REM GLEN HELEN RACE REPORT: CLASIC RACING S JUSTIN JONESEM, SEAN COLLIER, BOB RUTTEN & ROBERT REISINGER

Čtyřnásobný šampion Baja 1000 a zlatý medailista ISDE Justin Jones (2X) opustil motokros, aby se stal terénním závodníkem, ale stále ví, jak na to, jak dokazuje jeho skóre 1: 1 ve třídě 450 Pro. Fotografie: Dan Alamangos

Když se závodníci REM dostavili na sobotní pravidelně naplánovaný závod, přivítala je mnohem delší trať - dokonce delší než dříve nejdelší trať. Toto rozložení zahrnovalo vysokorychlostní písek a sedm kombinací do kopce / z kopce. Nejlepší na REM je, že promotér Frank a Myra Thomason vědí, jak závodit. Jsou to mistři v kombinování různých tříd do dvouvlnových startů, aby se závodníci mohli dostat ven z parku do 2:00. Je to rychlé, mota jsou dlouhá, trať je dobře připravená a všichni se chovají.

Sean Collier se rozhodl závodit na dvoutaktní YZ250, aby se připravil na příští sobotní dvoutaktní závod Pasha 125 Open v Glen Helen. Proč jel na YZ250, aby se připravil na závod 125. Zachraňoval svých 125. Sean šel ve třídě 2 Pro 2: 450, ale několikrát havaroval. Fotografie: Debbi Tamietti

S Pasha 125 Open příští sobotu byla většina dvoutaktních štamgastů v platnosti, ale těžcí stopaři 125 Pro si šetřili své štafety na to, co by mohlo být intenzivním měsícem a půl dvoutaktních závodů vedoucích na mistrovství světa ve dvoudobých motorech 3. dubna. Sean Collier se předvedl na dvoutaktu, ale byl to YZ250. Řekl, že příští sobotu se zúčastní závodu Pasha, ale nechtěl příliš brzy jezdit na 125.

Max Groom (959) se dostal do čela třídy 450 Pro, než se vpředu ujali Jones a Collier. Fotografie: Debbi Tamietti

Následují fotografie moto-fotografky Debbi Tamietti (s malou pomocí Dana Alamangose ​​a Jody Weisela). Debbi v poslední době nebyl na závodech, protože manžel Val si poranil ruku a ona zůstala doma, aby ho nakrmila kaší a setřela mu pot z čela. Muselo to fungovat, protože Val Tamietti se vrátil na druhém místě ve třídě Over-60 Expert na vypůjčeném YZ250. Užijte si fotografie a uvidíme se příští týden v Glen Helen.

Debbi je zpět. Foto: Jon Ortner

Ford Heit šel ve třídě 1 Pro na 1: 250. Fotografie: Debbi Tamietti

VÝSLEDKY PRO PRO 450:
1. Justin Jones (Hon)… 1-1
2. Sean Collier (Yam)… 2-2
3. Max Groom (KTM)… 3-3

Trať REM má ploché úseky, ale spojuje je strmé stoupání a ještě prudší sjezdy. Tristan Higgins (411) vede profesionály z kopce, který se při sestupu stále ohýbá doleva. Fotografie: Debbi Tamietti

450 VÝSLEDKŮ ZAČÁTEČNÍKŮ:
1. Nate Janis (Hus)… 1-1
2. Eric Miller (Yam)… 2-2
3. Tyler Eversman (Yam)… 3-3

Bývalý testovací jezdec Kawasaki a konstruktér přilby 6D to měli ve třídě Over-60 Expert po svém. Bruce Ashmore (111) byl šestý. Fotografie: Dan Alamangos

Val Tamietti (26) skončil na druhém místě mezi experty nad 60 let. Bývalá hvězda Saddleback porazila 3-3- Randy Skinnerovou GasGas, která šla 2-4. Fotografie: Debbi Tamietti

NAD 40 VÝSLEDKŮ NOVICE:
1. Eric Warrington (Hon) ... 1-1
2. Lamont Dusseau (Yam)… 2-3
3. Craig Peterson (KTM)… 4-2

Patrick Flynn (23) a Frank Emerson (75) vystavují několik kamenů v této pravé odbočce z kopce. Fotografie: Debbi Tamietti

NAD 50 VÝSLEDKŮ NOVICE:
1. Todd Polaky (KTM)… 3-1
2. Rodrigo Luna (KTM)… 2-3
3. Matthew Trussell (Yam)… 1-4

Bývalý šampion Baja Bob Rutten (83) jezdí každých pár týdnů z Utahu, aby závodil na REM. Vyhrál třídu Expert nad 65 let s výsledkem 1: 1. Fotografie: Debbi Tamietti

NAD 60 VÝSLEDKŮ NOVICE:
1. Angel Montoya (Hus)… 1-1
2. Owin Wright (Hon)… 2-2
3. Stephen Johnston (KTM)… 3-3

Hollywoodský kaskadér Mic Rodgers skončil na druhém místě mezi experty nad 65 let s výsledkem 3-2 Fotografie: Debbi Tamietti

MEZI 40 PŘEDMĚTOVÝMI VÝSLEDKY:
1. Steve Moore (KTM) ... 1-1
2. Kevin Weston (Kaw)… 2-2
3. Lamont Dusseau (Yam)… 3-3

Luc DeLey (74), který je náhodou sousedem Mitche Paytona, použil 1: 2 na překonání Lance Sloana 3: 2 a Tima Hoola 6: 1 pro zlato mezi 60 lety. Fotografie: Debbi Tamietti

MEZI 50 PŘEDMĚTOVÝMI VÝSLEDKY:
1. Mark Sandzmier (KTM) ... 2-1
2. Pete Anagnos (Hon)… 1-2
3. Hrabě Roberts (Yam)… 4-3

Australan Dan Alamangos (57) nemá rád bití, ale horší je, když šlehání rozdává Joe Sutter (111). Sutter šel 6: 1, zatímco Alamangos ve čtvrté a šesté ve třídě nad 4 let Expert. Fotografie: Debbi Tamietti

MEZI 60 PŘEDMĚTOVÝMI VÝSLEDKY:
1. Luc DeLey (KTM)… 1-2
2. Lance Sloane (KTM)… 3-2
3. Tim Hoole (Yam)… 6-1

Čtyřnásobný 250 národních šampionů Gary Jones (88) a Ed Guajardo (27) si museli sednout a popovídat si poté, co se oba vrhli do hlubin. Fotografie: Dan Alamangos

MEZI 65 PŘEDMĚTOVÝMI VÝSLEDKY:
1. Gene Boere (KTM)… 1-1
2. Tom Holmes (KTM)… 4-2
3. Tony Parson (KTM)… 3-3

Gary Jones (2) může stále létat, což dokazují jeho mistrovství světa veterinářů ve třídách expertů nad 30, nad 40, nad 50 a nad 60 let. Fotografie: Debbi Tamietti

VÝSLEDKY VÍCE NEŽ 65:
1. Bob Rutten (KTM) ... 1-1
2. Mic Rodgers (KTM)… 3-2
3. Gary Jones (KTM)… 2-4

Syn Garyho Jonese Justin není na motocyklu žádným hrbením, ale musí se hrbit, aby se jeho vysoké tělo vešlo na terénní kolo Honda CRF450X. Fotografie: Debbi Tamietti

VÝSLEDKY VÍCE NEŽ 60:
1. Robert Reisinger (KTM)… 1-1
2. Val Tamietti (Yam)… 3-2
3. Randy Skinner (plyn)… 2-4

Lars Larsson (58) je jednou z malé skupiny závodníků nad 70 let v REM, kteří nemají třídu, ve které by mohli závodit, a proto se scházejí ve třídě nad 65 let. 79letý Lars šel 2: 4, ale skončil v třícestném nerozhodném výsledku celkově druhý, ale jeho 2: 4 porazili Tom Holmes '4: 2 a Tony Parsons' 3: 3. Fotografie: Debbi Tamietti

VÝSLEDKY VÍCE NEŽ 50:
1. Bryan Friday (KTM) ... 2-2
2. Mke Davis (Hus)… 3-3
3. Chris Radzinski (Kaw)… 1-5

Nevíme, co Dan Alamangos natáčí, ale měl by se zastavit a místo toho namířit fotku Randel Fout, která měnila pneumatiky. Fotografie: Debbi Tamietti

Více než 50 elitních výsledků:
1. Luther French (KTM)… 3-1
2. Jon Ortner (Yam)… 2-2
3. Alan Jullien (KTM)… 1-3

REM trať tohoto týdne byla podstatně delší než v minulosti. Zde Jody Weisel (98) a Gene Boere (62) míří zpět na sever 40. Fotografie: Debbi Tamietti

John Griffin (7), Johnny Benskin (77) a Ralf Schmidt (73) se účastní těsného formačního létání. Fotografie: Debbi Tamietti

Miku Burgmeierovi 4: 2 ve třídě nováčků nad 50 let stačilo jen na celkové čtvrté místo. Fotografie: Debbi Tamietti

Rodrigo Luna (146) byl v žebříčku nad 50 nováčků celkově druhý s výsledkem 2: 3. Fotografie: Debbi Tamietti

Matthew Trussell (38), Tony Parson (68) a Mike Hillion (413) se tomuto logjamu vyhýbají v první zatáčce. Fotografie: Debbi Tamietti

George Pritchard (641) vyhrál třídu 85 pro začátečníky. Fotografie: Debbi Tamietti

První zatáčka na REM vypadá pěkně a plochě, když se k ní přiblížíte rychlostí…. Fotografie: Debbi Tamietti

… Ale jakmile se tam dostanete, stane se z toho strmě převýšený otočný talíř o 180 stupňů. Fotografie: Jody Weisel

REM má pěknou trať Pee-Wee hned vedle startovní čáry tratí REM, takže závodníci mohou vzít své děti s sebou, aby jeli 50 nebo 65 let, zatímco otcové závody. Toto je Logan Fout. Fotografie: Debbi Tamietti

REM je naplánován na závod 20. února (s dvoutaktním závodem 125 Pasha Open). Další informace najdete na www.remsatmx.com or Klikněte zde pro Facebookovou stránku REM

6000 $ 2021 PASHA 125 OTEVŘENO DVOUTLAKOVÉ ZÁVODY 20. února NA GLEN HELEN

Kabelka 6000 $ Pro rozdělená do tří tříd (Open Pro, Over-30 Pro a Over-50 Pro). První místo platí v každé třídě 1000 $, druhé místo 600 $ a třetí místo 400 $. Toto je závod pouze pro 125 (pro dvoudobé tahy do 150 ccm). Nejsou zde žádné amatérské kurzy, pokud chcete závodit s 125 dvoutakty, musíte při výhře přijmout peníze, i když jste nováček! Další informace najdete na www.remsatmx.com