REM GLEN HELEN: REM RACE, KTERÝ NEMÁ

SUBSCRIBEINTERNALPro zvětšení klikněte na obrázky

ORTNER11Jon Ortner nikdy nevyložil své kolo. Místo toho se jen ptal ostatních 11 mužů: „Mohu jezdit na kole?“ Úžasně ho nechali. Projel čtyři různá kola.

Tento víkend v žádném případě nebyl typický závod motokrosů REM. Vzhledem k poloze Glen Helen na úpatí kaňonu si místní rádi žertují, že „v Glen Helen jsou jen dvě sezóny - větrno a horká“. Když však fouká vítr Santa Ana, může být větrný i horký. Bylo to v polovině 80. let s větry předpokládanými až 40 mph.

PERRY11John Perry odjel z Duranga v Coloradu do závodu REM, takže když byl zrušen, byl zmaten. Nakonec to všechno dopadlo, protože zde vyhodil berma na závodě mimo REM na MXA Showa A-kit pozastavený KTM 350SXF.

WILLHARPER11Hollywoodský kaskadér Will Harper zamíří příští týden do Atlanty, aby strávil 6 měsíců prací na „Strážci Galaxie 2“. Nechtěl nechat ujít šanci jezdit se svými přáteli.

A to je to, co se tento víkend v motokrosovém závodě REM Glen Helen konaly v provozu pro závodníky SoCal. Nicméně při práci na trati v pátek a při čtení zpráv o počasí NOAA si promotér REM Frank Thomason uvědomil, že bojuje se ztrátou bitvy proti nárazovým větrům - takže zrušil sobotní závod REM ze strachu, že jezdci budou odfouknuti kurzu (a protože vrtulník LifeFlight nemohl létat v předpovězených větrech 40 mph). V pátek odpoledne byl z bezpečnostních důvodů odvolán sobotní závod REM 21. listopadu.

11 DANTo je Aussie Dan Alamangos na MXP WP Cone Valve pozastaveno Honda CRF450. Když nebyl na koni, střílel fotografie obrovské 12-jezdecké REM účasti.

JODYrem11Jody Weisel nikdy nezmeškal závod a nechtěl nechat závod zmizet. Navíc musel provést nějaké testy, prázdnou stopu a více než několik ochotných testovacích jezdců.

Bez závodů, silného větru a vysokých teplot prakticky každý závodník REM vyložil tašky na vybavení a v sobotu zůstal doma. Ale ne všichni. Když v sobotu ráno nad Glen Helen vyšlo slunce, do prázdných jám REM na horní palubě vjel malý kádr kamionů. Nakonec byli pár vyvolených. Ignorovali varování před větrem a přišli ke Glen Helen, protože nechtěli sedět doma. Přišli závodit - bez ohledu na to, že závod byl zrušen a že na přípravě kurzu nepracoval žádný traťový personál.

chrisalamangos 11Pouze bratr by stál na vnější straně zatáčky, když do ní přichází Chris Alamangos. Podle našeho počtu Chris postrádá vrchol 3 z 5krát, ale Dan Alamangos stál na zemi a zastřelil tuto fotografii, aby to dokázal.

TOMWHITE11Sláva Toma Whitea z White Brothers byla Grand National Dirt Tracker, než uviděl světlo. Jakmile vyměnil svůj Harley XR750 za motocrossový motocykl, už se nikdy neohlédl.

Žádný problém! Poté, co 12 jezdců vyložilo svá kola, rozdělili se na malé skupiny. Protože Frank Thomason v pátek před vyřazením závodu odstupňoval a roztrhl dráhu REM, muži táhli požární hadice na nejvyšší kopce a začali ji zalévat. Trvalo jim asi hodinu, než se připravili na kompletní rozložení závodu. Bylo několik míst, kde byla trať trochu drzá, ale našli chlapa s Yamahou bok po boku, aby projížděl sem a tam nejhlubším bahnem a rozdělil největší sklípky špíny (protože by to trvalo 12 jezdcům a dlouhá doba na to, aby se objevily nové linie, které normálně postaví 150 jezdců v běžné praxi).

RANDELFOUT11Randel Fout je surfař, který žije na lodi v přístavu. Může být propuštěn, ale ne když je na kole.

JOSHFOUT11Josh Fout je Randelův syn. Pracuje ve svých řadách a každým závodem se zlepšuje. V sobotu se mohl soustředit na bermshot 101.

Když byli hotovi zalévání trati, cvičili slučky a pomocí čtyřkolek rozbili velké špíny, začali jezdit. Bylo to větrno? Ano. Americká meteorologická služba hlásila větry v Glen Helen v době, kdy 12 jezdců dokončilo práci na trati jako stabilní při 15 mil / h, ale pálilo na 24 mil / h. Tucet jezdců to neobtěžovalo. Dráha REM je zasunuta proti některým masivním kopcům a není tak ovlivněna větry, jako je dráha USGP, která je přímo lemována kaňonem nad ní.

GENEBOERE11Gene Boere je dalším velkým REM závodním kontingentem Over-60 Expert. Je loajální závodník KTM a vlastní čtyři z nich a zvažuje další nákup 350SXF.

KENTREED11Kent Reed (491) si nemusel dělat starosti s tím, že si Jon Ortner půjčil svůj model KTM 2016SXF v roce 450, protože Kent se tyčí nad průměrným jezdcem a váží asi o 30 liber více než Jon - zadní odpružení by se Jonovi nepohnulo.

Když jezdci vyrazili na kola, vyměnili kola a prohráli se svým nastavením, uvědomili si, že byli v REM stejně dlouho, jako by byli, kdyby se závod konal. Po skončení závodu udělali to, co všichni závodníci dělají - naložili se a zamířili do místní restaurace, aby si vyměnili příběhy.

ROLANDRODRIQUEZ11Roland Rodriquezův bratr Randy vyhrál mistrovství světa v roce 1986 a nyní pracuje pro tým závodních aut Robbieho Gordona. Roland přestal závodit v Maico dnech, ale začal znovu v roce 2015 po 20-leté přestávce. Roland vlastně přinesl svůj 1983 Maico 490 na závod a dělal docela dobře, dokud nebyl v pokušení moderní technologií.

Z důvodu víkendového závodu Day In The Dirt nebude REM závodit až následující sobotu 5. prosince. Další informace o REM naleznete na www.remsatmx.com