SLEDUJTE GLENDALE 250/450 SUPERCROSS ZA 17 MINUT

Když Aaron Plessinger (7) ztrácí přední část a padá, Ken Roczen (94) vyplouvá pro velké vítězství.

Ve třídě 450 Ken Roczen dotáhl se svým Suzuki RM-Z450 k vítězství od vlajky k vlajce. Bylo to Roczenovo 22. vítězství v kariéře 450 Supercross. Ken je nyní desátý na seznamu všech vítězů Supercross. Druhý v Glendale byl Jason Anderson, který byl nadšený z druhého místa, protože je to závod nejblíže jeho domovskému státu Nové Mexiko. Anderson byl nejrychlejší kvalifikant. Aaron Plessinger byl druhý před Andersonem, když ztratil přední část a spadl. Nasedl zpět, ale skončil desátý a udržel se na třetím místě se 10 body. Jett Lawrence od svého průměrného začátku stabilně postupoval, občasné chyby jeho postup zpomalovaly, ale Jett se propracoval na třetí místo dámou. Lawrenceovo 440. místo bylo dost dobré na to, aby získal červenou desku pro další kolo, které je za dva týdny v Texasu. Chase Sexton byl držitelem červeného talíře v Glendale, ale při nehodě v tréninku uprostřed týdne si poranil ruku a udržel se a skončil 3. Sexton je nyní druhý ve 9 bodech, ale jen 450 bodů zpět (s týdnem volna příští sobotu na uzdravení).

10. Aaron Plessinger…KTM
Další notáři: 11. Justin Cooper (Yam); 12. Christian Craig (Hus); 14. Shane McElrath (Suz); 15. Justin Hill (KTM);16, Dean Wilson (Hon); 17. Benny Bloss (Sázka); 18. Justin Barcia (Plyn); 20. Fredrik Noren (Kaw); 21. Derek Drake (Suz).

Jett Lawrence těžil z problémů Webba, Sextona a Plessingera, ale podařilo se mu předběhnout Eliho Tomace na poslední stupínek na stupních vítězů.

10. Justin Barcia… 63

RJ Hampshire Glendale Supercross 2024_RJ Hampshire-2RJ Hampshire vyhrál úvodní kolo 250 West v Anaheimu 6. ledna a zopakoval to v Glendale 10. února. V prvních pěti závodech šel 1-9-6-2-1.

Ve třídě 250 West, po týdnu volna na první kolo 250 East v Detroitu, 250 West nastoupil do pátého kola (než si dal dlouhou pauzu, aby mohl 250 East dohnat počet akcí. RJ Hampshire přišel z 5. místa a vyhrál kolo Glendale, s prvním vedoucím Levim Kitchenem na druhém místě a jediným držitelem Red Plate poté, co se Jordon Smith zřítil zpět na 4. místo. Kitchen má nyní 4-bodový náskok na Smithe, který je pouze 1 bod před Hampshire. Jo Shimoda z Hondy stál poprvé na stupních vítězů v roce 2024 se třetím. Nešťastná zpráva pro Natea Thrashera. Ve druhém kole svého závodu 250 West heat havaroval a předvedl Red Flag a Nate vyhrál kolo v San Diegu, ale tři špatné závody z prvních pěti ho zanechaly 56 bodů za bodovaným lídrem.

2024 GLENDALE SUPERCROS: 250 ZÁPADNÍ VÝSLEDKY