ROCZEN A ANSTIE VYHRAJÍ MISTROVSTVÍ SVĚTA 2023 SUPERCROSS (WSX)

Ken Roczen byl celý kit-and-kaboodle pro sezónu WSX 2023 – bez „Kickstart Kena“ by to byla blbost
.

KEN ROCZEN PLAVÍ SVÝM VLASTNÍM KURZEM A VYPLATÍ SE TO

Ken Roczen vyhrál 1-1-3 ve třech rozjížďkách na melbournském Marvel Stadium a získal svůj druhý titul ve WSX pro Suzuki. Ve třetí a poslední jízdě byly chvíle, kdy to pro Kena nevypadalo dobře, protože byl na startu vymačkaný a snažil se dostat zezadu, ale jak závod pokračoval, dojel až na třetí místo. zajistit mu druhý titul ve WSX.

Joey Savatgy vstoupil na Marvel Stadium s Červeným talířem a bodovým náskokem, ale Kenovy dobré starty (alespoň v rozjížďkách jedna a dva), jeho blesková rychlost a schopnost přihrávat si podle libosti zajistily Kenovi dostatek bodů v turnaji. a titul série 2023. Savatgy se umístil na druhém místě, zatímco Wilson si zajistil třetí místo v celkovém mistrovském titulu WSX.

Ken měl velmi dobrou sezónu AMA Supercross, skvělý Motocross des Nations a zakončil svůj rok (a jeho odpůrci) s velkou výplatou v Austrálii.

SEZONA COMEBACKU MAXA ANSTIEHO

Max Anstie viděl sport ze všech stran, ale koruna 2023 WSX 250 World Supercross dort završuje.

Max Anstie vyhrál mistrovství světa v superkrosu 250 mistrovským způsobem a ve finálovém kole ovládl všechny tři závody. Jeho působivý výkon vidělo na stadionu Marvel v Melbourne více než 30,000 XNUMX fanoušků. Anstie byla celou noc nedotknutelná.

"Nedokážu vyjádřit, jak je to pro mě důležité." Je to více než deset let, co Brit vyhrál mistrovství světa v motokrosu nebo superkrosu, takže toto vítězství pro mě znamená všechno,“ řekl Anstie po finále sezóny.

Sezóna 2023 byla pro Anstieho výjimečná, od jeho vůbec prvního vítězství v závodě AMA 250 Supercross po třetí v bodech AMA 250 East Supercross a poté. Anstie se zúčastnil tří závodů WSX 250 World Supercross Championship, aby zakončil svou vysněnou sezónu.

Pokud jde o WSX, Melbourne byl jejich nejlepší závod, se zdravým davem, závodní dráhou ve stylu AMA v plné velikosti a oblíbenými vítězi v Roczen a Anstie. Ale je těžké odpustit organizaci, která slibovala velké věci a splnila jen polovinu toho, co slíbila. Roczen, kterému zaplatili značnou částku startovních peněz, aby zůstali u WSX dalších pár let, byl jejich záchranou.