REPORTÁŽ ZÁVODU „SOBOTA V GLEN“: ENZO TEMMERMAN, SHAWN BUSHNELL, KURT NICOLL & GARY JONES ZÁŘÍ

Lonnie Paschal (51) měl chvíli rozptýlení a skončil na vrcholu této bermy ve třídě nad 60 let. Žádná škoda! Žádný faul!

Bohužel se přední pneumatika zakousla do měkké hlíny a zkroutila se doprava. Lonnie k jeho cti vydržel, i když se motorka chystala přejet přes bermu na boku.

Lonnie se pokusil slézt z kolotoče, ale na této fotografii se jeho pravé koleno zabořilo do bermy a jeho tělo je vymrštěno ven.

Není třeba vidět žádné další sekvenční záběry, Lonnie jde po zadní straně bermu. Ke cti mu slouží, že vstal, oprášil se a znovu se zapojil do závodu, aby zachránil třetí místo v celkovém pořadí.

FOTOGRAFIE DEBBI TAMIETTI

Ač se to může zdát úžasné, 263 jezdců se objevilo na závodech v „Saturday at the Glen“, což byl docela typický závodní den. Nic zvláštního se nedělo. Možná to byla těsná blízkost k Mammoth Mountain Motocross, který se měl konat za méně než dva týdny, což přimělo závodníky hledat trať SoCal s funkcemi, které by jim pomohly v Mammoth. Byl typický červnový den, ráno chladné a v 10:30 horko (s teplotami, které dosahovaly 97 stupňů). Velká účast neodradila „Saturday at the Glen“ od běžného rychlého a kompletního programu, který jezdcům zaručuje, že budou ve 2:00 venku. Sobotní závody nechtějí, aby jezdci museli čekat na nekonečné rozjížďky s méně než 10 jezdci na trati – jezdí se starty s více brankami a kombinují třídy rychlosti ve vlnách. Tuto sobotu bylo 263 jezdců, od Pee-Wees po 450 Expertů, umístěno pouze v osmi závodech. Vlastní závody Glena Helena nabízejí dlouhé jízdy na skutečné motokrosové trati s rozumným designem.

Vstupní poplatek je pouze 30 USD (pokud se přihlásíte předem) a poplatek za bránu je pouze 10 USD na osobu. Vzhledem k tomu, že se závody konají v sobotu, je program koncipován tak, aby byl program závodu hotový do 2:00 (jezdci tak mají čas vyčistit a zapracovat na svých kolech, aby mohli vyrazit v neděli). Závody se jeden týden střídají mezi dráhou Arroyo a další týden národní dráhou – tento týden to byla národní dráha. Glen Helen pořádá 25 závodů „Saturday at the Glen“ ročně – a série se dostane do poloviny až v nadcházejícím kole 6. července.

PŘEHLED NĚKTERÝCH VÍTĚZŮ

Enzo Temmerman (21) sestoupil z Visalia a vyhrál třídu 450 Expert se skóre 1:1. Na „Saturday at the Glen“ byl zdravý počet závodníků, kteří přijeli využít velkou kopcovitou trať jako přípravu na Mammoth Mountain Motocross za dva týdny.

Shawn Bushnell (58) vyhrál třídu expertů nad 40 let s perfektním skóre 1:1 a vrátil se přímo na startovní čáru svého závodu Open Expert back-to-back, který také vyhrál.

Toby Yakel (195) byl pátý ve třídě Open Novice s 2-7, ale i když vyhrál první moto 250 Novices, DNF ve druhém motocyklu ho opustilo celkově 12.

Caleb Tetangco (124) z DR.D vyhrál třídu Supermini a třídu 85ccm. V sobotu bylo v Glen Helen 97 stupňů, což z dvojité klasifikace udělalo test odolnosti.

Alison Bushnell (13) vyhrála třídu žen se skóre 1-1 nad první pěticí Adrianne Spiker (2-2), Catherine Roome (3-3), Emily Cloud (4-4) a Tatum Juhnke (5-5). ).

Gary Jones (88), který je současným mistrem světa nad 70 let, vyhrál třídu nad 70 let v „Saturday at the Glen“. Jeho příchod na scénu nad 70 let „Saturday at the Glen“ však většinu jezdců nad 70 let přivedl zpět do třídy nad 65 let. Samozřejmě, že obě třídy normálně začínají na stejné bráně, takže mu nikdo neutekl.

Josh Fout (28) nemusel tento víkend jet s Joshem Mosimanem do Kanady, protože kanadský tým Yamaha 101 se o Joshe staral o všechno. Místo toho Josh Fout závodil s MXA 2025 KTM 450SXF k vítězství ve třídě expertů nad 30 let.

Val Tamietti (31) vyhrál třídu odborníků nad 65 let se skóre 2-1 proti Bobu Ruttenovi 1-2. Poté závodil ve třídě Expert nad 60 let a skončil 5-4 na celkovém čtvrtém místě.

Luther French (21) na své Yamaze YZ60F ovládl oba motocykly třídy Expert Over-450.

Kurt Nicoll (44) je sedminásobným mistrem světa ve veterinárním motokrosu (dvakrát ve třídě Expert nad 40 let a pětkrát ve třídě Expert nad 50 let). Čtyřikrát byl také vicemistrem na Mistrovství světa v motokrosu 500. Kurt v sobotu snadno vyhrál třídu expertů nad 50 let.

ZBYTEK GANGU

Na „Saturday at the Glen“ závodí mnoho otců a synů, ale toto je jediné duo tchán/zeť. John Caper (vlevo) a Jim O'Neal (vpravo) závodili ve stejné třídě s Jimem 2-2 a Johnem 3-3.

Tady je zeť John Caper (44), který vede otce své ženy Jima O'Neala (127) po zádech rovně.

Hollywoodský kaskadér Will Harper (7) závodil se svým Starkem Vargem v prvním motocyklu třídy Expert nad 65 let. Vrcholem byl jeho holeshot, ale zavedení přední závodníci ve třídě ho srazili a předjeli na svých staromódních spalovacích strojích. Pro druhou motorku se Will rozhodl závodit se svou staromódní KTM s vnitřním spalováním.

Justin Muscutt (816) skončil 2-3 ve třídě 250 Expert za Tristanem Alvarezem a Cody Brownfields.

George Kohler (vlevo) jel z Carson City v Nevadě, aby si popovídal se svými starými závodními kamarády a zatočil pár kol na svém starém šlapacím terénu. Jody (vpravo) mu dal GasGas MC350F a nějaké nové šmrncovní vybavení, aby mohl závodit, ale George trval na závodění ve svých starých kožených botách Hi-Point Champion (stejně jako někdo jiný, koho zná).

George Kohler (88) skončil se závoděním a před pěti lety se přestěhoval do Carson City. Byl trojnásobným jezdcem REM číslo jedna (1984, 1996 a 2003). Překvapivě se tento víkend zúčastnilo sedm bývalých jezdců REM číslo jedna na „Saturday at the Glen“ – mezi nimi tvořili 12 let jedničky v Glen Helen. Patřili mezi ně Alan Olson (1995, 1997), Jody Weisel (1998), Randy Skinner (2001, 2012), Marc Crosby (2005), Val Tamietti (2017, 2018) a Dave Eropkin (2019).

Bill Sauro (311) zaostal 2-2 za vítězem Over-50 Expert Kurtem Nicollem.

Mark Crosby (38) přešel ze závodění se svou KTM 450SXF na závodění s MXA GasGas MC250F ve třídě nad 65 let. Říká, že je rychlejší na 250 než na své 450. V sobotu šel 2-2.

Nyní je tu něco, co nevidíte každý den. Na své cestě k prvnímu místu ve třídě „Modified Mini“ pro motocykly Honda, Kawasaki a Yamaha si Logan udělal čas a políbil fotografku Debbi Tamietti.

Max Lee (50) má teď volné víkendy, když už není manažerem týmu Troy Lee GasGas a víkend na Mt. Morris strávil závoděním v Glen Helen. Max šel 2-2 ve třídě Open Expert.

Emily Cloud a její otec koupili tuto Yamahu YZ1979 z roku 125 jako „pouzdro na košík“. Společně ho přestavěli a poprvé s ním závodili v „Saturday at the Glen“. Emily je 18, právě dokončila střední školu a narukovala k námořnictvu, kde se připojí k jejich jadernému oddělení. Sobota byl její poslední závod před odesláním.

Jaxson Boyd (17) se ve druhém motocyklu třídy Yamaha PW162 propracoval přes Braydena Tilleryho (50) a vyhrál 2-1 nad Braydenovým 1-2.

Bryan Roberts (4) vede Peta Vetrana (37) a Adriana Spikera (70) přes zatáčku. Glen Helen je mnohem písčitější od doby, kdy zimní déšť spláchl rozloženou žulu z okolních hor.

PROGRAM ZÁVODU 2024 „SOBOTA V GLEN“.

Pokud hledáte závodní organizaci, která nabízí dlouhé motocykly, nízké náklady a velmi konzistentní rozvrh závodů – to je ono. Motokros „Saturday at the Glen“ bude opět závodit 15. června, 6. července a 20. července. Předběžné vstupné je pouze 30 $ (25 $ za mini). Vstupné je $ 40 ($ 30 pro mini) v den závodu. Poplatek za bránu je 10 USD (na osobu). Na příští motokros „Sobota v Glenu“ se můžete přihlásit až v pátek před dalším závodem (nebo se dostavte osobně v den závodu). Pro více informací přejděte na www.glenhelen.com

V SOBOTU 2024 PROGRAM ZÁVODU GLEN (AKTUALIZOVÁNO)