REM GLEN HELEN: KORUNU NEMŮŽETE ZÍSKAT JEDNOU ZÁVODEM, ALE MŮŽE BÝT JEDINÝM, KTERÝ VYHRAJETE

Pete Murray minulý týden vyhrál třídu Expert nad 60 let na YZ125, takže když se tento týden objevil na YZ450F, byl to hotový závěr. Murray je čtyřnásobný mistr světa veterinářů (a současný mistr světa nad 60 let). Ve skutečnosti byli v tomto závodě čtyři jezdci, kteří byli v první desítce mistrovství světa veteránů 2020 - Murray (1), Reisinger (2), Harper (3) a Mike Monaghan (8) Fotografie: Dan Alamangos

Protože první sobota roku 2021 připadla na 2. ledna, netrvalo dlouho, než se v SoCalu začalo závodit. REM plánuje uspořádat nejméně 30 závodů v roce 2021, což potěší tvrdé REM závodníky jako škeble. Stejně jako všichni motokrosoví závodníci v Americe utrpěli během měsíců uzamčení bez pádu brány, jen s mnoha jezdeckými tréninky. Když se na konci května roku 2020 konečně začaly závodit, bylo horko, aby se vrátily k výprasku a bití se svými kamarády. REM však nikdy nedokázal vymyslet závody, které zmeškali, a každá organizace závodů, která byla vyřazena z jejich běžných závodních tratí, hledala Glen Helen jako místo pro pořádání jejich akcí - stala se nejžhavější komoditou ve městě.

Justin Muscutt (816) měl velký náskok v první 450 Pro moto, dokud nenastoupil do těsné, stoupavé, 180stupňové, pravé zatáčky před cílovou páskou. Zatlačil přední část a šel dolů, což umožnilo Havajanovi Brianovi Medeirosovi, aby ho předal za vítězství. Fotografie: Mark Chilson

Pro Glen Helen nebylo neobvyklé pořádat každý víkend pět závodů. Naštěstí mají dvě velké motokrosové tratě, amatérskou trať Supercross, terénní kamionovou dráhu Lucas Oil (pro Scrambles a side-by-side) a kilometry stezek pro Grand Prix a vytrvalostní závody. Každý závodník doufá, že rok 2021 je o něco méně hektický a že všechny ostatní tratě začnou pořádat více závodů, aby zmírnily víkendové davy v Glen Helen. Je dobré poznamenat, že první víkend roku 2021 byl REM jediným závodem v sobotu a v neděli se konal novoroční Grand Prix.

Brian Medeiros (934) zvítězil v první jízdě 450 Pro a v posledním kole vedl druhou jízdu (před cílovou páskou to udělejte až do těsné, do kopce otočené pravice o 180 stupňů). V závěrečné zatáčce, když byla v dohledu šachovnicová vlajka, skočil do Brianovy řady lapač a zatlačil ho do břehu na levé straně trati - což Justinu Muscuttovi poskytlo dostatek prostoru, aby si odnesl vítězství v moto a celkově. Fotografie: Mark Chilson

Ne každý tak dychtil vymanit se z vánočních a novoročních radovánek, aby si druhý den nového roku připnul boty na závod. Ale u starých lidí tomu tak není. REM nabízí všechny velké cyklistické třídy podle věkových skupin, úrovní dovedností a velikosti motoru az nějakého důvodu přitahuje obrovské skupiny závodníků nad 50 a nad 60 let. Ukázalo se, že žádná skupina závodníků není tak oddaná jako staří muži. Chtějí závodit. Chtějí závodit každý víkend. Chtějí každý víkend závodit ve dvou třídách. Jsou velmi rozrušeni, pokud každý víkend není závod. Ale 2. ledna 2021 byli šťastní, že závodili - tak šťastní, že jezdci ve věku nad 60 let tvořili 40% jezdců v REM.

Brian Medeiros (vlevo) a Justin Muscutt (vpravo) byli testovacími jezdci MXA, spolubydlícími a ve stejném roce získali své licence AMA Pro. Oba nyní pracují v motocyklovém průmyslu. Fotografie: Dan Alamangos

Zde je fotografická esej o prvním závodě roku 2021 s fotografiemi Dana Alamangose, Jody Weisela, Marka Chilsona, Marka Donaldsona, Richa Stuelkeho a Jona Ortnera (ten den závodili všichni kromě Chilsona).

Pouhé tři zatáčky do závodu, trať zametá pravou zatáčkou a jde nahoru a přes tento kopec do kaňonu na druhé straně ...

… A pak, o 15 sekund později, vyjdou jezdci přes hřeben 20 stop od místa, kde šli nahoru a sestoupili opačným směrem (strom je vidět na obou fotografiích). Jezdci na spodní straně vypadali jinak než ti na fotografiích nahoru, ale to proto, že už prošli hřebenem, než byla vyfotografována první fotka. Fotografie: Jody Weisel

VÝSLEDKY ZÍSKEJÍCÍ 60
1. Pete Murray (Yam) .. 1-1
2. Robert Reisinger (Hus)… 3-2
3. Ed Guajardo (Yam) ... 2-3

Will Harper (7) a Robert Reisinger (98) navázali na místo, kde skončili, v bitvě o desku Glen Helen číslo jedna v roce 2020. Robert šel na druhé místo za Pete Murrayem 3-2 a Harper na čtvrté místo mezi experty nad 4 let. Nechte pronásledování 4 bodů začít. Fotografie: Mark Chilson

VÍCE NEŽ 60 PŘEDBĚŽNÉ VÝSLEDKY
1. Luc De Ley (plyn) .. 1-1
2. Marc Crosby (KTM)… 2-2
3. Frank Emerson (Hus)… 3-3

Sláva Eda Guajarda ze stanice Zaca rozdělila duo Reisinger / Harper na obě mota a skončila celkově na druhém místě s Robertem Reisingerem z 6D Helmets, ale skončila třetí na skóre moto 2-3 a 3-3. Foto: Jon Ortner

3. Mark Homan (Yam)… 3-3

Bývalý Pro Saddleback Pro Luc DeLey se vrátil ke svým kořenům. Zde dává grafické zobrazení toho, jak hluboko pod zemí je, když skáče z vrcholu Mt. Whitney. Fotografie: Dan Alamangos

VÝSLEDKY PRO NAD 50 XNUMX
1. Jon Ortner (Yam) .. 1-1
2. Ron Shulr (KTM)… 2-2
3. Alan Julien (Yam)… 3-3

Mark Donaldson (94) a Carl Gazafy (176), kteří museli být podivnou náhodou, předvedli přesně stejný převodový stupeň. Bylo to zvláštní, protože Donaldson a Gazafy se navzájem neznají mimo trať a vybavení pochází od startovní zásilkové značky s názvem „True MX“. Nejen, že měli stejné vybavení, ale byli ve stejném závodě a závodili bok po boku.
Fotografie: Dan Alamangos

VÝSLEDKY ZÍSKEJÍCÍ 50
1. Mike Carter (Hon) .. 2-1
2. John Griffin (KTM)… 1-2
3. Nick Waters (Yam)… 4-4

Začátkem tohoto týdne pršelo tak silně, že cesta k Glen Helen byla v úterý uzavřena kvůli povodním. První zatáčka REM musela být kvůli dešťovým kolejím přesunuta dolů ze svého strmého břehu. Will Harper dostane děrovku s Peteem Murrayem (7), Robertem Reisingerem (98), Randy Skinnerem (383), Daveem Eropkinem (811) a Gregem Groomem (596).
Fotografie: Mark Chilson

VÍCE NEŽ 50 PŘEDBĚŽNÉ VÝSLEDKY
1. Bill Reimer (KTM) .. 1-1
2. Glen Tatum (Yam)… 2-2
3. Ernie Becker (Hus)… 3-4

Všichni v Glen Helen považují tyto parkovací značky pro MXA za legrační vtip, ale vycházejí z reality, že přesně tam Jody a gang MXA každý týden parkují. Fotografie: Dan Alamangos

VÝSLEDKY NOVÉHO 40 LET
1. Lamont Dusseau (Yam) .. 1-1
2. Gary Taylor (KTM)… 2-2
3. Michael McCune (Hon)… 3-3

Tento týden byla na REM spousta oranžových přileb, protože MXA pokračuje v testování 2021 450 Shootout. Přestřelka na sedm kol čekala, až se objeví GasGas a Suzuki. Fotografie: Jody Weisel

VÝSLEDKY NOVÉHO 50 LET
1. Geoff Patterson (Kaw) .. 1-1
2. Frank Hartsell (Hus)… 2-2
3. Jim Gonzalez (KTM)… 4-3

Jon Ortner zvítězil ve třídě elitních hráčů nad 50 let, ale v AMA Pro z 1980. let 250. století bylo vzrušení z běhu celkově třetí na kolo, když byla jeho třída kombinována s třídami Pro. Zde se vítěz 49 Pro Billy Lea (450) zaměří na Ortnerovy Simi Valley Cycles YZXNUMXF. Fotografie: Mark Chilson

8. Suzuki… 1%

Will Harper vstoupil do 2021 Husqvarna FC450 Rockstar Edition. Pokud se podíváte pozorně pod pravou paži Willa, uvidíte Roberta Reisingera (98), který se snaží přihrát. Fotografie: Dan Alamangos

John Caper je zpět mezi živými - to je jako motokrosový závodník na plný úvazek. Je rád, že je uzdraven natolik, aby mohl znovu závodit. Photo: Jody Weisel

Jim Hanson míří do nového rohu, který míří dolů do písku přímo v kaňonu. Jediné, co musí udělat, je odbočit vpravo u kuželu. Fotografie: Jody Weisel

Nemůžete opravdu ocenit, jak mohutné jsou kopce a útesy v Glen Helen, ale tato fotografie vám ukazuje rozsah jejich velikosti. Písmena značky Glen Helen jsou vysoká 8 stop a nad jezdci (za drátěným plotem) je dokonce i část závodní dráhy REM. Fotografie: Mark Chilson

Tento sjezd je jen 75 stop od místa, kde byla natočena předchozí fotografie. Fotografie: Mark Chilson

Bývalý Saddleback Pro Luc De Ley (53) je šestým testovacím jezdcem MXA, který byl přidělen k závodu na 2021 GasGas MC450F. Na ostatních kolech máme spoustu času, takže si ztracený čas vyrovnáváme tím, že jezdíme na GasGas prakticky každý den. Foto: Jon Ortner

Justin Muscutt, který vyhrál třídu 450 Pro, pracuje pro KTM, Husqvarna a GasGas v oddělení tiskových vztahů. Tiskové vztahy v motocyklové společnosti znamenají, že jste závodník, mechanik a prodavač. Fotografie: Mark Chilson

Brian Medeiros se snaží trochu aerodynamicky zvednout položením svého modelu KX450 na rovinu. Foto: Rich Stuelke

Začátek má vítěz 450 Pro Justin Muscutt (816).

John Bosanko (101) jel 1: 1 ve třídě nad 65 let. Na prvním REM závodě roku bylo 40% závodníků v jedné z tříd nad 60 let. Foto: Jon Ortner

Mark Taylor (126) vyhrál třídu Vet Novice 1: 1. Foto: Jon Ortner

Gene Boere (62 v) pravidelně vyhrává třídu meziproduktů nad 60 let, ale tento týden ho John Bosanko a hrdina SoCal ze 1970. let Joe Root posunuli zpět na třetí místo - což snižuje tlak Gene z „Posuňte ho nahoru!“ dav. Foto: Jon Ortner

Dovozce TM USA Ralf Schmidt konečně dostal TM 112MX SuperMini, na kterém s TM pracuje již dva roky - proto se rozhodl závodit a vyhrával, dokud nenarazil ve strmém kopci. Foto: Rich Stuelke

Vypadá to, že je vodní vůz na trati, ve skutečnosti napájí trať Pee-Wee a tito jezdci se před cílovou páskou chystají odbočit do těsné, do kopce, 180stupňové, pravé zatáčky. Foto: Rich Stuelke

FOTOGRAFIE DAN ALAMANGOS, JON ORTNER, MARK CHILSON, RICH STUELKE, MARK DONALDSON & JODY WEISEL

REM je naplánován na závod 16. ledna, 23. ledna a 30. ledna. Další informace najdete na www.remsatmx.com or Klikněte zde pro REM stránku Facebooku.