REM GLEN HELEN ZÁVODNÍ ZPRÁVA: NOVÉ ROZVRŽENÍ VEDE K INTENZITNÍM BOJŮM

Sean Lipanvich (505) vyhrál na své bílé KTM 450SXF obě mota třídy 450 Pro. Fotografie: Debbi Tamietti

FOTOGRAFIE DEBBI TAMIETTI

REM v pravidelných intervalech měnil svoji stopu a začal přidávat nové úseky zpět do oblasti Bud's Creek v masivním motokrosovém parku Glen Helen. Minulý týden sjeli jezdci ze strmého kopce, přes dva sjezdy a zpevněnou cestu, než provedli pravou sjezdovku, aby se dostali rovně na K-Rail. Tento týden jezdci vstoupili do nového úseku neotočením za zpevněnou cestu, ale místo toho sjeli další dva sjezdy, než zametli doprava, aby se dostali rovně na K-Rail. Jednalo se o skutečnou „vzrušující jízdu“, kde jste museli zvolit rychlost odpovídající vaší ochotě zasáhnout další pokles rychlostí.

Jihoafričan Alan Jullien (70) pronásleduje Mika Cartera (50) ve třídě elit nad 50 let. Jullien zvítězil 1: 1 před Petem Murrayem 2: 2 a Mikem Carterem 3: 3.  Fotografie: Debbi Tamietti

Většina neobvyklých podezřelých byla tento týden na REM. Jediným znatelným nepřítomným byl Jon Ortner, který si minulý týden zlomil levou nohu na několika místech na polotajné cvičné trati. Jako skutečný motokrosový závodník Jon obviňoval své kolo a protože čelí několikaměsíčnímu propouštění, Jon slibuje, že už nebude závodit, dokud nedostane nový model 2022. To je nepřímý kontrast k chůzi zraněných, kteří každý týden zaplňují jamky v REM.

Pete Murray (7) se vrátil, aby vyhrál Odborníky nad 60 let, které každý očekává od mistra světa veteránů nad 60 let.  Fotografie: Debbi Tamietti

Pro ty, kteří na REM nikdy nebyli. Nachází se na náhorní plošině nad tratí Glen Helen National. Na tomto místě se nacházel sedmdesátá léta Arroyo Cycle Park a v průběhu let se přestal používat. Frank Thomason z REM se podíval na starou povětrnostně opuštěnou a opuštěnou trať před téměř 1970 lety a rozhodl se, že by se z ní mohla stát velmi dobrá přírodní závodní dráha. Počáteční brána byla přesunuta do severovýchodního rohu balíku a v průběhu let byla trať mnohokrát změněna (a byla používána pro REM, Vintage, Hillclimb a dokonce i Red Bull X-Fighters). Části trati REM se používají pro vše od běhů po blátě přes 30 hodin Glen Helen až po závody terénních nákladních vozidel. REM byl také použit jako součást trati Glen Helen National, a to ještě před tím, než budou požadovány síly, aby byly časy na okruzích AMA National omezeny na 24minutovou značku (požadavek, který Glen Helen nikdy nevyhověl).

Havajský Brian Medeiros (76) na chvíli stylizoval ve třídě 250 Pro, ale ve druhém motu skončil celkově na druhém místě za vítězem Maxem Groomem.  Fotografie: Debbi Tamietti

Závodníci REM jsou nejvíce loajální k závodníkům Glen Helen. Předvádějí se, když fouká vítr 30 mph, když prší (a musí přijít na zadní silnici), když je 115 stupňů, a dokonce se objevují v sobotu, když REM nepreteče a nezalévá trať sami sebe, aby mohli hrát závod proti svým kamarádům. Následuje fotografie Debbi Tamietti ze sobotního závodu REM.

Val Tamietti šel 5-5 ve třídě Over-60 Expert, což byla největší třída dne - vždy je.  Fotografie: Debbi Tamietti

Tyler Nichols se zasune, když se rozjíždí po rovině K-Rail, což je méně přímka než rychlá cesta k levé odbočce na konci K-Rail.  Fotografie: Debbi Tamietti

Na každém závodě REM dostane šťastný jezdec zarámovanou akční fotografii z MotoPhotoLLC od Rich Stuelke. Tento týden byl příjemcem hollywoodský kaskadér Mic Rodgers.  Fotografie: Debbi Tamietti

13letý Ethan Webb (222) pochází z Wyomingu. Vyhrál třídu 125 Nováček.  Fotografie: Debbi Tamietti

Jim Hanson (83) s Brucem Ashmoreem za sebou skončil na 8. místě mezi experty nad 60 let. Bruce Ashmore byl desátý.  Fotografie: Debbi Tamietti

Dennis Stapleton (184) z MXA zvítězil ve třídě Vet Pro, ale většinu z obou motů strávil smícháním 250 a 450 profesionálů.  Fotografie: Debbi Tamietti

Australan Dan Alamangos (98) jel ve třídě expertů nad 2 let na 3: 50, ale prohrál s týmem Mika Davise 3: 2. Vítěz Moto Jonny Benskin a Bryan Friday byli celkově třetí a čtvrtí. Fotografie: Debbi Tamietti

Mike Davis (202) vyhrál třídu Expert nad 50 let, aniž by vyhrál moto. Jonny Benskin (77) vyhrál druhé moto, ale pátý v prvním motu skončil celkově třetím. Fotografie: Debbi Tamietti

Americký dovozce TM Ralf Schmidt vyhrál třídu Expert nad 40 let a vrátil se, aby vyhrál třídu Open Vet na, co ještě, TM 250MX. Fotografie: Debbi Tamietti

Jody Weisel (92) jezdil poslední měsíc na běžeckém kole GasGas EX 350 (na jeho levém koleni je vidět trčící benzinová nádrž v terénu). Fotografie: Debbi Tamietti

Tento strmý sjezd již měl dva poklesy, ale pro tento týden se rozšířil o další dva. Byla to opravdová jízda na horské dráze. Tom Holmes (510) vede Kent Reed (491), Tony Parsons (68), Stephen Johnston (525), Mike King (47) a případný vítěz nad 65 let Phil Cruz (950). Fotografie: Debbi Tamietti

Ve dvoumotorové bitvě o vítězství mezi veterináři, Adam Taki (232) vedl v obou motorkách Josh Fout (300) namontovaný na Beta 41RX. Fout předal Adamovi první moto, když Adam spadl do úhledného pravého rohu po sjezdu ze čtyřkolového sjezdu a ve druhém moto, když Adam zasáhl jamku v prudkém stoupání vzadu na Mt. Whitney a znovu šla dolů. Fotografie: Debbi Tamietti

Lance Sloane (124) se dostal do vedení pouze několika kol v prvním motu třídy Inter-60 Intermediate, než ho za vítězství předal Marc Crosby (138). A ve druhém motto se Lance dostal do vedení pouze na deset stop, ale bylo to deset stop před šachovnicovou vlajkou, což mu dalo vítězství 2-1 nad Crosbyho 1-2. Fotografie: Debbi Tamietti

Může to vypadat jako 6D helma Robert Reisinger, ale místo toho je to Robertův syn Nick, který vyhrál třídu 125 pro začátečníky s 1-1. Fotografie: Debbi Tamietti

Dovozce společnosti Scalvini, Pete Vetrano, ji klasifikoval na 4. místě mezi nad 50 meziprodukty a 11. mezi nad 60 odborníky. Fotografie: Debbi Tamietti

Redaktor časopisu Dirt Bike Magazine Ron Lawson se rozhodl nečekat, až získá vlastní čísla na své testovací Yamaze. Jen plácl „5s“ na modré talíře a pustil se do toho. Fotografie: Debbi Tamietti

John Caper (44) dokončil druhé moto, přestože slyšel prasknutí lýtkové kosti v kotníku. Bude muset podstoupit rentgenové záření nebo test sluchu, aby zjistil, zda je jeho noha skutečně zlomená. Fotografie: Debbi Tamietti

Randel Fout letěl na MXA 2021 KTM 350SXF, ale když se přiblížil k rychlé desce z kopce, narazil do skály, která mu zploštila přední pneumatiku. Kolo vyletělo ze strany skoku a do hlubokého deště. Randel měl den - čekal na rentgenové paprsky levého zápěstí. Fotografie: Debbi Tamietti

Randy Skinner (53), na MXA 2021 GasGas MC 450, závodil, aniž by položil nohu na zem, když čeká na zprávu od svého lékaře, zda bude potřebovat náhradu kolene. Zeptal se svého lékaře, jestli by mohl čekat na závodění a lékaři řekli: "Jdi do toho, nemůžeš si udělat koleno horší, než už je." Fotografie: Debbi Tamietti

Pat Veritch (7) koupil toto Suzuki RM-Z2014 z roku 450 za 3500 $, přivedl ho do REM a ve třídě Over-1 Novice šel 2-50. Stále to mělo původní pneumatiky. Fotografie: Debbi Tamietti