REM MOTOCROSS RACE REPORT: YOUNG STARS, OLD STARS & SEEING HOLLYWOOD STARS

Brzy ráno, než se jámy zaplní, najdete ranní ptáky, jak zabírají všechna parkovací místa nahoře u věže a dolů u startovní čáry. Vlevo (a nad útesem) je národní trať Glen Helen. Foto: Glen Helen

FOTOGRAFIE DEBBI TAMIETTI

Jelikož je září historicky nejteplejším měsícem roku, každý víkend se pořádá neuvěřitelné množství závodů, což může představovat šest závodů mezi národní tratí, tratí REM, terénní tratí Lucas Oil, tratí Stadiumcross a cross-country kombinace, odpadá v září a říjnu-a jsou nahrazeny masivními vícedenními akcemi, jako je série WORCS (motocyklové i čtyřkolky), 24 hodin Glen Helen, Tough Mudder Run, Octobercross, World Vet Championship, Mud Factor Run, Travis Pastrana's Nitro Rallycross a The Day in the Dirt. Například minulý víkend proběhly v Glen Helen pouze tři motocyklové závody - noční závod AME Summercross na trati Stadiumcross, sobotní REM Motocross a nedělní závod ARX Vintage.

Talon Hawkins (71) byla v obou motorech Pro nedotknutelná.

S neustálým sledem letních dnů, kdy se teploty pohybovaly blízko hranice 100 stupňů, většina promotérů závodu Glen Helen a zdravý počet závodníků nepříznivých vůči teplu čekají na obnovení činnosti až později v tomto roce. Ale díky REM je léto stále závodním časem, protože věrní REM se stále objevují bez ohledu na to, jak je horko, což jim říká: „Myslíš si, že je to horké? Dovolte mi, abych vám řekl o dni, kdy bylo 116 stupňů, a závodil jsem ve dvou třídách. “

Bývalý závodník Vance & Hines Yamaha Preston Tilford (11) si od závodění odsedl sedm let, ale vrátil se, aby na REM vyhrál třídu Vet Pro.

Zhoršením účasti v závodech v září jsou místní televizní meteorologové, kteří vydali varování před horkem pro tuto minulou sobotu a tvrdili, že bude 103 stupňů, když ve skutečnosti NOAA hlásila, že nejvyšší teplota v sobotu v Glen Helen byla pouze 97 stupňů a dosáhl tak vysokého bodu až ve 2:10 odpoledne - což je doba, kdy REMovy závody končí.

Vůdci meziproduktu nebyli celý den nikdy dál od sebe. Connor Styers (62) vyhrál třídu 250 Intermediate, ale musel o to bojovat proti Vet Intermediate vítězovi Joshovi Foutovi (92). Fout vyhrál první moto duel a Styer vyhrál druhé moto.

Richard Taylor (141) vyšel několik kol a vypadal velmi stylově.

Nejlepší sobotní jízdu odevzdal vítěz 250 Pro Talon Hawkins, který obě hesla smetl s lehkostí. Stejně pozoruhodný byl i elitní jezdec nad 50 let Billy Joe Mercier, kterému právě bylo 50 let a oslavil to 1: 1. Preston Tilford, bývalý jezdec Vance a Hines Yamahy, se vrátil na svůj první závod za posledních sedm let. Nyní 30letý Preston získal vítězství Vet Pro. Robert Reisinger 6D přileb pokračoval ve svých týdenních válkách s bývalým promotérem stanice Zaca Edem Guajardem v kategorii Experti na více než 60 let, když zvítězil 1: 1 nad Edem 2: 2. Podivnou shodou okolností byli první tři ve třídě odborníků nad 65 let všichni hollywoodští kaskadéři, přičemž vítězství vyhrál 1-1 Will Harper před bývalým Stuntmen's Association of Motion Pictures prezidenta Marka Donaldsona 2-2 a koordinátora kaskadérů Mic Rodgerse 3 -3. A nikdo nemůže zapomenout na bláznivé jezdce, kteří se rozhodli jet dvě třídy v 97stupňovém vedru, přestože někteří museli závodit zády k sobě. Patřili mezi ně Mike Monaghan, Lamont Dusseau, Pete Vetrano, Bill Reimer a Gary Taylor.

Hollywoodský kaskadér Mark Donaldson (36) se přestěhoval do Gruzie začátkem tohoto roku, ale přišel do města pracovat na některých filmech a televizních pořadech, takže se bývalý AMA Pro rozhodl vyjít a závodit se svými kamarády. Mark šel 2-2 mezi experty nad 65 let.

Mic Rodgers (115), další hollywoodská kaskadérská legenda, se vrací ze zlomené lopatky a propíchnuté plíce z trestajícího výletu z kopce na Mt. Whitney. Mic šel 3-3 mezi odborníky nad 65 let.

Will Harper (7) vynechal většinu závodní sezóny 2021 SoCal při práci na filmu v Atlantě. Kaskadérský kurz třídy odborníků nad 65 let uzavřel na 1-1 den.

Steven Chandler se přestěhoval do Idaho, ale ještě nedokázal zlomit zvyk REM Glen Helen a vyrazil závodit. Jak dlouhý je disk? Když odešel ze svého domu, byl hladce oholen.

Steve Chandler (306) a Scott Skelton (41) bojovali o 8. místo ve třídě odborníků nad 60 let, když Skelton přikývl.

450 NOVIC
1. Zack Wiley (Hon) ... 2-1
2. Geremy Patterson (Kaw) ... 1-2
3. Lamont Dusseau (Yam)… 3-3

Tate Kaplan (92x) při cestě za výhrou 250 nováčků zplyňuje svůj CRF250 na hraně výpadu.

Dane Gordon (624) dovedl svou Yamahu YZ450F do cíle 1: 1 ve třídě 450 začátečníků.

OVER-40 NOVINY
1. Pete Vetrano (Hus)… 1-1
2. Gary Taylor (KTM)… 3-2
3. Lamont Dusseau (Yam)… 2-4

Tito tři přátelé z dětství měli pokryté třídy přes 50. Billy Mercier (vlevo), kterému bylo právě 50 let a přišel oslavit vítězstvím ve třídě nad 50 elit. Mike Davis (uprostřed) vyhrál třídu expertů nad 50 let. Kevin McCarthy (vpravo) získal zlato ve třídě nad 50 nováčků.

PŘES 50 ODBORNÍKŮ
1. Mike Davis (Hus)… 1-1
2. Joe Sutter (Yam)… 3-2
3. Jonny Benskin (KTM)… 2-3

Mike Davis (202) nasbíral další vítězství ve třídě nad 50 odborníků.

Billy Mercier závodil na začátku devadesátých let série 125 West Supercross a 250 National, ale teď, když mu bylo 1990 let, se plánuje zaměřit na vítězství ve třídě nad 50 elit.

3. Jim Dorsett (Yam)… 5-4

Smutné je, že nováček Farzam Marzi (40), který měl přes 84 let, narazil na sólo kolo a vyměnil se tak špatně, že mu kolo přistálo na ruce. Farzam se letos na kole nevrátí.

OVER-50 NOVINY
1. David McCarthy (Yam)… 1-1
2. Mike Hillion (KTM)… 2-2
3. Luis Esparza (Kaw) ... 4-3

Joe Sutter (111) použil 3-2 na nejlepší 2-3 Jonnyho Benskina na druhé místo ve třídě více než 50 odborníků.

Tato třícestná bitva mezi odborníky na 60 let se odehrála mezi redaktorem Dirt Bike Ronem Lawsonem (57), Edem Guajardem (27) za Zaca Station a bývalým profesionálem AMA Robertem Reisingerem (96). U kostkované vlajky byl Reisinger první, Guajardo druhý a Lawson čtvrtý.

PŘES 60 ODBORNÍKŮ
1. Robert Reisinger (Hus)… 1-1
2. Ed Guajardo (Yam) ... 2-2
3. Dave Eropkin (KTM)… 3-3

Randel Fout (91) byl přidělen k závodu Honda CRF2022 MXA 250. Randel vybuchne krupobitím úkrytu.

NAD 60 ZMĚNĚNÝCH
1. Luc De Ley (Suz)… 1-1
2. Bruce Ashmore (Hon)… 3-3
3. Corby Reutgen (KTM) ... 5-2

Hej, Randy Skinner (5) našel ještě intenzivnější krupobití, které se dalo prolétnout. Randy prodal svoji K2021 450SXF XNUMX Marcu Crosbymu, ale půjčil si ji zpět od Marca, aby závodil tento víkend, a poté se dobrovolně vrátil domů a vyčistil ji, než ji vrátil Marcovi. Je velká šance, že to Marc chvíli neuvidí.

OVER-60 NOVINY
1. Chuck Cook (Hus)… 1-1
2. Mark Homan (Yam)… 3-2
3. Stephen Johnston (Yam) ... 2-3

Zach Taylor je nejmladší ze závodních Taylorů, ​​mezi které patří bývalý otec AMA Pro, Rich a bratr Richard.

PŘES 65 ODBORNÍKŮ
1. Will Harper (KTM)… 1-1
2. Označte Donaldson (plyn) ... 2-2
3. Mic Rodgers (Hus)… 3-4

MXY's Jody Weisel (43) vede britského jezdce Tonyho Parsonse (68) z kopce Mt. Whitney. Jeden prst na brzdě a dva prsty na spojce vám ukážou, kde leží jeho priority. Foto: Jon Ortner

NAD 65 ZMĚNĚNÝCH
1. Tom Holmes (KTM)… 1-2
2. Kent Reed (plyn)… 3-1
3. Stephen Johnston (KTM)… 2-3

Problém velkých kopců je ten, že když spadnete, ať už nahoru nebo dolů, vždy skončíte pod kolem. Vypadá to, že Steve Moore (45) se dostal na vrchol tohoto kopce a pak po něm spadl zpět. Má štěstí, že přistál 15 stop pod hřebenem, protože pod ním je o 75 stop více z kopce.

DALŠÍ VÍTĚZOVÉ TŘÍDY
250 Pro..Talon Hawkins (Hus)
250 středně pokročilých… Connor Styers (Yam)