REM GLEN HELEN RACE REPORT: SON ALSO RISES

Justin Jones (42), syn čtyřnásobného 250 národního šampiona Garyho Jonesa, je také dvojnásobným vítězem Baja 1000 a získal dvě zlaté medaile v ISDE. Justin také použil 2-1, aby porazil RJ Wagemana za vítězství 450 Pro v sobotu. Fotografie: Debbi Tamietti (Klikněte pro zvětšení obrázku)

Jakmile bylo místo, kde žili všichni profesionálové AMA, hvězdy opustily SoCal, aby se přestěhovaly na Floridu (kvůli levné zemi a nedostatku státních daní z příjmu), ale nekřiknou pro motokrosovou scénu v SoCal. Existuje deset různých tratí během několika hodin od Los Angeles, počasí je úžasné (bylo to 80 stupňů v Glen Helen v sobotu), a pokud opravdu chcete závodit, neudělejte jen tři kola a zatáhněte za šachty o tom jsou týdenní závody REM.

REM uspořádá v roce 34 2018 závodů. Budou držet více než 34, ale musejí vrátit Glen Helen zpět na Mistrovství světa dvou zdvihů, Mistrovství světa veterinářů, Den v hlíně, série WORCS, Mistrovství Lucas Oil Offroad Truck , AMA 250/450 National a několik dalších akcí, které potřebují celý park.

RJ Wageman je synem 1980 AMA Pro Russ Wageman. Zde RJ pronásleduje Willyho Simonsa, Jr, jehož otec byl slavný závodník SoCal Willy Simons. Will Jr. vyhraje třídu 250 Pro s 1-2 dny. Fotografie: Debbi Tamietti.

Tuto sobotu viděl syn bývalých profesionálů, kteří se na významných událostech houpali - plus nová dětská dráha REM (pro kola 50cc a 65cc) umožňuje mladému synovi závodníků závodit na bezpečné, zábavné a přátelské dráze s rodiči, kteří mohou sledovat bez opuštění jámy. REM je rodinné místo.

Přestože Willy Simons Sr. jezdil na horském kole, stále byl v REM, aby poradil Juniorovi. Fotografie seniorů na příčníku jednoduše řekla WWWD - což znamenalo „Co by Willy udělal.“ Fotografie: Debbi Tamietti

Byli byste překvapeni, kolik závodníků REM motokrosu dělá každý závod. Všech 34! Chtějí závodit, a vy byste chtěli, kdybyste měli domácí, bezstarostný, týdenní, motokrosový závod, kde můžete vyrazit se svými přáteli do boxů a pokusit se je srazit na trať. Musíš to milovat. Podívejte se na fotografii z tohoto týdne, kterou natočili Debbi Tamietti, Dan Alamangos a Rommel Andrade. A pak příští týden se ukaž a uvidíme, jestli tě zachytí v celé tvé slávě.

Pokud to vypadá, že Steve Coster (959) se chystá zabodnout Randela Fouta (141), nebojte se - Fout byl dávno pryč v době, kdy se tam Coster's Husky dostal. Fotografie: Debbi Tamietti.

Josh Fout, syn Randel Fout, testoval ESR supresi na MXA 2018 Husqvarna FC450. ESR je zkratka pro Earl Shuler Racing, který vzrostl na motokrosovou výtečnost, když se stal nejlepším v úpravě vidlic WP 4CS. Nyní mají skvělé vidlice WP AER vidlice. Fotografie: Debbi Tamietti

Logan Fout je jezdec Pee-Wee a bratr Josha a syna Randela. Úžasně REM postavil dráhu Pee-Wee sousedící s velkou závodní dráhou REM. Je to pouze pro jezdce 50 ccm a 65 ccm. REM na něm pořádá závody Pee-Wee ráno (a když se konají velké závody, otevírají dráhu Pee-Wee pro děti, aby jezdily na všem, co chtějí). Fotografie: Debbi Tamietti.

Když už mluvíme o závodech Pee-Wee, Ryder Friday (42) závodil na Anaheim Supercross KTM Challenge a závodech na trati REM Kid pod bedlivým dohledem jeho otce Bryana Fridayho (který šel ve třídě nad 6 let 3-50). Podívejte se na video níže, kde najdete skvělý páteční rodinný okamžik. Fotografie: Rommel Andrade

SLEDUJTE NÁVRH NÁVRHU BRYANSKÉHO PÁDU

Kromě závodníků REM většina lidí nikdy neviděla tuto část stopy REM. Jezdci přicházejí přes kopec (kde stojí flagman) a pak pojedou na horskou dráhu dolů do zatáčky vlevo (kde flagman sedí židli za svým autem) a skončí stoupáním další hll, než sestoupí na kolej na dno (které samozřejmě stoupá kaňonem na jiný kopec). Fotografie: Debbi Tamietti

Jon Ortner (10) vede Pete Murray (7) v elitním závodě nad 50 let. Za nimi jsou experti nad 50 let a zbytek elitního pole nad 50 let. To je Ron Shuler (33) a Robert Reisinger (modrá a bílá helma) za a pod Murrayem. Fotografie: Debbi Tamietti

Poté, co Jon Ortner, Pete Murray a Luther French vzlétli, Robert Reisinger a ESR Ron Shuler (6) bojovali o vítězství nad 33 odborníků. Reisingerův 50-2 uzavřel obchod. Shuler byl na druhém místě s 1-5 před prvními pěti Pasha Afshar (2-4), Mike Monaghan (4-3) a Kevin Montgomery (5-1). Fotografie: Debbi Tamietti

Australský Dan Alamangos, tři bratři, kteří závodili také doma v Oz, havaroval v motocyklu jedním z více než 50 odborníků, ale vrátil se, aby získal třetí místo v moto dvou. Celkově to bylo dost dobré na 3. místo.  Fotografie: Debbi Tamietti

Mike Monaghan (možná jste viděli jeho fotografii v minulém týdnu v sekci Pověsti a drby, která seděla na startovní čáře San Diego Supercross z roku 1981 vedle Garyho Jonesa) vystřelil přes překvapivou vodní díru REM. Nebylo to způsobeno deštěm, ale uteklou požární hadicí. Fotografie: Debbi Tamietti

Minulý týden byl dvojnásobný mistr světa Vet Motocross Pete Murray na cestě k vítězství ve třídě Elite Over-50, když utrpěl prázdnou pneumatiku. Bylo to tak ploché, že Pete řekl: „Nebylo to jen ploché na dně, ale celou cestu kolem.“ Tento týden se vyrovnal minulým týdenním potížím vítězstvím 1-1.  Fotografie: Dan Alamangos

Ginger Hill (104) šel 6-8 v meziproduktech nad 50 let, zatímco Steve Coster (959) zametl oba motocykly. Fotografie: Debbi Tamietti.

Kenny Maddux (418) získává dírku, ale jihoafrický Alan Jullien (70) a Holanďan Ralf Schmidt (73) se nemohli zdržet. Fotografie: Rommel Andrade

JP Alvarez (129) získal 450 prostředního vítězství nad Bradley Denton. Fotografie: Debbi Tamietti

Tony Amaradio (47) byl na druhém místě ve třídě Vet Pro, ale v tomto rohu se dostal nízko. Tonyho otec Lee a strýc Willy jsou zkušenými závodníky REM. Fotografie: Dan Alamangos

Nekenův James Lavender (328) se umístil 2-5 ve třídě Expert nad 40 nad Alanem Julienem (1-1) a Ralfem Schmidtem (3-3). Fotografie: Dan Alamangos

Broc Armbruster (215) získal Vet Pro vítězství. Fotografie: Dan Alamangos

Každý závodník potřebuje mechanika, aby provedl veškerou obtížnou práci. Fotografie: Dan Alamangos

Pasha Afshar (černá výstroj) a David Cincotta (861) bojovali o více než 5 v expertech na více než 40. Šlo to Davidovi. Pasha se vrátil, aby se umístil 4-5 na 3. celkově u expertů s více než 50 lety. Fotografie: Dan Alamangos

Ron Lawson z časopisu Dirt Bike Magazine byl testován na testování letounu 2018 125 pro budoucí přestřelku v Dirt Bike. Závodil YZ125, 125SX (zde ukázáno) a TM MX125. Fotografie: Dan Alamangos

Dingo Kevin Montgomery vyhrál první Over-50 Expert moto, ale havaroval v druhé moto a skončil na 7. místě. Jeho 1-7 ho celkově získal na 5. místě. Fotografie: Dan Alamangos

Mark Taylor (126) vyhrál třídu Vet Novice nad Brandonem Woodem (56). Taylor měl 1-2 dny, zatímco Woods šel 3-1. Fotografie: Dan Alamangos

Val Tamietti jel 1-1 před první desítkou Bob Rutten (3-2), Dave Eropkin (2-3), Jim Hanson (6-4), John Bosanko (5-5), Pete Vetrano (7-) 6), Mike Marion (4-11), Marc Crosby (9-7), Kirk Bassett (8-9) a Glen Senecal (11-8). Fotografie: Debbi Tamietti

Kole Stapes (210) následoval kroky svého bratra Klinta z Iowy a přišel do SoCal, aby závodil v REM. Fotografie: Debbi Tamietti

První tři kluci jsou jezdci nad 50 elit. Jon Ortner (10) se umístil 2-3 na celkově třetím místě, Pete Murray (7) vyhrál oba moto. Luther French získal 3. místo v motocyklu jeden, ale druhý motocykl vedl až do posledních dvou kol. Jeho 3-2 ho dostane na druhé místo. Fotografie: Debbi Tamietti