ZPRÁVA O ZÁVODECH MOTOKROSŮ REM: KDE SOUTĚŽE ELITE SOUTĚŽILA

REM má betonovou startovní podložku. Jezdci, kteří jsou v tom dobří, si udělají čas na beton a poté do něj nalévají uhlí, jakmile narazí na špínu. Předvádějí Val Tamietti (31), Robert Reisinger (96) a Dave Eropkin (811).

FOTOGRAFIE DEBBI TAMIETTI

Pro průměrného motokrosového závodníka je třeba si představit rozsah toho, co se každý víkend v Glen Helen stane. Pokud jste zvyklí na to, že vaše místní dráha drží jeden motokros týdně a možná závodíte pouze od dubna do října (kvůli chladnému počasí), byla by Glen Helen zjevením. Tuto sobotu se ve stejný den konaly čtyři závody v Glen Helen (a národní trať byla otevřena pro trénink).

REM závodili na svahu svahu, mini série AME Summercross Night Race byla na trati Stadiumcross, závod Stacyc na speciální trati Glen Helen pro elektrická balanční kola (s úžasně velkou výhybkou) a Old School Scrambles na trati kamionu —Park byl nabitý a ještě více nabitý, když se terénní jezdci vrhli do tábora na nedělní běžecký závod Grand Prix SRA (který bude muset obejít závod AME Summercross Day, další závod Stayc a druhý den Série Old School Scrambles).

Trať REM je postavena kolem řady strmých kopců. Špína se liší od pevného obalu po hlínu až po písek. Bývalý Saddleback Pro Luc De Ley z 1980. let hýbe pískem.

Ze všech těchto závodů závodil REM v Glen Helen již 30 let na stejném místě jako Arroyo Cycle Park v 1970. letech - nejslavnější pro vůbec první 125 národní šampionát (vyhrál Ray Lopez s Martym Smithem, na Monarku, druhý). REM si vybudoval reputaci super efektivního programu, který dokáže držet dlouhá mota a pohybovat se jimi dostatečně rychle, aby závody skončily do 2:00.

První odbočka na REM je miniaturní verzí prudce převýšené otočky Talladega na Národní trati - pouze doleva. V tomto startu využívá Dave Eropkin vysokou vnější čáru k chytání děr, zatímco Robert Reisinger (96) a Val Tamietti (31) objímají vnitřek. Jim Hanson (83) a Fred Nichols (56) se švihají doširoka.

Fanoušci fandili svým oblíbeným jezdcům pomocí oranžových dopravních kuželů jako megafonů na výpadovce přes zpevněnou cestu. Randel Fout (78) řekla, že to bylo opravdu nahlas.

Jody Weisel (53) a Randy Skinner (54) se v praxi zastavili, aby sledovali, jak konkurence sestupuje ze strmého svahu s postupným skokem uprostřed kopce.

Sean Lipanovich (505) zvítězil ve třídě 450 Pro s rozmetáním 1: 1.

JP Alvarez (192) visel s Lipanovičem v obou 450 Pro moto, kromě případů, kdy ho havárie v prvním motu stála 15 sekund.

Tyler Nichols (55) byl druhý ve třídě 450 Intermediate za Gezou Simonem, ale před Chase Kanzel

EMERGENCE JEDINÝCH DEVÁTÝCH DVOJIC

Nikdy si nejsme jisti, na jakém motocyklu bude Randy Skinner závodit. Jezdil trénink a jedno moto na KTM 450SXF, ale poté přešel na č. 192 GasGas MC450.

Kent Reed (192) jen dočasně používá 192, dokud si nemůže nechat vytisknout své normální pozadí poznávací značky 491. Fotografie: Debbi Tamietti

JP Alvarez (192) bankuje svých 192 Kawasaki ze zdi.

Je vtipné vidět Jodyho Weisela (53), motokrosového závodníka, který je nejblíže spojen s číslem 192 (původně to bylo jeho číslo AMA Road Racing z roku 1972) závodící vedle dalšího jezdce s jeho číslem.

A POTOM PŘIŠLO OSMICH TROJŮ

Vítěz Expert nad 65 let Bob Rutten (83) vyhrál split moto s Jimem Latendresse (565) jako Lance Sloane (124) v jejich draftu.

Ron Lawson závodil s časopisem Dirt Bike Magazine na 2022 KTM 250SXF s číslem 83 na něm.

Jim Hanson (83) je doprovázen Fredem Nicholsem (56) a Jimem Sendelbachem (55). Úžasné, jak jsou zvuky, všechny tři # 83 (Rutten, Lawson a Hanson) byli ve stejném závodě. Jelikož však REM zaznamenávají transpondéry, nebylo nutné přidávat X na jejich kola.

VŠECHNY VÝKONNÉ A ÚŽASNÉ TŘÍDY SIX-OH

Jednalo se o závod Expert nad 60 let ve zkratce, kdy se bývalý testovací jezdec Kawasaki Robert Reisinger (96) utkal s bývalým hotshotem SoCal 125 Daveem Eropkinem (811). Eropkin vyhrál první moto s Reisingerem druhým, ale Reisinger vzal druhé moto.

Val Tamietti (31) pokračuje pod vlajkou dvoutaktů u expertů nad 60 let, ale jeho 4-5 ho nechalo celkově čtvrtým za čtyřmi zdviženými Reisingerem, Eropkinem a Edem Guajardem.

Fred Nichols (56) zajel svou Husqvarnu na páté místo za Val Tamietti.

Mike Monaghan závodil na YZ125 proti velkým motocyklům, které dominují ve třídě nad 50 a nad 60 let. Tento týden, frustrovaný špatnými starty a ztrátou míst na velkých kopcích, Mike přešel ze základního YZ125 na KTM 150SX a užíval si dalších 6 koňských sil na 5-6.

Mic Rodgers (115) připnul další kolo na vrchol hory Whitney a spadl z kopce dolů. Byla to brutální havárie. Později zveřejnil: „Zlomil jsem si lopatku ... žádná biggie. Budu venku 8 týdnů. Velké díky Debbi, Frankovi, Jodymu a všem klukům za to, že na mě dávají pozor. “

Druhé zranění ramene přišlo přes velkou desku mířící zpět na startovní čáru, když Stephen Braseny tvrdě vystoupil. Závod expertů nad 60 let musel být označen červeně a když ležel na nosítkách a EMT na něm pracovali, řekl Stephen: „Prosím, řekněte klukům na lince, že je mi líto, že jsem pokazil jejich závod.“

Luc De Ley (78) zvítězil ve třídě nad 60 let na Husky FC250 nad Corbym Reutgenem a Lanceem Sloanem. Jeho kámoš, Marc Crosby (38), byl v první jízdě druhý, ale ve druhé jízdě dvakrát spadl a celkově čtvrtý dokázal zachránit pouze páté místo.

Frank Emerson (75) byl pátý v kategorii mezi 60 meziprodukty a věřte nebo ne, třída nebyla tvořena ničím jiným než KTM a Husqvarnas

Bývalá hvězda Baja 1000 Bob Rutten (83) sestoupil z New Harmony v Utahu, aby vyhrál třídu Expert nad 65 let.

Gene Boere (62V) šel 3: 2 za Philem Cruzem 1: 1, ale před 2: 3 TV Holmes.

Jody Weisel (53) z týmu MXA sjíždí řadu drop-off, které vedou ke dvěma písečným úsekům. Je na GasGas MC 450, což byla čtvrtá odlišná značka, kterou minulý měsíc závodil.

ZNAČKY NA KOLE ZÁVODĚ REM GLEN HELEN TENTO TÝDEN

Z osmi různých značek motocyklů, které minulý víkend závodily na REM, měly tři značky přes 85% všech motocyklů na REM - KTM, Yamaha a Husqvarna. Pokud se díváte pouze na vítěze, Husqvarna zvítězila 44% (ze tříd s velkou účastí), KTM 33%, Honda 11% a Yamaha 11%.

David Burrus (924) pomohl tento víkend na REM rozbít Yamahu až 24% kol.