ZPRÁVA O ZÁVODU „SOBOTA V GLEN“: DOMINUJÍ DENNIS STAPLETON, JAMIE ELLIS, PRESTON TILFORD & JOSH FOUT

FOTKY DAN ALAMANGOS, RICH STUELKE & JODY WEISEL

Motokrosový závod „Sobota v Glenu“ je nyní skutečným řešením, protože tuto sobotu uspořádali svůj druhý závod a na příští tři víkendy mají naplánovány další tři. Po 35 letech s původními organizátory závodů byl přechod na Glen Helen, který závody řídil, usnadněn skutečností, že všichni bývalí zaměstnanci REM (startér, cílový vlajkový muž, skórující dívky a závodníci) byli stejní. Se stejnými lidmi v bodovací věži a při registraci jako by se nic nezměnilo – kromě velkého nápisu na bodovací věži, který oznamoval „Saturday MX at the Glen“.

Dennis Stapleton (184) přijel do Glenu, aby prorazil svou 2022-1/2 Husqvarna FC450 před letní sezónou Mammoth Mountain, 450 Nationals a Loretta Lynn. Vyhrál třídu Vet Pro.

Nebyla to jediná patrná změna, protože Glen Helen také snížil poplatek za bránu pro „Saturday at the Glen“ na 10 USD za osobu, což znamenalo, že i když s sebou přivedete dva lidi, bude to stále stejné jako předchozích 30 USD za osobu. kolo. Samozřejmě, pokud jste přišli sami, ušetřili jste 20 dolarů u přední brány. „Saturday at the Glen“ také snížilo vstupní poplatek z 50 USD na 30 USD pro jezdce, kteří se přihlásili předem (a 40 USD za příspěvek po přihlášce), čímž ušetřili dalších 20 USD oproti předchozí ceně. Kromě toho opravili systém PA, natřeli bodovací věž a provedli několik změn v závodním programu, o které jezdci požadovali po prvním závodě – nejvýrazněji otevřený trénink na začátku tréninkového plánu, který pomohl rychleji proniknout na závodní dráhu. a žádná další přehlídková kola před každým motocyklem. Kromě toho byly do programu poprvé po několika letech přidány třídy Pee-Wee, 65cc a 85cc – a tuto sobotu se představilo 32 mini závodníků.

Bývalý závodník Vance a Hines Preston Tilford (66) vyhrál třídu 450 Pro. Užívá si jeden z místních stromů.

Protože den před sobotním závodem pršelo, Glen Helen se obával, že pokud by v pátek večer znovu pršelo, bylo by velmi bláto, a tak trať připravili na déšť, což znamenalo méně trhání a manipulaci s půdou. V pátek večer samozřejmě nepršelo a povrch trati byl ideální pro trénink a poté více nabitý než obvykle.

Preston Tilford má evidentně rád stromy, protože na této fotce raketově prolétl dalším osamělým lesem. Stromy v pozadí jsou odděleny zásobou písku Glena Helena, která čeká, až z ní budou odstraněny kameny.

Na sobotních závodech byla jako vždy spousta zajímavých jezdců. Patřili k nim 125 dvoutaktní hrdina Pasha Afshar, bývalý amatérský koordinátor Suzuki Cole Gress, závodník na ploché dráze Randy Skinner, Fouts (Randel, Josh a Logan), zakladatel oblečení O'Neal Jim O'Neal, Dennis Stapleton z MXA, Jamie Ellis z Twisted Development. , David O'Connor z DOC Racing, hvězda Saddleback Val Tamietti, Australan Dan Alamangos, Robert Reisinger z 6D, Phil Cruz z ProRide, Rich Stuelke z MotoPhoto a Ron Schuler z ESR. Navíc Luther French, Michael Carter, Kevin Barda, Jody Weisel, Marc Crosby, Greg Groom, John Caper, Dave Eropkin, Joe Sutter, Ed Guajardo a Luc De Ley.

Dennis Stapleton (184) se snaží vyrovnat lásce Prestona Tilforda ke stromům, ale musí se k tomu dostat mnohem blíž.

Pohodlně se usaďte a vychutnejte si fotogalerii akčních záběrů MXA a omlouváme se Debbi Tamietti za to, že jsme nespustili žádnou z jejích fotek, ale pokud nejste na trati, je těžké sehnat něco použitelného (ačkoli jsme si záběr dopravy užili dálnice 210). Ve skutečnosti Debbi tento víkend nemohla, ale to nezabránilo Val, aby se objevila. Dan Alamangos, Rich Stuelke a Jody Weisel zastupovali Debbi mezi svými závody. Doufáme, že se jí zhostili spravedlnosti. Užívat si!

V dálce jsou 10,000 40 stop vysoké vrcholy, ale všechny tyto jezdce zajímá jen XNUMX stop vysoký vrchol před nimi. Jakmile jsou ve vzduchu, získají docela dobrý výhled na první zatáčku.

Nejlepší ze všeho je, že pro ty z vás v Evropě, dalších 49 státech a neznámých částech, byli eso fotografové Debbi Tamietti a Dan Alamangos, aby zdokumentovali historicky první motokros „Saturday at the Glen“. Pohodlně se usaďte a užijte si, jak vypadala „Sobota v Glenu“ – a možná si naplánujte, že zde v budoucnu budete závodit.

Josh Fout posunul trochu špíny na své cestě k druhému ve třídě Vet Expert a/nebo prvnímu v Open Experts.

Takhle vypadá Josh Fout (155) zepředu. Je na terénním kole Yamaha YZ2022FX MXA 450.

Jody Weisel (192) z MXA se svým 2022 Husky FC350 pevně drží. Od konce 192. let běžel s číslem 1960 – bylo to jeho číslo silničního závodu AMA. (Vložka) Jodyho dvojče Suzuki z roku 1968 sedělo v jeho obývacím pokoji, dokud Lovely Louella nesložila nohu.

Jamie Ellis (40) z Twisted Development vyhrál třídu pro středně pokročilé nad 40 let s přehledem.

Silný nápor písku Stephana Moora se před výstupem do kaňonu postará o to, aby za ním nikdo nebyl blízko. Moore byl druhý v kategorii mezi 40 a více let za Jamiem Ellisem

Ir David O'Connor závodil se svou „Andy Jefferson Replica“ KTM 366SXF na třetí místo v kategorii mezi 40 a více let za Stephenem Moorem a Jamiem Ellisem.

Kevin Weston (22) byl čtvrtý v kategorii mezi 40 a více let.

Storme Hawks (16) šel 1-1 ve třídě 125 dvoudobých nováčků, když se stále propracovával nahoru ve třídách.

Tyler Nichols (55) šel 1-2 v 450 Intermediates, což zní dobře, ale Sterling Cogar šel 2-1.

Robert Resinger (96) a Ed Guajardo se pustili do souboje dvou mužů na čele třídy Expert nad 50 let. Ale Robert měl ještě čas se usmát do kamery (alespoň si myslíme, že se usmívá), protože jeho 2-1 porazilo Edovo 1-2.

Ed Guajardo (27) tento trik znovu nenapadne, protože ignoruje užitečnou radu Corbyho Reutgena, na kterou stranu ho skočit.

Val Tamietti (31) se odklání od stěny a míří zpět do částí horní trati, které nikdo kromě jezdců nikdy nevidí.

Tento strmý kopec přichází těsně před ještě strmějším levotočivým sjezdem, který vede do písku přímo v kaňonu. Toto je zadní strana balíčku Expert nad 50 let.

Dave Eropkin (811) bojoval s Valem Tamietti o třetí místo ve třídě Expert nad 60 let. Dave získal místo o jediný bod.

Greg Groom skončil 5-3 na celkovém třetím místě v meziproduktech nad 60 let. V první jízdě měl trochu problém. Viz. níže.

Greg Groom (vpravo) se v této levotočivé zatáčce zastavil, což umožnilo svému úhlavnímu rivalovi Marcu Crosbymu (17) proplouvat dál, zatímco Greg hledal startér svého Suzuki RM-Z450.

Kevin Barda (852) přivezl svůj dvoutaktní Suzuki RM250 na „Saturday at the Glen“ a skončil 5-1 na třetím místě v žebříčku Over-50 Experts. Zde se snaží zjistit, jak Arek Kruk našel vnější linii.

Arek Kruk (790) překvapil experty nad 50 let vítězstvím v první jízdě a dokázal být celkově druhý ve druhé jízdě na 4. místě. Eddie Davis vyhrál Over-50 Experts 3-2.

Během posledního roku, od návratu k motokrosu, byl bývalý specialista na Saddleback Luc De Ley (97) velmi úspěšným meziproduktem nad 50 let. Příliš úspěšný, což ho přimělo přesunout Experty nad 50 let. Nejprve ho vypustili, ale pokračoval v práci a tento týden zůstal v kontaktu s předními závodníky.

Po celý rok hraje Bruce Ashmore (111) cyklistickou ruletu přepínáním tam a zpět mezi dvoutaktem Honda CRF450 a Yamaha YZ250. Tento týden se ukázal na KTM 450SXF a šel 2-2 v meziproduktech nad 60 let.

Luther French (2) málokdy udělá chybu, ale tahle zablácená zatáčka z něj dostala to nejlepší. Den před závodem pršelo, ale pouze tato zatáčka byla blátivá (protože je pod dvěma kopci). Luther se zotavil a šel 4-3 v Expertech nad 50 let.

Když mluvíme o chybách, nejsme si jisti, jak tento jezdec skončil čelem špatným směrem. Nick Reisinger (96) a Drake Pfeifer (774) se rozešli na obě jeho strany.

Když byl Lars Larsson na léto doma ve Švédsku, MXA zapůjčila svou Husqvarnu FC450 Jimu O'Nealovi – který byl trochu znepokojený závoděním na kole s 13 na poznávací značce. Lars vždy říkal, že 13 je jeho šťastné číslo, protože to byl den, kdy potkal svou ženu. Žluté skvrny jsou květiny mezi fotoaparátem a kolem.

John Caper z O'Neal, AXO a sláva Mechanixwear se ubránil vážným zraněním. Je rád, že stále závodí. John skončil 11-10 v meziproduktech nad 50 let.

Colea Gresse (19) si možná pamatujete z doby, kdy provozoval amatérský program Suzuki, kdy byli spolu s Eli Tomac, Ian Trettel, Davi Millsaps, Nico Izzi a Tyler Bowers velmocí. Vyhrál mezitřídu nad 50 let 3-1. Zde se Cole snaží odrazit vítěze Open Expert Joshe Fouta (155).

Gabriella Sanchez (76) a Evin Perrault (25) bojují o vzdušnou převahu ve třídě Beginner.

S uvolněnou špínou na tváři byl tento velký kopec trochu náročný, ale velký pokles přes vrchol byl velmi náročný.

Sean Veritch (2) skončil 1-2 na druhém místě za Taylorem Mesou 2-1 ve třídě 85 začátečníků.

Dakota Ramos (27) vyhrála 2-2 ve třídě 7-8 50cc Pee-Wee. Bryson Rowney (99) šel 3-3 a Tate Rondon (92) byl pátý s 5-5.

Logan Fout (601) se svým otcem a bratrem závodníky na plný úvazek chtěl závodit ve svém vůbec prvním motokrosu. Neměl minicyklo, tak ho táta nasedl na Yamahu TT-R125 a poslal na startovní čáru. Loganovi se to líbilo.

Motokros „Saturday at the Glen“ bude závodit další tři soboty v řadě – 30. dubna, 9. května a 14. května. Pro předběžnou registraci na jakoukoli „Saturday at the Glen“ Klikněte zde zobrazí se systém předběžného přihlášení. Předběžné vstupné je pouze 30 USD, vstupné v den závodu je 40 USD. Na další motokros „Saturday at the Glen“ se můžete přihlásit až ve čtvrtek předtím. Pro více informací přejděte na www.glenhelen.com.