REM GLEN HELEN MOTOCROSS: AECK, DIETRICH, O'NEAL, TAYLOR & VOHLAND SHINE

Terénní hvězda Ricky Dietrich (39) vyhrál první moto ve třídě 450 Pro, ale jeho druhá 4. motocykl ho celkově obsadila na třetím místě. Fotografie: Jody Weisel

Minulý týden nemohli motokrosoví závodníci REM závodit v Glen Helen, protože poslední pes stojící offroadový závod využíval celý park. Tento víkend se na národní trati uskutečnil ročníkový závod Scott Burnworth, REM na horní trati a nedělní 10hodinová vytrvalostní závodnice Glen Helen, která připravovala své jamy pro ranní start.

Dennis Stapleton naráží koule z vnější zdi na tomto velmi strmém kopci. Stapo se snaží dostat na opačnou stranu trati a připravit se na pravo dolů z kopce. Fotografie: Jody Weisel

Motokrosoví závodníci si nemohou zvyknout na neobvyklé počasí v SoCal 2019. Začátkem minulého týdne se tempy pohybovaly kolem 100 stupňů v Glen Helen, ale v době, kdy se tento víkend konal REM Motocross, temps klesl na vrchol 70. let. Jedna věc, kterou se závodník Glen Helen v průběhu let naučil, je, že jakmile se zahřeje, zůstane horká - a proto je snadné se přizpůsobit teplotám varu, protože překvapivě se den po 95 stupních cítí opravdu skvěle týden 100-stupňových dnů. V roce 2019 však počasí Glen Helen prošlo horkými dny, chladnými dny a deštivými dny. Nikdo si nestěžuje na chladné počasí, je jen těžké přijít na to, co se má nosit. Toto byl nejchladnější začátek roku SoCal od roku 1962.

Holandský jezdec Ralf Schmidt byl navržen, aby pomohl testovacím jezdcům MXA dozvědět se více o motoru BRC 500cc (který se hodí do rámu KTM 250SX). Kompletní motor je vyroben v Kanadě jako úvodní způsob, jak získat KTM 500SX. Fotografie: Dan Alamangos

Závody tento týden byly zvláště intenzivní ve třídě 450 Pro mezi Coltonem Aeckem, Ricky Dietrichem a Richardem Taylorem. Odborníci nad 50 let byli psí souboj mezi Mikem Monaghanem (2-1), Nickem Watersem (3-2), Scottem Lindleym (1-4) a Joe Sutterem (5-3). Monaghan získal vítězství ve třídě Over-50 Experts a poté se vrátil na 2-2 v Over-60 Experts za Dave Eropkinem 1-1, ale před Randy Skinnerem 3-3 a Joe Pena 4-5. Ve třídě Over-50 Elite nebylo pochyb o tom, že vítězem byl Eddie Davis (1-1), ale za ním byly pochybnosti o výsledcích, když Craig Davis získal druhé místo s 4-2, Kevin Barda třetí s 3- 3 a Jon Ortner čtvrtý s 2-4. Max Vohland závodil se svými KTM Supermini ve třídě 125 Intermediate, ale neměl problémy s ostatními Intermediates a některými Pros.

Zde je detailní pohled na BRC 500 MXA. BRC vrhá pouzdra na válce, hlavy válců a středy a prodává motor jako sadu. Fotografie: Daryl Ecklund

Nejlepší rodina v REM pocházela ze Simi Valley. Ryan Circocco byl druhý ve třídě 450 Intermediate, Garrett Circocco byl třetí ve 450 Intermediates, Nick Circocco byl třetí ve třídě Over-50 Novice a Joey Circocco zvítězil ve třídě Inter-40. Dentonové - Andrew, první v kategorii 450 Intermediate, a Bradley, pátý v kategorii 450 Pro, byli velmi solidní bratr.

Joey Cirocco (154) použil tuto děrovačku na 1-1 ve třídě přes-40 středně pokročilých. Steve Edwards '(401) druhé místo celkově pomohlo produkovat první jeden-dva Suzuki rozmítání v poslední paměti. Fotografie: Jody Weisel

Foto jedna: Nick Cirocco (257) má trochu potíže dostat své přední kolo do vnitřní drážky, ale když se Craig Harvey (101) rozhodne změnit čáry na poslední vteřině, on a Jason Aeck (51) se srazí. Foto: Rich Stuelke

Foto dvě: Jak Jason Aeck (51) začíná na vysoké straně, Harvey (101) rozhodne, že by se měl možná pohybovat dál. Nakonec Nick Cirocco skončil na třetím místě ve třídě nad 50 nováčků, zatímco Craig Harvey byl čtvrtý ve více než 40 nováčcích a Jason Aeck byl na 7. místě v 50 nováčcích. Foto: Rich Stuelke

Na příští tři víkendy, 22. června, 29. června a 6. července, je REM vypnutý - což umožní několika závodníkům, kteří jsou zraněni na koni, uzdravit se před druhou polovinou závodní sezóny REM (která nekončí až v sobotu) před Vánoci).

Richard Taylor (44) šel na 2-2 bodů s Coltonem Aeckem, ale Aeckovi 4-3 se zvítězil ve třídě 1 Pro. Fotografie: Jody Weisel

3-4 hráčky Giovanni Spinali nebyly dostatečně dobré proti Alan Jullien, Mike Carter a Ralf Schmidt ve třídě Expert nad 40. Fotografie: Jody Weisel

Pokud nejdete na REM, jdete dolů. Fotografie: Jody Weisel

To jsou hvězdy rychlé třídy nad 50 let. Jsou zleva doprava - Dan Alamangos (35), Jon Ortner (10), Pasha Afshar (L7), Mike Monaghan (36), Joe Sutter (111), Craig Davis (811), Ron Shuler (33), Kevin Barda (852), Phil Dowell (23) a konečný vítěz Eddie Davis (155). Foto: Rich Stuelke

Randel Fout MXA (45) byl zaneprázdněn testováním odpružení WP XACT Pro Cone Valve na 2019 KX450 a udělal kola na BRC 500. Fotografie: Jody Weisel

Aryton Ward, syn Jeffa Warda, nechává všechno viset ve třídě 250 Pro. Aryton byl celkově druhý s 4-2. Fotografie: Jody Weisel

Slavný motorkář Ketchup Cox se v Glen Helen objevil na závodě historických veteránů, ale přišel k REM jámám, aby navštívil se svými starými kamarády MXA. Fotografie: Kyoshi Becker

Bývalý závod Grand Prix Rob Andrews (vlevo) byl na dovolené v SoCal, ale chtěl jít do Glen Helen, aby viděl Kurt Nicoll (na ročníku závodu na národní trati) a MXA chlapce (na trati REM), než zamíří domů. Tady Rob chatuje s Pashou Afsharem a Markem Donaldsonem - oba hollywoodští kaskadéři. Foto: Ernie Becker

Testovací jezdec MXA Willy Musgrave se vzdal motocrossu, aby se zaměřil na svou společnost na motokárách MRC a na kvetoucí závodní kariéru syna Billyho Musgraveho, který byl také testovacím jezdcem MXA, ale nyní je trojnásobným šampionem National Karting. Fotografie: Kyoshi Becker

Jimmy Mac ze slávy „Jody's Box“ přinesl své dobrodružné kolo Suzuki DR400 na REM, aby mu Jody (vpravo) mohl pomoci zastavit, než se vydá na cestu po všech polních cestách přes Oregon, Washington a Kanadu. Foto: Jon Ortner

Koordinátor kaskadérů v Hollywoodu a pilot letecké společnosti. Mic Rodgers (115) zvítězil ve třídě nad 65 let, zatímco pilot Joe Melton (14) stále pracuje na své kondici pro veterináře MXDN na zámku Farleigh. Fotografie: Kyoshi Becker

Tito tři jezdci, Kevin Barda (852), Jon Ortner (10) a Eddie Davis (155), závodili tak blízko ve třídě Elite Over-50. Davis šel 1-1. Robert Pocius (153) byl třetí z více než 50 meziproduktů a byl rád, že ho lapili jen jednou. Foto: Ernie Becker

Fresno's Brandon Oakes (X706) a Ryan Lewis od Apple Valley (X767) jsou zjevně terénní závodníci, kteří se rozhodli dostat se do malého tréninku před nedělními deseti hodinami vytrvalostního závodu Glen Helen. Foto: Ernie Becker

Toto je první tři ve třídě Vet Novice - kromě v opačném pořadí. David O'Connor (30) vede Daniel D'Agostino (38) a Chris Ayers (86). D'Agostino přišel závodit na SoCal Vintage Classic, ale jeho Suzuki RM1997 z roku 400 se zlomilo, takže si půjčil moderní motorku a ve Vet Novices jel 2: 2. Chris Ayers (86) tu možná bude končit, ale vyhrál by 1: 1. Fotografie: Kyoshi Becker

Písek a Pee-Wees jsou hořlavá směs. Foto: Rich Stuelke

Jihoafrický Alan Jullien (70) právě přešel na Hondu, ale říká, že to byl „zápas v nebi“. Alan vyhrál třídu expertů nad 40 let. Fotografie: Kyoshi Becker

Tento týden získal cenu „Greg Groom Creative Line Award“ tento týden Richard Taylor, který použil berm z trati k projetí Johna Roggera (22). Bohužel pro Richarda byl promotér REM Frank Thomason 50 metrů daleko, když Richard použil linii, která byla mimo trať. Fotografie: Dan Alamangos

Až se příště objeví Richard Taylor, propagátor REM Frank Thomason zablokoval linii podvodníků oranžovými kužely, ale mohl Richardovi potrestat jedno kolo a neudělal to. „Greg Groom Award“ je pojmenována po nechvalně známém závodníkovi REM Gregovi Groomovi, který nikdy neviděl stopu, kterou nedokázal snížit. Fotografie: Dan Alamangos

Mark Tilley (22) a Bjorn Viney (53) si navzájem poskytují dost místa, aby přežili. Viney by vyhrál třídu 250 Pro nad Arytonem Wardem. Fotografie: Dan Alamangos

Tristian Higgins (411) byl nejodvážnějším mužem v REM, když se rozhodl závodit na skalnaté trati bez rukavic. Fotografie: Dan Alamangos

Tohle je tým irských motokrosových národů z roku 2019. No, alespoň vydání REM. David O'Connor z KTM a jeho krajan James Farrell měli v Glen Helen zábavný den. Fotografie: Dan Alamangos

Irský James Farrell (194) brzdí svůj TM MX300 na konci přední roviny. Fotografie: Jody Weisel

Nyní je to motokrosová fotografie, kterou ocení každý arborista. Ricky Dietrich pozoruje malého ptáka. Fotografie: Dan Alamangos

Steve Chandler (306) získal vítězství nad 60 hráčů s 1-1 na dvoudobém TM. Fotografie: Mark Donaldson

Bývalý policejní náčelník Charlie Beck v Los Angeles bude v pokušení dát lístku na překročení rychlosti přes 60 expertů Mike Mongahan (36), ale začali na různých branách a Monaghan, druhé místo jezdce elity, lapuje Beck, druhé místo Over -65 Střední. Fotografie: Mark Donaldson

Braden O'Neal se ve třídě 4 Pro zúčastnil 3-450. Mark Donalson si stanovil dobrou fotografii a Braden ji položil, aby se dostal dovnitř Foto: Jon Ortner

Nečistoty na dně kopce byly opravdu dobré - záleží na tom, zda jste je hrabali nebo jedli. Foto: Jon Ortner

Brian Medeiros byl na druhém místě v prvních 250 motocyklech, ale ve druhé motohodině ztratil přední brzdu a musel se v motocyklu dva probojovat na 4. místo. Závod bez přední brzdy na kopcovitém okruhu Glen Helen je neuvěřitelně obtížný. Foto: Jon Ortner

Kent Reed jel 3-3 ve třídě Inter-60. Foto: Jon Ortner