ANAHEIM SUPERCROS: POZNÁMKY Z A1 TRENCHES

SUBSCRIBEINTERNALPro zvětšení klikněte na obrázky

Fotografie od Johna Bashera

_BAS4758Jason Anderson se připojil k velmi elitnímu klubu.

JASON ANDERSON'S ohromující VICTORY

Nebylo ohromující, že Jason vyhrál Anaheim Supercross - protože někdo vyhrál a Anderson byl v minulosti pódiovým finišerem. Ohromující byla rychlost, kterou jezdec Husqvarna odmotal na cestě skrz smečku. Zavřel mezery, které se zdály nepřekonatelné, ve dvou kolech se zvedl v 5sekundovém náskoku Colea Seelyho a odtáhl se k dominantní výhře. Také byl alespoň jednou v každém kole na rozedraném okraji. Byl nejrychlejším člověkem na trati, protože byl jediným člověkem, který byl ochoten posunout hranu adheze.

_BAS4986Výhra pro jezdce, který mu dal všechno, co měl, a riskovalo to všechno - to je nejlepší druh výhry.

Husův moment slávy

Museli byste se vrátit do let 1972-73-74, abyste našli Husqvarnu v knihách Supercross - a pak by to bylo jen jako poznámka pod čarou. V roce 1972 vyhrál Mark Blackwell třídu 500 na Daytona Supercross. V roce 1973 vyhrál Bob Grossi první třídu na Daytona Supercross. V roce 1974 vyhrál Gary Semics třídu 500 na Houston Supercross. Výzvy jsou: (1) V letech 1972 a 1973 neexistovala série poznámek AMA Supercross. (2) Daytona byla v letech 1972 a 1973 součástí AMA Nationals. (3) 500 tříd Supercross zmizelo po roce 1974 (a tam se konalo pouze 6 akcí třídy Open - kdy vyhráli Mark Blackwell, Bryar Holcomb, Pierre Karsmakers, Robert Plumb, Roger DeCoster a Gary Semics. Vítězství Anaheimu 2016 Jasona Andersona v roce 1 je tedy prvním sportem, Husqvarnou a Jasonem.

_BAS4606Na této 450 startovní fotografii hlavní události neuvidíte Weston Peick. Weston byl diskvalifikován poté, co jeho závod v závodě s teplem závodil Vince Friese - za což si mnozí jezdci AMA mysleli, že mu měla být udělena medaile a bylo mu umožněno zahájit hlavní závod v prvním kole.

PEICK BY TKO

AMA má v závodech politiku „hands-off“, což znamená, že jeden jezdec nemůže hněvem tlačit, házet a dotknout se jiného jezdce. Někdy je to vynuceno a někdy AMA vypadá opačně, ale když se šel Weston Peick podívat, Anaheim 1 se nedíval Sugar Ray Leonard na Vince Friese poté, co se zdálo, že všichni ve stáncích a v zemi jsou tahem Friese. Je všeobecně přijímáno, že nepopulární Vince Friese je ve sportu pariah. Má pověst špinavého jezdce, takže když Peick začal házet lefty na helmu Friese, dav jásal (a každý profesionální jezdec, kterého Friese kdy vrazil, ponořil, zabouchl nebo zahodil během své kariéry vyplněné incidentem doufal, že dojde k úderu) . Většina úderů byla neškodná, když pohlédli na Frieseovu helmu (což by mohl být nějaký druh propagace helmy), ale Weston je hodil takovým přesvědčením, že ani Vyhlašovatel Ricky Carmichael zjevně není fanouškem způsobu, jakým se Vince Friese choval nad jeho Zničil kariéru, dal jasně najevo, že si myslel, že AMA by měla odstrčit Vince Friese stranou a varovat ho, že jeho styl jízdy je nepřijatelný. Weston Peick byl samozřejmě na noc diskvalifikován a bude čelit pokutě 5000 $ a v sobotu 16. ledna bude muset San Diego minout.

BUBBA ZÍSKÁ NA POČET

_BAS1972Bubba vypadal v praxi dobře a zaznamenal třetí nejrychlejší kvalifikační čas, ale někdo mu bude muset říct, co se stalo v hlavní události.

James Stewart bojoval v Anaheimu. Měl momenty brilantnosti, ale nemohl je dát dohromady. A přestože v tuto noc pravděpodobně nebyl dost ostrý na to, aby vyhrál, měl šanci být v první pětce, ale trochu ho dostal „horečka mísy“. V první 450 hlavní akci (v tuto noc byly dvě), Stewart bojoval s Jasonem Andersonem, když se dostali do jedné ze všudypřítomných oblouků mísy. Stewart pronásledoval Andersona Huskyho, pak přerušil bankovnictví a pokusil se sestoupit z vrcholu. Bohužel, Ryan Dungey si vzal diagonální čáru dovnitř (a co je horší, odstartoval poslední skok trojice vedoucí k bankovnictví, aby se mohl dostat na brzdy brzy). Nepotřebujete PhD v geometrii, abyste věděli, co se stane, když se setkají dvě protínající se čáry. Dungey tvrdě zabrzdil, ale jeho přední kola pneumatik vyrazila James Suzuki do středu. James hadroval do vysoké strany a klasicky udeřil hlavou do hlavy. James byl venku. Závod byl červeně označen jménem bezpečnosti - i když to pravděpodobně bylo možné zvládnout žlutými vlajkami a několika dobře umístěnými Tuff Blocks. James bude muset absolvovat test otřesů, než bude příští víkend povolen závodit.

DOBRÝ START JE JEDEN, KTERÝ DOKONČETE

_BAS3701Eli se na Anaheima 1 nedíval pohodlně. Udělal mnoho korekcí v polovině zatáčky, zatlačil přední konec do plochých rohů a postavil ho na vysokých výběžcích. Co očekáváš? Nové kolo, nový tým, nová ramena a dlouhé propuštění.

Nepředpokládejme na Eli Tomac tak brzy v roce 2016. Zjevně bojoval na A1. Eli a KX450F celou noc špatně komunikovali. Ukazoval záblesky rychlosti a pak v dalším rohu zasněžil. Má spoustu prstencové rez (metafory boxu dávají hodně smysl, když mluví o Anaheim 1). Přichází z chirurgie s dvojitým ramenem, přechází na nové kolo a pod mikroskopem příliš bzučí (zbylo z jeho krátkodobé dominance 450 loňských Nationals). Nakonec Eli získala silnou čtvrtou, nebyla vyhozena a bude žít bojovat další den. Eli a KX450F budou s každým závodem lepší.

AS ZA Zbytek 450 FIELD

_BAS3818Viz Cade Clason (761) na pravé straně této fotografie. Až bude vše řečeno a hotovo, použije milostný tah na havárii závodů Ken Roczena.

Ryan Dungey dělá to, co Ryan Dungey dělá. Položil se na pódium - i poté, co strávil příliš mnoho času na Anaheimově terénu. Druhým místem je založení honičky mistrovství - protože je nemůžete vyhrát všechny.

"Čad Reed je zpět." Sport říká, že po celá léta, kdy Chad spálil mosty, vypadal, jako by byl na lanech (více boxerské řeči) a stále se vrací z osmičky. V roce 2016 získal Chad svou novou jízdu Yamaha v roce 2016 ve 12. hodině a měl by být velmi šťastný. Víme, že interní posádka Yamaha tvrdě pracovala, aby se to stalo. Čad byl šestý.

Ken Roczen je šťastný člověk. Na začátku 450 závodů v horku se zmáčkl a šel na divokou jízdu přes mříže - jen aby si při ležení na zemi nechal udělat klystýr Dunlop. Potřásl to hlavní a pak vyhodil první start i restart - jen aby se dostal na páté místo, které zachránilo body. Byla to dobrá noc pro muže, který celou noc neviděl přední část smečky.

Trey Canard rychle hořel a kdyby to nebylo pro druhou světskost Jasona Andersona, Trey by byl snadno utečeným vítězem. Ale nebyl. Rozběhl se dopředu, dokonce dokázal Ryana Dungeye srazit z trati v jednom bodě závodu, ale Dungey se vrátil na vteřinu, zatímco Trey padl sám a skončil sedmý.

_BAS4433250 Západ je slabý! Nebo je Cooper Webb příliš dobrý?

HO-HUM V 250 ZÁPADECH

Z vítězství Cooper Webb v závodě 250 West nemůžete nic vzít. Nechal Jessy Nelsona dostat se dopředu a pak ho navinul jako basu u jezera Wobegon. Po Webb a Nelson přišel Zach Osborne. Pak skupina pozůstalých vedená Geicoem vyplněným jezdcem Jimmym Decotisem s Jordanem Smithem, Alexem Martinem a Coltem Nicholsem v závěsu. Pokud jde o potenciální uchazeče, Joey Savatgy, Christian Craig a Chris Alldredge - v A1 nenaplnili svůj potenciál.

MIN_2698Ryan Dungey měl hroznou noc. Srážel se v horku, musel jít do semifinále, havaroval v hlavě a nakonec se spokojil s nízkým druhým místem. Řekni, co?

10. Justin Brayton… ..KTM
Další notáři: 11. Broc Tickle; 13. Justin Bogle; 14, Marvin Musquin; 15, Justin Barcia; 18. Christophe Pourcel; 21. Lawson Bopping.

_BAS4266Vítěz USGP Jessy Nelson se ke konci utáhl a Cooper Webb se do něj vrhl. Závod v jedné ze sérií právě připravuje pódium - v roce 2016 má Jessy mnoho dalších bitev.

10. Kyle Peters ………… ..Hon
Další notáři: 11. Hayden Mellross; 13. Mitchell Harrison; 14. Fredrik Noren; 15. Zach Bell; 17. Christian Craig; 20 Maxime Desprey.

round 1 anaheim_1Rozložení Anaheim 1. Příští týden je San Diego 1, pak se cirkus vrací pro Anaheim 2. Ach jo, bude také San Diego 2. A to jsou jen 4 závody 2016 AMA California Supercross Championship. V zemi ovoce a ořechů je 6 závodů.