VÝSLEDKY SVĚTOVÉHO VETRU: VÍCE “MR. DRUHÉ MÍSTO"

Pro zvětšení klikněte na obrázky

Fotky od Dan Alamangos

wvstart30plusNa světě není první obrat, který by odpovídal majestátnosti 45 stupňové klenby Glen Helen, 180 stupňů s obloukem a 60 mil / h Talladega. Josh Coppins (6) ukazuje, jak to udělat správně.

Tovární jezdec KTM Mike Sleeter nakonec otřásl svou reputací „Mr. Druhé místo “se solidním dělostřelectvem a druhým motem, které v tomto historicky prvním mistrovství světa veteránů nad 2 let vede 1-30. V průběhu let musel Mike věřit, že se to nikdy nestane, protože se čas od času dostal na druhé místo. Pro rok 2016 Sleeter popadl zlatý prsten. Na největším světovém šampionátu veteránů s obrovským počtem jezdců z 19 zemí se více než 1000 jezdců představilo v boji o tituly v kategorii nad 30, nad 40, nad 50, nad 60 a nad 70 let. kategorie - s divizemi pro začátečníky, středně pokročilé a odborníky (a ještě menší třídy ve věku nad 35 let, nad 45 let, nad 55 let a nad 65 let). Dva dny závodění byly rozděleny na neuvěřitelně drsnou a pádnou trať Glen Helen v sobotu, která proměnila svaly v Jello (typickým způsobem Glen Helen) a v neděli mnohem přátelštější verzi pro jezdce, která, přestože byla drsná jako klas náročné na jezdce z míst, která nemají mohutné kopce poseté mohutnými hrboly.

MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ
wvsleeetermike111Na Mistrovství světa veterinářů Mike Sleeter opustil záda zády, když konečně vyhrál vítězství, které po léta uniklo testovacímu jezdci KTM. K vítězství musel porazit Josha Coppinsa, Travise Prestona, Daryla Hurleyho, Cole Sieblera, Javiera Garcii Vica, Arika Swanna, Gordona Warda, Ryana Hunta a Sean Collier.

Josh Coppins byl hvězdou prvního motocyklu Over-30 Pro, když otevřel náskok nad dvojnásobným veteránem Vetem Travisem Prestonem a později nad Mikeem Sleeterem, ale ve druhém motocyklu se Sleeter dostal na frontu po malé srážce, která poslala Seana Collier a jeho KX500 na divokou jízdu přes infield. Poté, co se ujal velení Sleeter, začal se Nový Zélander Josh Coppins uzavírat. Vypadalo to, že Mike Sleeter byl znovu určen na druhé místo. Pak Coppins tlačil přední konec v pískové zatáčce u muzea a šel dolů. Byl rychlý, ale nyní za Sleeterem a bývalým světovým veterinářem a AMA 250 West Champion Travis Preston. Ačkoli Coppins obrátil několik rychlých kol v pronásledování k Sleeterovi, Mike byl schopný vzít pohodlné vítězství ve třídě Over-30.

wvdarylhurley912
Daryl Hurley byl Kiwi s nejlepším umístěním, když v sobotu vyhrál mistrovství světa nad 40 let a v neděli se vrátil na 4. místo v závodě přes 30 let.

Nový Zéland Daryl Hurley neměl s konkurencí žádné problémy, protože snadno zvládl mistra světa nad 2015 let Kurt Nicoll - možná však Hurleyho vítězství bylo nejtěžší o víkendu. Proč? Sobotní trať Glen Helen byla brutálně drsná. Pro mnoho z shromážděných jezdců AMA National a FIM Grand Prix to bylo mnohem drsnější než jakýkoli předchozí závod Glen Helen. Hurley zvládl rány a vyhrál s Nicollem druhý, japonský jezdec Kenjiro Tsuji třetí, španělský GP závodník Javier Garcia Vico čtvrtý, jihoafrický Ryan Hunt pátý, American Gordon Ward šestý, Brit Brian Wheeler sedmý a kanadský Julian Cerny osmý. Docela mezinárodní pole.

wvkurtnicoll8V loňském roce Kurt Nicoll vyhrál titul Over-40, ale prohrál Over-50 korunu s Dougem Dubachem. Letos ztratil titul Over-40, ale získal korunu Over-50.

Když Doug Dubach s chřipkou sestoupil a nemohl bránit své mistrovství světa nad 2015 let, brány byly otevřeny pro nového šampiona. Oblíbeným kurzem byl Kurt Nicoll. Bývalý závodník Grand Prix skončil na druhém místě v Dubachu v roce 50 a o den dříve se dostal na mistrovství světa nad 2015 let 2-2. Jeho soutěž přišla od bývalého světového šampiona Over-2016 (40) a Over-40 (2000) Pete Murray a arizonského závodníka Eda Foedishe. Nicoll byla super dominantní a získala první moto o více než minutu. Jeho skóre 50-2012 dosáhlo Murrayova 1-1 a Foedishova 2-2.

wvpetedegraaf16Pete DeGraaf přibil své čtvrté mistrovství světa v motokrosu, ale jeho první ve třídě Over-60. Kanaďan byl nedotknutelný.

Všichni očekávali, že Pete DeGraaf bude v této fázi své kariéry mnohonásobným mistrem světa nad 60 let. Proč? Protože Kanaďan vyhrál mistrovství světa nad 50 let v letech 2007, 2009 a 2011. Jeho první pokus ve třídě Over-60 v loňském roce přišel s překvapivou porážkou v rukou Don Grahna v hřebíkových nehtech. Letos DeGraaf nenechal prostor pro žádné pochybnosti. Zametl oba motocykly před japonským jezdcem Isao Ida, 1980 500 AMA National Champion Chuck Sun a novým členem týmu MXDN na Novém Zélandu Tony Cooksey.

Mistrovství světa nad 70 let
akce wvjimoneal37Jim O'Neal nikdy závodil na World Vte, protože jeho datum vždy bylo v rozporu s jeho přípravou na Baja 1000. Letos si udělal čas na Glen Helen. Vyhrál mistrovství světa nad 70 let, aby byl jeho sponzor pyšný. V letošním roce došlo k největší největší třídě Over-70 v historii světa Vet Motocross. Více než 70 motokrosových závodníků neroste na stromech.

Historie ukazuje, že být vícenásobným vítězem mistrovství světa v motokrosu nad 70 let je těžší, než by si člověk představoval. Nejprve potřebujete 70letého závodníka, který je dostatečně rychlý na to, aby zvítězil a má výdrž bránit svou korunu před všemi příchozími. Dále musí pokračovat v závodění - když muži v jeho věku žijí na sociálním zabezpečení. Pro rok 2016 vyhrál Jim O'Neal své vůbec první mistrovství světa veterinářů ve věku 70 let. O'Neal se připojil k Feets Minert, Lars Larsson, Jimmy Redwine a Zoli Berenyi na seznamu předchozích champs.

2016 EDISON DYE LIFETIME ACHIEVEMENT Awards

wvlarslarsonawardProč je Lars Larsson oblečen ve svém jezdeckém vybavení při slavnostním předávání cen Edison Dye Lifetime Achievement Awards? Protože 75letý průkopník v motokrosu právě přišel rovnou z trati, když celkově skončil na 8. místě v mistrovství světa nad 70 let. Dav dal Larsovi ovaci.

Jako profesionální motocyklový závodník Lars Larsson nikdy nemyslel na význam svého života v závodech - ale jako příjemce ceny Edison Dye v roce 2016 byl Lars Larsson poctěn svými kolegy. Slavnostní předání cen bylo pro Larse, jeho rodinu a přátele přátelské. Bylo to dojemné.

MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ VETY DUBYA

wvoverviewstartShora můžete vidět, jak zametat první kolo Talladega. Má rekord jako nejbezpečnější první kolo v motokrosu. Jak může být první zatáčka 60 km / h bezpečná? Jezdci nepotřebují brzdy, a pokud se to pokazí, mají spoustu odtokové místnosti. To je jedna ze dvou tratí Supercross Pro Circuit v Glen Helen v pozadí.

VÝSLEDKY: MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ SVĚTA OVER-30
1. Mike Sleeter (KTM) ……………… 2-1