REM GLEN HELEN RACE REPORT: MANO Y MANO NENÍ ZNAMENÁ MAN

Pro zvětšení klikněte na obrázky

JUSTINJONESDAJustin jones měl velký náskok v prvním závodě 450 Pro, když odhodil kolo. Vstal a skončil druhý. Justin vyhrál druhý motocykl za celkově i za peníze. Fotografie: Dan Alamangos

Po rozvrhu zapnutí a vypnutí pro první tři měsíce roku 2017 je REM opět na dobré cestě. Během následujících 7 týdnů budou závodit 9 hříchů - než odejdou na dva týdny volno pro Glen Helen 250/450 National. Se zimní deštěm je minulostí a teplotami v 80. letech se každý závodník REM rád vrátí za mříže. Glen Helen byl tento víkend rušným místem, protože v sobotu v neděli byly na národní trati kvalifikace Loretty Lynn, v sobotu neděli plus závod REM a v neděli na trati REM závody Old Timer. Pokud to nestačilo, proběhl automobilový závod rallye u Glen Helen truck track.

DENNISStapoDTDennis Stapleton závodil s projektem MXA KTM 450SXF, který byl postaven pro červnové vydání. Je vybaven příštím rokem WP AER vzduchové kuželové vidlice a nejnovější šok Trax drop-out. Fotografie: Dan Alamangos

Rozdělení značky v tomto týdnu zaznamenalo první změnu na prvním místě za měsíce. V šoku nebyl KTM v REM Glen Helen dominantní značkou. Namísto toho se Yamaha v tomto týdnu motokrosového závodu modře umístil na prvním místě. KTM byl na druhém místě s 33% a Honda na čtvrtém místě s 31%. Husqvarna (19%) porazil jak Kawasaki (9%), tak Suzuki (4%). TM měl 3%.

DEBdennisZde je pohled na vzduchem odpružené vidlice Cone Valve. Mají vzduch na jedné noze a kuželový ventil tlumí ve druhé. Na rozdíl od produkčních vidlic WP AER mají dva ventily Shrader - jeden pro kompresi a druhý pro odskočení. Fotografie: Dan Alamangos

Na polích se odehrávalo mnoho bitev - každá třída měla svou vlastní speciální značku přímého boje rychlostí. Udělejte si čas a podívejte se na fotky Dana, Jodyho a Debbiho sobotního motokrosového závodu. Přejeme vám, abyste tu byli také.

JUSTINmuscuttJWJustin Muscutt (116) měl ve třídě 4 Pro za Justinem Jonesem a Brentem Roussem 3-450 den. Fotografie: Jody Weisel

JODygeorgeDTBývalý testovací jezdec MXA George Kohler (84) sestoupil z Carson City v Nevadě, aby znovu závodil v REM. Je to 7hodinová jízda (jednosměrně). Zde, George a Jody Weisel (54), souboj ve třídě Inter-60 Intermediate. George jel 2-1 (Jody šel 6-4 na páté). Fotografie: Dan Alamangos

TODDgravittJWTodd Gravitt (4) pluhuje příkop na své cestě na druhé místo ve třídě expertů nad 40 let. Fotografie: Jody Wesiel

RALFschmidtDAHolanďan Ralf Schmidt (73) je pronásledován Robertem Reisingerem (96) ve třídě expertů nad 40 let. Ralf získal celkové vítězství s skóre 3-2. Moto vítězové Todd Gravitt a jihoafrický Alan Jullien zálohovali své moto vítězství s cíli z top 5. Fotografie: Dan Alamangos

LARSlarssonDTZávodník AMA Síně slávy Lars Larsson tráví zimu v SoCalu a po rozmrznutí sněhu se vrací do Švédska. Příští sobotu před závodem ve Stockholmu bude závodit ještě jeden závod REM. Když je Lars v Kalifornii, Jody dá Larsovi závod KTM 450SXF vybaveného ventilem Cone Valve - Jody nechce vidět odchod svého starého přítele, ale pro změnu chce závodit na svém vlastním kole. Fotografie: Dan Alamangos

DebdanDan Alamangos (24) byl jedním ze tří testovacích jezdců MXA, kteří byli přiděleni ke zkušebním režimům pro MXA 2017 Honda CRF450 - další dva byli Randel Fout a Jeremy Lasater. Když Jeremy havaroval v prvním kole závodu 450 Pro a zranil koleno, Randel zvedl vůli. Pokud jde o Dan, rozdělil svůj čas mezi MXA KTM 350SXF a CRF450. Fotografie: Debbi Tamietti

DEBtraxMuseli jste se důkladně podívat, abyste šokovali CRF450 MXA. Jedná se o výpadek WP Trax (navržený pro model 2017 CRF450). MXA měl hodně štěstí s pozastavením WP na našem 2016 CRF450, takže jsme přesvědčeni, že by vyřešilo mnoho problémů se šokem CRF. Fotografie: Debbi Tamietti

DEbkoneventilyPřední vidlice na našich CRF450 byly vyměněny za vidlice WP Cone Valve. Každý hardcore majitel KTM si přeje, aby měli vidlice Cone Valves - nyní se k přehlídce mohou připojit majitelé Honda. Skvělé vidlice na KTM a také na Honda. Nemuseli jsme dělat žádné mody, oni se přišroubovali. Fotografie: Debbi Tamietti

PETEVetranoJWPete Vetrano (37) vyhrál Over-Novices a skončil na 11. místě v Over-50 Intermediates. To by vám mělo říct, jak tvrdá je třída nad 50 let v REM. Jak může Pete závodit ve třídě začátečníků i ve střední třídě ve stejný den. Podle pravidel veteránského motokrosu může přes-50 středně pokročilý klesnout o jednu úroveň dovedností, když klesne o 10 let (jako u více než 40 nováčků). Jezdci nad 40 let si nemohou stěžovat, pokud vyhraje chlap o 15 let starší. Fotografie: Jody Weisel

JONriceDAJon Rice (51) je ikona vnuka šedesátých let John Rice a syn bývalé ženy WMX ženy Tami Rice. Jon dělal comeback na motokrosu po podivné nehodě, kde přemohlil zpevněnou silnici na svém prašném kole a odletěl z útesu - lámal více než několik kostí. Fotografie: Dan Alamangos

DEBlutherLuther French (2) čelil nejtěžší konkurenci, kterou viděl od ukončení 8. místa ve třídě expertů nad 50 let na mistrovství světa 2016 veterinářů. Luther musel čelit lícem dolů Eddie Davis (155), Pete Murray (druhý na mistrovství světa veterinářů), Jon Ortner (5. na mistrovství světa veterinářů) a Bob Weber (šestý na mistrovství světa veterinářů). Luther šel 1-1, Ortner 2-2, Davis 4-3, Murray 3-4, Weber 6-5 a Phil Dowell vyhrál pět nejlepších s 5-6. Fotografie: Debbi Tamietti

DEB50začátekToto je třída nad 50 hráčů v prvním kole. Vedoucími zleva doprava jsou Bill Reimer (71), Robert Pocius (153) a Robbie Carpenter (132). Pokud však hledáte vítěze, nedívejte se na přední stranu smečky. Glen Tantum (9) je v levém rohu fotografie. Glen šel celkově 1-2. Fotografie Debbi Tamietti

DEBpashaPasha Afshar (L7) vychází z kaňonové části dráhy REM pod tlakem Todda Gravitta (4). Fotografie: Debbi Tamietti

DEBjoshJosh Fout (39) zametl oba motocykly třídy 450 Nováček. Bradley Cole (14) skončil na čtvrtém místě 2-6. Fotografie: Debbi Tamietti

DEBcaperJohn Caper (44) Mechanixa Weara roztrhl biceps svaly před šesti měsíci. Po operaci, aby ji znovu připojil, byl tento víkend zpět v akci v REM. Jeho ruka zvedla ruku a připravuje se na Mammotha. Fotografie: Debbi Tamietti

DEBbrandonOpírá se Doug Reid (71) nebo Zack Randolph (214) Brandona vybočuje? I když to nevědí, ale oba mají jinou verzi než tel. Zack se umístil na druhém místě ve třídě 3 nováčků, zatímco Brandon Reid byl na třetím místě s 2-450. Fotografie: Debbi Tamietti

Závody REM Motocrossu opět příští sobotu 8. dubna a na Světovém šampionátu dvou-stroek o víkendu poté by mělo být mnoho dvoutaktních jezdců, kteří se účastní shakedownových závodů před velkým zúčtováním 15. dubna. Více informací najdete na www.remsatmx.com