REM GLEN VYVÁŽE VYTVOŘENÍ JAKO SVĚTOVÝ VETOVÝ PŘÍSTUP

Pro zvětšení klikněte na obrázky

Fotografie Dan Alamangos, Debbi Tamietti a Jon Ortner

dansleeterMike Sleeter zvítězil ve třídě 450 Pro, když pokračoval v přípravě na mistrovství světa ve veteránech 5. až 6. listopadu. Fotografie: Dan Alamangos

Na motorkářských motokrosových závodech REM v Glen Helen jsou na mysli dva věci.

debwillysWilly Simons, Jr. nejen vyhrál třídu 250 Pro, ale absolvoval všech 450 let v první moto, aby celkově překvapil. Fotografie: Debbi Tamietti

Nejprve po sérii, která odstartovala v lednu a zbývá jen šest závodů (po 34 dokončených), se závodníci chtějí dostat na konec honění bodů. REM počítá body v každém závodě a jezdci jsou hodnoceni podle toho. I když jezdec není v utkání o desku číslo 1 nebo cenu Top Ten, chce porazit své přátele a nepřátele v celkovém umístění. A když zbývá jen několik závodů, bitva o talíř číslo jedna v Glen Helen je stále na pochybách

ortkurtnicollKurt Nicoll se připravuje na přípravu na World Vet, kde doufá, že se zopakuje jako mistr světa nad 40 let a získá také korunu nad 50 let. Foto: Jon Ortner

Zadruhé, mistrovství světa v motokrosu jsou jen dva týdny pryč, a přestože to znamená, že REM bude mít týden volno pro tento závod, neznamená to, že REM závodníci to také udělají. Velké procento motocyklů REM Over-30, Over-40, Over-50 a Over-60 bude na světovém veterináři 5. - 6. listopadu.

debjoshJosh Fout (27) odešel 1-3 ve třídě 450 Novice. Celkově prohrál s 2-2 Zacka Randolpha. Fotografie: Debbi Tamietti

A protože se příští týden bude závod REM Octobercross konat na trati World Vet (známá také jako National track nebo USGP track), považuje se za skvělou příležitost přizpůsobit se rozvržení. Tento týden byl tedy předchůdcem příští týden zahřívání World Vet, což je samozřejmě příprava na Mistrovství světa v motokrosu za dva týdny.

debmaciesLuis Macias dal davu vzrušení s vysokým kňučením dvojitého tahu TM 125MX. Fotografie: Debbi Tamietti

Nyní byste mohli být v pokušení myslet si, že přípravy na velký závod za dva týdny je jen něco, o co se profesionálů a expertů nad 30, nad 40 a nad 50 starají, ale to není pravda. Horečka Světového veterináře prochází třídami Intermediate a Novici. A dokonce i evropští motokrosové létají o týden dříve, aby závodili na říjnovém kříži REM, aby se více seznámili s drsným a pádem Glen Helen okruhu.

johnspechJohn Robert Spechts přiletěl z Londýna na závod třídy Vet Beginner v REM, aby se připravil na World Vet. Bude veterinářským nováčkem na World Vet, protože neexistují žádné třídy pro začátečníky. Foto: Jon Ortner

danhenrikvieskosNěmecký závodník Henrik Vleskos závodil ve třídě Vet Novice. S pěti až pěti dny zmeškal pět nejlepších na jednom místě. Fotografie: Dan Alamangos

O víkendu zuřily bitvy v každé třídě. A i když se rozložení tratě od posledního závodu REM příliš nezměnilo, představovalo to své vlastní jedinečné výzvy. Rány byly nějak větší, vyjely koleje déle a tempo rychleji.

danchandlerSteve Chandler se na TM 300MX dvakrát posunul na třetí místo. Steveovo skóre 4–6 táhlo Lance Sloana 1-1 a Marc Crosbyho 2-2 ve třídě nad 50 nováčků. Fotografie: Dan Alamangos

I v nejstarších věkových skupinách to bylo intenzivní, protože odborníci na více než 40 odborníků, více než 50 odborníků a více než 60 expertů vyhráli se skóre 2-1 - často se nevyřešili až do posledního kola prvního motocyklu. Billy Mercier získal vítězství Over-40 Pro s 2-1 nad 1-3 Alana Julliena a 3-2 Jamese Lavenderse.

debjackmowryJack Mowry (745) byl konzistentní 5-5 získal 5. místo ve 250 nováčcích. Fotografie: Debbi Tamietti

Ve třídě nad 50 Elite získal Jon Ortner celkové vítězství 2-1, ale Luther French, který vyhrál první moto, nikdy nedal Ortnerovi žádnou dýchací místnost ve druhé moto. Oba jezdci běhali bok po boku nahoru a často rozdělili lapače, přičemž Ortner šel doleva a francouzština doprava. Nakonec Ortner držel náskok, když se počítal.

debburgeNathan Burge (41) byl třetí z 250 meziproduktů za Connerem Mullennixem a Gordonem Kellerem. Fotografie: Debbi Tamietti

Třída expertů nad 60 let byla bojovým královstvím mezi Jimem Latendresse a Willem Harperem. Harper vyhrál první moto, i když ho v posledním kole momentálně předal Latendresse. A Harper vedl druhý moto až do konce závodu, když jeho kolo najednou zpomalilo. Než se očistil a znovu se rozběhl, Latendresse se probral, aby dostal 2-1 na Harperovu 1-2.

debengleRoost robota Engela si hraje se světlem, když se vynoří z tohoto eliptického berm. Fotografie: Debbi Tamietti

Závody Pro nebyly tak napjaté - jako Mike Sleeter vyhrál oba motocykly 450 Pros, stejně jako Willy Simons Jr. v 250 Pros a Kurt Nicoll v Vet Pros. Jediné skutečné vzrušení přišlo, když Willy Simons chytil a prošel kolem Sleetera v první motorce a odtáhl se, aby vyhrál kombinované bodování. Bohužel pro Simonsa se nemohl dostat do Sleetera ve druhém motocyklu.

debmercierTřída Over-40 Pro byla bitvou mezi eventuálními vítězi Billym Mercierem (501) a jihoafrickým Alanem Jullienem. Mercier zvítězil na dvoudobém servisu Honda. Mercier závodil v roce 125 se 250 West a 1993 Nationals a v obou třídách získal AMA body. Fotografie: Debbi Tamietti

Ve třídě Intermediate byli nejlepší z partií Conner Mullennix (250 Int.), Ralf Schmidt (Over-40 Int.), Dave Eropkin (Over-50 Int.) A Mark Donaldson (Over-60 Int.).

debbrianjustinMX Shootout 250 je založen na tom, aby co nejvíce závodníků závodilo s našimi testovacími koly. Tento týden jsme do našeho boxu 250 RM-Z89 a KX86F vložili 2017 profesionálů Justin Muscutt (250) a Brian Medeiros (250). Justin skončil druhý a Brian čtvrtý. Fotografie: Debbi Tamietti

Tři největší třídy dne byly Novic nad 50 let, Nad 60 let a Noví veteráni. Členění na kole bylo 34% KTM, 24% Yamahas, 21% Hondas, 9% Huskys, 8% Kawasakis, 5% Suzukis a 3% TM.

danchristianmaviejNěmecký jezdec Christian Maciej (866) přišel do USA, aby zůstal v motokrosu MX Heaven. Použil 2-1, aby vyhrál 250 Intermediate třídy nad 1-2 Mike Dioro. Fotografie: Debbi Tamietti

ZMĚNY ZA ROK 2016 REM
29. října… Glen Helen, CA (USGP track)
5. listopadu. Žádný závod (mistrovství světa veterinářů)
12. listopadu… Glen Helen, CA
19. listopadu… Glen Helen, CA
26. listopadu… Žádný závod (Den ve špíně)
3. prosince… .Glen Helen, CA
10. prosince… Glen Helen, CA
17. prosince… Glen Helen, CA
25. prosince… Žádný závod (Štědrý den)
31. prosince… Žádný závod (Silvestr)

debpashaPasha Afshar se drží na drahý život, když jeho KTM kolébají z zametání. Pasha měl ve vetřeleckých nováčcích 6-3 dny - ale chvíli se musel vést. Fotografie: Debbi Tamietti

danlambsonJeff Lambson (55) a Kent Reed utíkají těsně doleva, zatímco MXA Jody Weisel uteče. Ve třídě Inter-60 Intermediate získal Mark Donaldon vítězství s 1-1 před pěti nejlepšími Jeffem Lambsonem (3-2), Jody Weiselem (2-4), Kentem Reedem (4-3) a Brianem Martin (5-5). Fotografie: Dan Alamangos

danpfaffSteve Pfaff (12) vypadal, že vyhraje třídu elit přes 50, ale Jon Orter a Luther French (2) měli jiné nápady. Steve byl celkově třetí. Fotografie: Dan Alamangos

danconnormullennixConner Mullennix (288) děroval a utekl s oběma 250 středně pokročilými motocykly - a nejen to byl okamžik zajatý kamerou Dana Alamangose, ale i projíždějící robot. Fotografie: Dan Alamangos

REM závodí znovu příští víkend 29. října na výroční říjnový kříž (dříve známý jako Commotion By The Ocean, když se konal v Karlových Varech). Více informací najdete na www.remsatmx.com