF Factory Service ve vysoce konkurenční třídě expertů nad 50 let. Greg Nelson (51) a bývalý 70. závodník Hacienda Honda / PK Racing Dave Eropkin (811)hase honí brzy v moto jeden. Ortner by vzal celkový vyhrajte s Eropkinem na druhém místě. Nelson skončil osmý.

Minulý týden bylo v SoCalu chladno a ponuré. Tento týden se vrátil k normálu se slunnými 80 stupňovými tempy, po mnohem normálnější švédské invazi. Spolu s teplým počasím a větrem Lars Larsson předal slovo švédské vlasti a švédští jezdci se probojovali spolu s závodníky motokrosových závodů REM diehard. REM měl invazi do Aussie minulý týden, tento týden byl na řadě Švédsko.

Cena Patricka Healyho je emocionální.

Během setkání jezdců po tréninku rozdal Frank Thompson REM cenu „Patricka Healyho“ Sportovce roku Nickovi Costellovi za to, že na závodech překonal povinnost zavést povinnost. Víte, Patrick Healy byl pravidelným závodníkem REM, který minulý rok prohrál svou bitvu s rakovinou ve věku 27 let. Než Healy zemřel, chtěl se vrátit ke sportu, který pro něj tolik znamenal. Co se rozhodl udělat, bylo rozdat ceněný Yamaha YZ250 kolegovi závodníkovi? jeden to měl ducha závodníka a mohl použít pomoc. Na kole šel Mark Marklor, který od té doby závodil v Patrickově paměti. Taky. ve jménu Patricka, REM vytvořil toto roční ocenění, které následuje v duchu Patricka. Bylo to na Nickovi Costellovi, protože on is vždy pomáhat v každé kapacitě. Nick Costello je to, o čem tento sport je? být konkurentem a dělat, co je správné, aby pomohl svému kolegovi závodníkovi na trati i mimo ni. A MXA souhlasí? Nick Costello Pro Valve se perfektně hodí pro letošní ocenění.

Robby Bell to označil za 1-1 ve třídě 450 Pro Class.

450 Pro: Robby Bell získal celkově vítězství v obou motoch. Díky svému zázemí WORCS Racing byly dva 20minutové motocykly jako procházka v parku pro Bell, protože byl zvyklý na mnohem delší formát závodu. Bitva byla na druhém a třetím místě, které šly do Brandon Brady (2-2) a Klint Stapes (3-3). Dennis Wilden ze Švédska obsadil čtvrté místo a Steven Simpson byl pátý. První čtyři finálové byli Kawasaki a Simpson byl na Yamahě.

Pokud se podíváte pozorně, Troy Lee ze slávy TLD má na svém Honda CRF2013 z roku 450 namontovanou sadu děl Honda Showa. Byla to výhoda pro nasáknutí hrbolů na drsné trati REM Glen Helen. Ale Lee mohl ve vysoce konkurenční 5 Expert třídě jít celkově na páté místo.

250 Střední: Nathan Cernicky (Suzuki) zvítězil s 1-1. Kordel Caro se celkově umístil na druhém druhém místě na Hondě a Dennis Anderson ze Švédska na celkově třetím místě. Anderson byl také namontován na Hondě. Aussie Travis Curtin byl čtvrtý na Kawasaki.

450 Střední: Evan Kelly dal celkem 1: 1 s Gustafem Svanbroem (2: 2) a Alexander Wiklund s výsledkem 3: 3 za třetí. Hádej, odkud jsou Svanbro a Wiklund. Tři nejlepší byli všichni Honda

Přes-40 Nováček: Joe Sutter (Honda) sestavil celek 1-1. Gavin Antill (KTM) se umístil na druhém místě 2: 2 a Johan Westermark (Honda) na třetím místě. (Westermark byl také součástí švédských jezdců, kteří se vydali na cestu k REM). Čtvrtý šel Garymu Taylorovi (5-3) a Cory Clark vyplnil prvních pět s skóre 4-5.

Odborník nad 50 let: Jon Ortner se prosazuje v konkurenční třídě expertů nad 50 let pravidelným vyhráváním (kromě jména, které si pro sebe vytvořil jako profesionál 30 let)jít). Tato třída je obvykle tvořena profesionály ze 70. a 80. let, kteří nikdy nepřestali jezdit nebo závodit a jsou dnes stejně konkurenceschopní jako v mládí. Zpět v den, Ortner byl Yamaha Dealer podporovaný jezdec, který závodil v konkurenčním okruhu SoCal (Saddleback, Carlsbad a Indian Dunes). Dnes je jedním rychlým jezdcem přes 50 odborníků, který stále miluje závodění. Ortner jel celkově 1-1, ale skutečný závod byl mezi Dave Eropkinem (bývalý jezdec Hacienda Honda / PK Racing) a Williem Amaradiem ze slávy Lightspeed. Eropkin šel celkově za sekundu 3-2 a Amaradio za sekundu 2-6. Eropkin a Amaradio udržovali Ortnera čestného ve druhém motocyklu, který zůstal na zadním blatníku až do konce závodu. Per Hesselberg ze Švédska by zvýšil skóre 6-3 na čtvrté a Troy Lee (Troy Lee Designs) jel 5-4 na páté.

Tony Amaradio a Robby Bell.

Přes-60 Expert: Výhru získal kaskadér Hollywoord Mick Rodgers se skóre 1-1 na své Hondě a Tom Holmes na sekundu 2-2 na KTM. Švédští jezdci Bengt Johnsson a AMA Hall of Fame jezdec Lars Larsson šli po sobě oba motocykly s vícenásobnými přihrávkami a Johnsson vyjel na vrchol s skóre 3: 3 (Honda) za celkově třetí. Lars Larsson umístil KTM na čtvrté místo se skóre 4: 4.

Přes-40 Střední: Suzuki nasedl a švédský jezdec Nicklas Johansson šel celkově 2-1 s Ronem Shulerem (Kawasaki) na druhém (1-2). Jezdec Aussie Dan Alamangos (KTM) by šel na třetí místo na 3: 3. Tim Morton (Honda) se umístí na čtvrtém místě s 4-4.

Vet Nováček: Sam Ramirez umístil své Yamaha na první místo s celkovým skóre 1-1. Todd Huegel nasadil na TM celkem celkově 3: 2 a John Perry (Yamaha) udělal trek z Duranga v Coloradu, aby se dostal na 5-3 za třetí. Will Harper (Kawasaki) půjde 4-4, zatímco závodní instruktor Mercedes Benz AMG Ernie Becker půjde za svůj dvoutaktní motor KTM 6SX na páté místo za 5: 250. TM distributor Pete Vetrano skončil na šestém místě.