REM GLEN HELEN MOTOCROS RACE REPORT: SO CAL VERZE „Gone With WIND“… PŘEČTĚTE, ŽE „GONE S WINS“

Fotografie Dan a Chris Alamangos

Lyle Sweeter (55) vede třídu expertů přes 60 odborníků prostřednictvím sekce REM pro horskou dráhu. Sweeter skončil na druhém místě, zatímco Patrick Flynn (23) získal celkově třetinu.

Říká se, že v Glen Helen jsou jen dvě sezóny? horké nebo větrné. Tento víkend byla Glen Helen větrná. Jak větrné to bylo? Závod Pro-Am na národní trati AMA byl zrušen. Zrušil REM? Ani náhodou. Protože dráha REM je umístěna nad trasou Glen Helen National a zasunuta do kaňonu, který ji chrání před nárazy, není ovlivněna tak špatně jako dolní dráha. To neznamená, že vítr nefoukal, ale většinou byl v boxech dráždivější než na trati.

Randel Fout byl jedním ze čtyř testovacích jezdců MXA, kteří závodili na MXA Derek Howerton Replica KTM 250SX. Každý testovací jezdec přepínal mezi motocykly na akciovém KTM a Howerton's Fox Factory s pozastavenou a FMT poháněnou KTM s klesáním a půl. Fout jel 2-2 ve třídě Over-40 Pro.

REM startuje dlouhý řetězec 11 přímých závodů, které sahají až do února? A pro všechny jezdce zavádějí dvacetiminutové motocykly. Když se jezdci ukázali, vítr nebyl problém. Závodili.

Švédský jezdec Andreas Ovgaard se nikdy nezastaví, jak dokazuje jeho roost, protože klidně chvíli kontroluje, zda jeho zadní pneumatika klesá. To nebylo! Ovgaard vyhrál 450 Pro třídu.

VÍTĚZOVÉ: Andreas Ovgaard zvítězil ve třídě 450 Pro. Robbie Wageman, syn bývalého národního jezdce AMA Russ Wageman, vyhrál 250 mezistupně. Kevin Barda, syn umění Barda, vyhrál třídu Over-40 Pro. Will Harper z indické Dunes sláva vyhrál Over-50 Intermediates. Val Tamietti, jezdec Maico, který roky vlastnil Saddleback Park, vyhrál třídu expertů nad 50 let. Pasha Afshar vyhrál třídu nad 40 nováčků. Paul Doebereiner vyhrál třídu nad 50 nováčků. George Kohler vyhrál třídu expertů nad 60 let.

Val Tamietti získal vítěze Over-50 s vítězstvím 2-1 na dvou-taktním tahu Yamaha YZ250 nad 1-3 Grega Nelsona, 4-2 Dave Eropkina a 3-4 Mika Monaghana.

PÁTEK MÍSTNÍCI Bob Marino skončil na pátém místě ve třídě Inter-50. Nicole Dorsey byla pátá ve třídě 450 nováčků. Robin Hall použil 10-3, aby získal páté místo ve třídě nad 40 nováčků. Mitch Evans byl pátý ve třídě nad 50 nováčků. Lars Larsson byl pátý ve třídě expertů nad 50 let.

AMA Hall of Famer, 1971 Trans-AMA Support Class Champion a zakladatel THOR Lars Larsson pronásleduje Jody Weisel ve třídě expertů nad 60 let. Lars je na Howertonově KTM 250SX s dvoudobým tahem a jel 5-5 na Jodyho 4-4. Lars a Jody spolu závodili po celá desetiletí, což pravděpodobně vysvětluje, proč oba nosí boty Alpinestars Super Victory ze staré školy.

NEJVĚTŠÍ TŘÍDA: Více než 50 nováčků a více než 40 nováčků soubojilo o „největší třídu dne“, přičemž více než 40 nováčků vyhráli další čtyři jezdci. Pasha Afshar vyhodil své kolo do praxe, ale byl schopen sdílet RM-Z450 Grega Nelsona. Byl to šťastný krok pro Pashu, když šel 2-1, aby získal více než 40 nováčků a řekl, že míří do obchodního zastoupení, aby si koupil RM-Z450. Terry Varner s Pashou rozdělil 2-1 a 1-2 dny, ale dostal krátký konec hůlky. Cory Clark byl celkově třetí s 4-4. Kendall Stanley byl čtvrtý s 3-6

V meziproduktech nad 50 let Harper zametl oba motocykly před pěti nejlepšími Jeffem Fahym, Joe Sutterem, Randym Skinnerem a Bobem Marinem.

Kevin Barda zametl oba motocykly třídy Over-40 Pro.

250 NOVINY: Japonský jezdec Ryusei Otsuka, pod vedením džentlmona Jima Holleye, vyhrál 250 nováčků s Noahem Hickersonem, Stevenem De Rose, Tylerem Nicholsem a Nicole Dorseyovou.

Šampionka švédské ženy Sara Pettersson se pokusila tuto dvojnásobnou třídu na REM. Vzhledem k velmi dlouhým motocyklům a skutečnosti, že musela závodit se svými motocykly zády k sobě, byste si mysleli, že by se Sára unavila, ale místo toho se její zadní trh s náhradními díly zlomil a její den skončil po třech motoch. Za Robbieho Wagemana a Kordela Cara získala třetí místo ve třídě 250 Intermediate.

Australský Chris Alamangos vyhrál třídu Vet Novice na Yamaha YZ125 vyzdobenou ve žlutém plastu UFO.

Jeff Fahy (31) je trochu před svou pravou nohou. Jeff odešel 2-4 za 1-1 Wille Harpera ve třídě Inter-50.

Některé předčasné přestávky v Glen Helen jsou velmi strmé, ale vítěz expertů nad 60 let George Kohler má velmi jedinečný přístup k nasávání volného pádu.

Kent Reed (491) uvádí vizuální definici „zkřížených“. Kent přežil tento faux pas, aby za sekundu ve třídě nad 2 nováčků za Paulem Doebereinerem, ale před Syd Woods, přežil 3-50 sekundy.

Mike Phillips se odmlčí zamyslet se nad životem dobrého života? a jen v případě, že zapomene, kde je, na kopci je obrovská připomínka.

REM proběhne další tři hříchy 2013? Pak závody 4., 11, 18 a 250? Následované závody 1., 8,15., 22. a 1. února. První volno bude 2014. března XNUMX. Více informací o závodech na REM jdi na www.remsatmx.com